Informacje5 marca 2012, 00:00,

Wystawa Janusza Maśnika we Władysławowie

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Janusza Maśnika, który odbędzie się 8 marca 2012 roku o godz. 18.00. Podczas wieczoru, odbędzie się również koncert w wykonaniu Tomasza Winiarskiego. Wystawę będzie można oglądać, przez najbliższy miesiąc od daty wernisażu w Galerii Na Górce, przy ul. Wojska Polskiego 64 we Władysławowie. Wstęp wolny. Zapraszamy!

WYSTAWA MALARSTWA JANUSZA MAŚNIKA WE W£ADYS£AWOWIE

Janusz Maśnik urodził się w Rymanowie w 1945 roku. Od najmłodszych lat zafascynowany sztuką, a w szczególności malarstwem, które na poważnie uprawia od roku 1968. Martwa natura, przyroda i morze to najczęstsze tematy jego obrazów – wykonywanych techniką olejną, pastelą lub akwarelą. Jest członkiem Grupy Piaseczno, skupiającej malarzy, rzeźbiarzy i twórców tkaniny artystycznej, należy do Mazowieckiego Towarzystwa Kultury, Związku Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Marynistów Polskich, gdzie pełni funkcję Prezesa Zarządu Głównego. Za działalność artystyczną na rzecz ochrony środowiska morskiego i wód śródlądowych został odznaczony przez Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej odznaką „Zasłużony Pracownik Morza”; medal „Zasłużony dla Polskiej Marynistyki”. W swoim dorobku artystycznym miał 31 wystaw indywidualnych oraz około 100 wystaw zbiorowych i poplenerowych. Za działalność artystyczną i pracę społeczną z młodzieżą (sieroty po poległych policjantach), z którą prowadził warsztaty plastyczne, na wniosek Wojewody Mazowieckiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Za pomoc rodzinom poległych policjantów otrzymał medal „Szlachetnemu Sercu Corti Nobile”. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych i instytucjach państwowych w kraju i za granicą.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje6 marca 2012, 00:00,

Świeczowisko w Centrum Kultury w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza mieszkańców na ŚWIECZOWISKO, czyli przy herbacie oraz świecach granie i śpiewanie, które odbędzie się 9 marca 2012 roku, o godzinie 19.00 w sali Centrum Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy mieszkańców na Świeczowisko w Piasecznie.

Świeczowisko