Informacje27 października 2017, 19:00,

Wystawa malarstwa Adama Kołakowskiego

27 października 2017 roku o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Adama Kołakowskiego. Miejsce: Ośrodek Kultury, Białka 9, Góra Kalwaria. Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać do 27 listopada 2017 roku. Zapraszamy na wystawę malarstwa.

WYSTAWA MALARSTWA ADAMA KOŁAKOWSKIEGO

Adam Kołakowski urodził się w 1981 roku. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie oraz Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem oraz rzeźbą. Obecnie mieszka i tworzy w Opinogórze. W czasie studiów rozwijał swoje umiejętności w kierunkach: grafika, ilustracja, plakat, malarstwo i rzeźba. Był pracownikiem uczelni na stanowisku laboranta w pracowni drzeworytu. Wyróżniony wyjazdem na stypendium naukowe na Uniwersytet w Knoxville do Stanów Zjednoczonych. Swoje prace wielokrotnie prezentował w kraju i za granicą. Szczególnym uznaniem cieszą się w środowisku amerykańskiej i kanadyjskiej Polonii. Wystawy: Muzeum Diecezjalne w Płocku Galeria ASP - Poznań Gallery Tenten - Knoxwille USA Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Vineria – Pisa, Włochy BWA Ciechanów Teatr Jaracza – Olsztyn Galeria P – Płońsk MDK – Piaseczno Galeria Szuflada – Warszawa BWA – Ostrołęka MDK – Przasnysz KokoGallery – Łomianki Muzeum Romantyzmu – Opinogóra Galeria Abakus - Warszawa Galeria pod Arkadami - Łomża Centrum Łowicka – Warszawa Filharmonia Bałtycka – Gdańsk Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej - Mława Centrum Kultury Teatr – Grudziądz Stara Prochownia – Warszawa MCKiE „Galeria Nova” - Malbork CTMiT – Kutno Browar B - Włocławek Cykl prac pt. „Moja Baśń“ to wyłaniający sie z dymu obraz wspomnień i tęsknoty za tym, co rdzenne i prawdziwe. To wyrysowana esencja ciepłych skojarzeń, które każdy z nas pozostawił opuszczając rodzinne miejsce, kraj, czy też po prostu zostały one zamazane przez pęd współczesności. To także zespolone elementy snów i marzeń, migoczące obrazy naszej wyobraźni wyrywającej sie ze zgiełku cywilizacji, dążące do uzyskania spokoju i harmonii. Malarstwo Adama Kołakowskiego to przede wszytkim ilustracja tego, co emocjonalne i niematerialne. Autor jest bacznym obserwatorem rzeczywistości, z której wyłuskuje dowcip, nową narrację, nadaje osobisty komentarz. Artysta w swoich przedstawieniach balansuje na granicy dwóch światów: ziemskiego oraz metafizycznego. Próbuję zegarom odebrać wskazówki tak, aby nie dyktowały tempa i nakazywały ustawiać się gdzieś na osi czasu. Elementem spajającym jest księżyc, który pojawia się niemalże na wszystkich obrazach. Ma on bardzo istotne znaczenie. Niegdyś dyktował rytm życia ludzkiego i natury. Wyznaczał pory dnia i roku. Uchodził za pośrednika między kosmosem, a życiem ziemskim. Swą opieką okrywał także zakochanych. Przedstawiane postacie charakteryzują się wydłużonymi proporcjami. Często też mają zamknięte oczy, co wskazuje na stan snu, marzeń, miłosnego odurzenia. Kochankowie subtelnie splatają ręce i razem lewitują w metafizycznym uniesieniu. Trwając w ten sposób, dotykają tego, co niematerialne i boskie. Sceny miłosne pełne poetyckiej atmosfery, wyzbyte wulgarnego erotyzmu. Ilutracyjnie przedstawione konie, pełne lekkości i gracji lewitują w przestworzach. Artysta w obrazach przemyca też pewnien dowcip, patrzy na świat z przymrużeniem oka. W tym celu wykrzystuje motyw staruszki, przysłowiowej „Baby”, która pełna troski i zadumy stoi na granicy dwóch światów. Rozgrywające się wokół niej sceny napełnione są pewną przekorą, bądź też sarkazmem. Skrzą złote aureole opiekunczych aniołów, słychać świergot ptaków, a wszystko to zamknięte w nocnej scerii na tle rozgwieżdżonego nieba. Czas się zawiesił.

Informacje28 października 2017, 16:00,

W dniach 28-29 października 2017 roku odbędzie się VIII Międzynarodowy Festiwal Filmów Lotniczych Fly Film Festival w Konstancinie-Jeziornie. Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Harmonogram przeglądu konkursowego umieszczony jest na plakacie. Zapraszamy na Fly Film Festival do Konstancina!

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW LOTNICZYCH FLY FILM FESTIVAL W KONSTANCINIE

Międzynarodowy Festiwal Filmów Lotniczych - Fly Film Festival to pionierskie wydarzenie, podczas którego świat kina spotyka się ze światem lotnictwa. Wspólna platforma dialogu i rozrywki dla wszystkich pasjonatów awiacji, a także filmowców, którzy swoją twórczość poświęcili tematyce lotniczej. W programie są filmy historyczne, obrazy koncentrujące się na lotnictwie militarnym i cywilnym, a także produkcje dotyczące paralotniarstwa czy lotów szybowcowych.

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW LOTNICZYCH FLY FILM FESTIVAL W KONSTANCINIE