Informacje12 marca 2007, 00:00,

Wystawa konstancińskiego artysty Mieczysława Wosia

Konstanciński Dom Kultury (KDK) w niedzielę otworzył ciekawą wystawę konstancińskiego artysty Mieczysława Wosia. Po raz pierwszy światło dzienne ujrzały prace, które w formie swojej były notatkami i szkicami. Wydobyte, oprawione, nabrały innych nowych walorów. Owszem, nadal składają się na "Szkice z podróży", jak zatytułowana jest wystawa, przypominają odwiedzane wcześniej przez autora miejsca.

Obrazy są mocno przetworzone za pomocą typowej dla autora rozedrganej, dynamicznej kreski i plamy. Tworzy zaskakujący świat splątanych linii, niby-przypadkowych, lekkich rozlewisk barwnych sugerujących pejzaże, formy układające się na kształt, fal, gór, nieokreślonej zabudowy architektonicznej. Nie widać człowieka w malarstwie Wosia. Przewrotnie Mieczysław Woś, jest zapamiętany przez wielu w środowisku jako wyjątkowy człowiek pedagog, szczególnie przez uczniów, których los zetknął z nietypowym nauczycielem. Jak napisała ciepło o Autorze J. żurowska: "Świat odzyskał barwy, zaczął ukazywać niedostrzegane wcześniej kształty", a rolą tego właśnie nauczyciela było pokazywać, jak wrażenia przekształcać w obraz.

Mieczysław Woś studiował architekturę wnętrz na wrocławskiej ASP. Duży wpływ na wybór drogi artystycznej mieli na niego Maria i Stanisław Dawscy, Tadeusz Broniewski, Eugeniusz Geppert, Władysław Wincze, Stanisław Pękalski i inni wykładowcy uczelni. Ulubioną obecnie techniką autora jest akwarela i rysunek.

Zapraszamy do oglądania "wrażeń zamkniętych w obrazach Mieczysława Wosia" w Konstancińskim Domu Kultury (KDK) przy ulicy Jaworskiego 18, do dnia 20 marca 2007. Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 10:00 - 20:00. Wstęp wolny.

źródło: www.kdk-info.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński

Informacje9 marca 2007, 00:00,

Mecz: KS Norgips Piaseczno - żTS Nowy Dwór Gdański

W najbliższą sobotę (10 marca 2007), drużyna K.S. Norgips Piaseczno wybiera się na kolejny mecz wyjazdowy, na którym zagra z zespołem: żTS Nowy Dwór Gdański. Zawody zostaną rozegrane w hali Gimnazjum numer 1, znajdującego się przy ul. Szkolnej 1 w Nowym Dworze Gdańskim o godzinie 16:00. Pierwszy pojedynek obu drużyn zakończył się minimalnym, odniesionym w bardzo szczęśliwych okolicznościach (74:71) zwycięstwem Piaseczna.

Logo Klub Sportowy Piaseczno

Zapowiada się, bardzo ciężka przeprawa, tym bardziej, że wciąż niebędący pewien utrzymania zespół znad morza (żTS Nowy Dwór Gdański), będzie starał się zrewanżować za jesienną porażkę w naszej hali. Słowem, czeka nas pojedynek z wyrównanym, groźnym rywalem posiadającym przewagę fizyczną na większości pozycji, który dodatkowo będzie umotywowany by odnieść zwycięstwo. Trzymamy kciuki za naszych zawodników!

źródło: www.kspiaseczno.e-basket.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński