Informacje10 kwietnia 2014, 00:00,

Wystawa malarstwa Aleksandra Ryszki

Przystanek Kultura Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Aleksandra Ryszki, który odbędzie się w niedzielę 13 kwietnia 2014 roku w godz. 18.00 - 20.00. Miejsce: galeria Przystanek Kultura przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wystawa będzie można oglądać do 31 maja 2014 roku. Zapraszamy na wystawę Aleksandra Ryszki.

Wystawa malarstwa Aleksandra Ryszki

W twórczości Aleksandra Ryszki tradycja malarstwa pejzażowego równoważy się z oddziaływaniem słowem mającym swoje źródła w ulicznych działaniach na pograniczu sztuki. Wszystko ukrywa się pod warstwą efektownie rozlanej farby, oddzielającej od rzeczywistego przedmiotu poznania. Nieraz, jeśli nie zdradza tego tytuł, musimy podjąć wysiłek, by domyślić się szczegółów przedstawienia. Nie jest to zabieg skierowany przeciwko widzowi. Treść nie zostaje ukryta zupełnie, zaledwie przysłonięta, aby pozostawić pierwsze wrażenie wolnym, podlegającym jedynie prawom odbioru wizualnego. Trzeba chcieć zajrzeć głębiej, pod wierzchnią warstwę, aby zbadać źródło inspiracji i znaczenie słów. Okaże się wtedy, że pracom, które na pierwszy rzut oka wydają się podobne, może towarzyszyć dramatycznie odmienny kontekst. Czy pod spodem jest rodzinne wspomnienie, tekst kulturowy, słowa piosenki, czy zdjęcie z podróży, niezależnie od tego, skąd przyszła inspiracja, możemy być pewni, że żaden element nie pojawił się tu przypadkiem.

Twórczość Ryszki jest osobista, ale nie impulsywna. Stanowi subtelną grę z historią sztuki i tradycją malarstwa. Farba nigdy nie służy do „odmalowania” motywu, jest dosłownie zespolona z treścią obrazu. Wszystkie elementy wydają się tu konieczne. To starannie dobrane słowa składające się na osobistą wypowiedź o naturze, kulturze i sztuce. Michał Szuszkiewicz. Aleksander Ryszka ukończył Wydział Malarstwa ASP w Warszawie w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego (2007), w 2010 roku został laureatem Stypendium ,,Młoda Polska’’, w 2011 otrzymał Nagrodę Artystyczną Powiatu Piaseczyńskiego. Od 2012 prowadzi pracownię malarstwa i rysunku dla młodzieży i dorosłych w Przystanku Kultura. Mieszka i pracuje w Konstancinie-Jeziornie i Piasecznie. Więcej informacji: www.aleksanderryszka.com
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje11 kwietnia 2014, 00:00,

Kiermasz Wielkanocny na Rynku w Piasecznie

W Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014 roku zapraszamy mieszkańców na Kiermasz Wielkanocny na Rynku w Piasecznie. Podczas kiermaszu jak zwykle piękne wyroby rękodzielników i rzemieślników, atrakcje dla dzieci (zagadki, warsztaty), rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy mazurek i babę wielkanocną oraz poczęstunek dla mieszkańców. Kiermasz odbędzie się na Pl. Piłsudskiego (Rynek) w godz. 10.00-15.00. Zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny w Piasecznie.

Kiermasz Wielkanocny na Rynku w Piasecznie

Program Kiermaszu Wielkanocnego 2014:
10.00 – rozpoczęcie „Kiermaszu Wielkanocnego”
10.00 – 15.00 – kramy handlowe: pisanki, palmy, ozdoby wielkanocne, rękodzieło - sprzedaż palm i pisanek konkursowych - dochód ze sprzedaży przekazany zostanie Fundacji „Pomóż Dorosnąć”
11.30 – 13.00 – przyjmowanie wypieków na konkurs– mazurki i baby wielkanocne ok. 12.30 – życzenia świąteczne Burmistrza - „ dzielenie się jajkiem” i poczęstunek żurem
13.00 – ogłoszenie wyników konkursów wielkanocnych – Konkurs na Pisankę, Konkurs na Tradycyjną Palmę, wręczenie nagród
14.00 – ogłoszenie wyników konkursu na mazurek i babę wielkanocną; ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, degustacja wypieków konkursowych
15.00 – zakończenie Kiermaszu Wielkanocnego.
W ciągu trwania całej imprezy prowadzone będą konkursy dla dzieci – „zagadki wielkanocne”.

Rodzinne warsztaty plastyczne
12.00 – 14.00 – Rodzinne Warsztaty Plastyczne (bezpłatne) tematycznie związane ze Świętami Wielkanocnymi , Przystanek Kultura (Pl. Piłsudskiego 9) sala 18 i sala 39.
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego mieszkańców gminy Piaseczno