Informacje8 stycznia 2013, 00:00,

WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH W PIASECZNIE

W weekend 12 i 13 stycznia 2013 roku w Piasecznie odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych, organizowana przez Międzynarodowy Klub Miłośników Kotów Brytyjskich Krótkowłosych. Patronat nad wystawą objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis. W trakcie wystawy każdy zwiedzający będzie miał możliwość porozmawiania z hodowcami wielu cudownych ras, obejrzeć specjalne konkursy dla kociąt, kotów dorosłych i rzadko konkurujących ze sobą kotów kastrowanych. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja rasy Koty Afrodyty, w trakcie multimedialnej prezentacji zostanie przedstawiona tragiczna momentami historia tej jednej z najstarszych ras, walka lokalnych miłośników kotów o uznanie i objęcie ochroną osobników żyjących na wolności oraz zostaną omówione standardy wyglądu opracowane przez WCF. Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia przedstawicieli Kotów Afrodyty na żywo, a za zgodą właścicieli może i zrobienia pamiątkowej fotki.

WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH W PIASECZNIE

Na zakończenie wystawy w niedzielę odbędzie się konkurs dla najpiękniejszych kotów tzw. Best in Show. W ciągu całego dnia zaproszeni sędziowie ocenią wszystkie obecne zwierzęta, a na zakończenie, właśnie w trakcie konkursu Best In Show zostaną one dodatkowo zweryfikowane i wybrany zostanie najpiękniejszy ze wszystkich kotów. Kot ten uzyska tytuł Best of Best. Jest to bardzo widowiskowe wydarzenie, często okraszone krótkimi informacjami na temat prezentowanych ras. W trakcie tego konkursu zapraszamy zwiedzających do wspierania i nagradzania gromkimi brawami naszych piękności. Wybrany zostanie również Kot Publiczności. Liczymy na Państwa głosy podczas zwiedzania wystawy. Puchar dla Kota Publiczności funduje Burmistrz Zdzisław Lis.

Wystawę kotów będzie można oglądać 12 i 13 stycznia w godzinach od 10 do ok. 17-18 w salach konferencyjnych Hotelu DeSilva Piaseczno, przy ul. Puławskiej 45b (na wylocie z Auchan w stronę Piaseczna). Ceny biletów to: ulgowy – 3 zł, normalny - 6 zł. Dla posiadaczy „Karty Dużej Rodziny” bilet kosztuje 1 zł. Na terenie kompleksu DeSilva będzie czynny bufet, w którym będzie można zregenerować siły, napić się pysznej kawy lub zjeść pyszny obiad. Następnie ponownie odwiedzić puszyste piękności na naszej wystawie.

W trakcie wystawy będzie prowadzona zbiórka dla Fundacji św. Franciszka – Koci Azyl w Konstancinie. O ile mają Państwo zbędne kołdry, koce, poduszki chętnie przyjmiemy i przekażemy do Azylu. Mile widziane są również wszelkiego rodzaju karmy dla kotów, żwirki lub inne drobiazgi, które mogą się w takim miejscu przydać. Wystawa będzie okazją dla kociarzy zrzeszonych w World Cat Federation do spotkania się i wymiany doświadczeń. Ta międzynarodowa organizacja zrzeszająca kluby i organizacje felinologiczne z całego świata obchodzi w 2013 roku 25-lecie działalności. Z tej okazji do współpracy przy organizacji wystawy zaprosiliśmy Hotel DeSilva Piaseczno – partner generalny Klubu IBSCC, Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, Sołectwo Zalesie Górne, dostawców renomowanych karm i akcesoriów dla zwierząt ModernPet i Hakan, Hotel dla zwierząt „Remik” i lecznicę weterynaryjną p. Piotra Nakoniecznego i Tomasza Stawikowskiego. Serdecznie zapraszamy!
autor/źródło: Zarząd Klubu IBSCC oraz Dyrekcja hotelu DeSilva Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje8 stycznia 2013, 00:00,

Bal karnawałowy dla dzieci w Starej Iwicznej

Radny, Sołtys i Rada Sołecka Starej Iwicznej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zapraszają mieszkańców na BAL KARNAWA£OWY dla dzieci sołectwa Stara Iwiczna. Impreza odbędzie się w najbliższy piątek 11 stycznia 2013 roku o godz. 18.00 w świetlicy GOK, przy ul. Nowej 6 w Starej Iwicznej. Organizatorzy zaplanowali m.in.: wizytę Świętego Mikołaja, konkursy dla dzieci, tańce i swawole oraz inne niespodzianki. Zapisy dzieci na paczki świąteczne pod nr tel. 22 756-88-40 lub 695-926-492. Zapraszamy na bal karnawałowy.

BAL KARNAWA£OWY DLA DZIECI SO£ECTWA STARA IWICZNA
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Lesznowola