Informacje22 stycznia 2016, 19:00,

Wystawa Kolejka Wąskotorowa w akwareli - Jacek Ciećwierz i Przemysław Wielądek


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


22 stycznia 2016 roku o godz. 19.00 zapraszamy na wernisaż wystawy pt.: Kolejka Wąskotorowa w akwareli, autorstwa: Jacek Ciećwierz, Przemysław Wielądek. Miejsce: Przystanek Kultura przy Placu Piłsudskiego 9, Piaseczno. Wystawę będzie można oglądać od 22.01.2016 do 28.02.2016. Zapraszamy do oglądania wystawy.

WYSTAWA KOLEJKA WĄSKOTOROWA W AKWARELI - JACEK CIEĆWIERZ I PRZEMYSŁAW WIELĄDEK

Jacek Ciećwierz (urodzony w Warszawie w 1974 r.) i Przemysław Wielądek (urodzony w Warszawie w 1975 r.) to mieszkańcy Piaseczna i wspólnicy w pracowni pdv architekci; od 2012 roku pracownia funkcjonuje również w strukturze grupy projektantów i designerów pod szyldem koleJktyw.pl, z siedzibą w zabytkowych budynkach kolejki wąskotorowej w Piasecznie. Obaj są absolwentami Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, promotorem ich prac dyplomowych był prof. Stefan Kuryłowicz. Malarstwa i rysunku uczyli się w Zakładzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej pod okiem m.in. prof. Henryka Dąbrowskiego, Franciszka Maśluszczaka i Ludomira Słupeczańskiego. Codzienne wpatrywanie się w pracę miejscowych kolejarzy zainspirowało nas, architektów rzadko malujących, do stworzenia malarskiego cyklu kolejowego. Projektując budynki przenosimy papierowe wizje w świat rzeczywistości. Malowanie akwareli to proces zupełnie odwrotny...

WYSTAWA KOLEJKA WĄSKOTOROWA W AKWARELI - JACEK CIEĆWIERZ I PRZEMYSŁAW WIELĄDEK

Dawna Grójecka Kolej Dojazdowa wybudowana została w 1898 roku, inicjatorem powstania kolei był krawiec Eugeniusz Paszkowski jego wspólnikami zostali bogaci, arystokraci Stefan Książę Lubomirski oraz Tomasz Hrabia Zamoyski. Kolej działała na terenie Warszawy, Piaseczna, Góry Kalwarii oraz Konstancina – Jeziorna. Podczas wojny kolej służyła do przewozu amunicji oraz szmuglowania żywności, a po wojnie wrócił normalny ruch osobowy który trwał do 1991 roku i ruch towarowy, który zakończono w 1996 roku. W 1994 roku Kolej wpisano do rejestru zabytków. W 1998 roku zawiązało się Piaseczyńsko –Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej, które po dziś dzień dba o rozwój zabytku techniki liczącego sobie ponad 115 lat. Piaseczyńsko - Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej od 2008 wydaje kalendarz ze zdjęciami zabytkowych budynków i taboru kolejowego oraz widoków znajdujących się na terenie kolei wąskotorowej. W tym roku powstał niepowtarzalny kalendarz z akwarelami o tematyce kolejowej namalowanymi przez naszych utalentowanych przyjaciół architektów: Przemysława Wielądka oraz Jacka Ciećwierza.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

WYSTAWA KOLEJKA WĄSKOTOROWA W AKWARELI - JACEK CIEĆWIERZ I PRZEMYSŁAW WIELĄDEK

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
kolej http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=105&start=630#p111753
Informacje22 stycznia 2016, 12:00,

XVI sesja Rady Gminy Prażmów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2015r., poz. 1515 ze zm.) zwołuję XVI sesję Rady Gminy Prażmów w dniu 22 stycznia 2016 r. (piątek) o godz. 1200. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Prażmów, przy ul. Piotra Czołchańskiego 1 w Prażmowie.

Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Ustalenie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołów z sesji Rady Gminy.
4. Informacja Wójta z działalności w okresie pomiędzy sesjami.
5. Rozpatrzenie projektów uchwał Rady Gminy Prażmów:
- w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2016 rok;
- w sprawie przyjęcia „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Prażmów na lata 2015-2032”;
- w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Gabryelin;
- w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Łoś;
- w sprawie zamiany gruntów.
6. Dyskusja na temat przystąpienia do Związku Międzygminnego pod nazwą „Natura”.
7. Interpelacje i zapytania.
8. Sprawy różne.
9. Zakończenie obrad.

Przewodniczący Rady

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie