Informacje25 września 2016, 11:00,

Wystawa malarstwa Dominiki Suszczyńskiej w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Od 18 września do 16 października 2016 roku zachęcamy do zapoznania się z wystawą malarstwa Dominiki Suszczyńskiej. Miejsce: Communio Graphis, ul. Pijarska 40 w Górze Kalwarii. Wstęp wolny. Zapraszamy na wystawę Dominiki Suszczyńskiej.

WYSTAWA MALARSTWA DOMINIKI SUSZCZYŃSKIEJ W GÓRZE KALWARII

DOMINIKA SUSZCZYŃSKA absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu, gdzie uzyskała dyplom z ceramiki artystycznej oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie (obecnie Akademia im. Jana Długosza), gdzie uzyskała dyplom z malarstwa sztalugowego w pracowni prof. Wernera Lubosa. Pracowała jako nauczyciel plastyki oraz instruktor i animator kultury. Bierze udział w licznych plenerach krajowych i międzynarodowych. Ma na koncie kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych. domasuszczynska.com

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje17 września 2016, 18:00,

Franciszek Starowieyski Bycza Krew - spotkanie autorskie z Izabelą Górnicką-Zdziech w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

17 września 2016 roku o godz. 18.00 w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 (Hugonówka) odbędzie się spotkanie autorskie z Izabelą Górnicką-Zdziech pt.: Franciszek Starowieyski Bycza Krew. Mieszkanka Konstancina-Jeziorny, dziennikarka i pisarka, autorka m.in. „Sukienki ze starego płaszcza” i „Rozmów pod niebem”, tym razem przedstawia Franciszka Starowieyskiego, jednego z najwybitniejszych polskich artystów naszych czasów. Książka jest zapisem jego życia, ale też zapisem pewnej epoki.

FRANCISZEK STAROWIEYSKI BYCZA KREW - SPOTKANIE AUTORSKIE Z IZABELĄ GÓRNICKĄ-ZDZIECH W KONSTANCINIE

„Bycza krew” to wspomnienia osób bliskich artyście, którego każdy pamięta nieco inaczej, ale jednak pamiętają wszyscy, bo czy można o nim zapomnieć? Jest przecież bohaterem tysiąca anegdot. Żona artysty, Teresa Starowieyska, ujawnia nieznane szczegóły z jego życia. Po raz pierwszy opowiadają o nim synowie, Antoni i Mikołaj oraz brat, Kazimierz. Wraz z przyjaciółmi tworzą wspólnie portret Franciszka Starowieyskiego w nowej odsłonie. Spotkaniu będzie towarzyszyła miniwystawa plakatów Franciszka Starowieyskiego oraz pamiątek po artyście. Wstęp wolny. Zapraszamy na spotkanie autorskie w Hugonówce.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie