Informacje18 października 2014, 14:00,

Wystawa fotografii Piesiak & Hilt 24 fp/s w Impresji Piaseczno

W najbliższą sobotę 18 października 2014 roku o godz. 14:00 w Impresji pryz ul. Kruczkowskiego 8a odbędzie się wystawa fotografii. „Piesiak & Hilt 24 fp/s- fotografie” to spotkanie dwojga artystów: aktorki i operatora filmowego na innej niż zazwyczaj platformie. To zatrzymane w kadrze chwile, wyjęte z rzeczywistości obrazy, uchwycone ulotne nastroje i emocje. Klatki filmu, który może wyświetlić się w wyobraźni widza. Może ten o zakochanej famme fatale, może ten o zmysłowej nierządnicy francuskiego kina moralnego niepokoju, a może ten o kobiecie w czerwieni z marzeń sennych pewnego profesora chemii? W każdej chwili nieruchomy z pozoru obraz może przecież ożyć, wyrwać się ze sztywnych ram umieszczonej nad kominkiem fotografii i pokazać niewidoczny dotąd świat każdemu kto tego zapragnie. 24 fp/s to podróż do krainy snu, filmowych historii, równorzędnego świata, który cały czas trwa, tylko czasem o nim zapominamy.

Wystawa fotografii Piesiak & Hilt 24 fp/s w Impresji Piaseczno
„Wieki temu spotkaliśmy się w teatrze, potem był bankiet, a potem Piotrek odwiózł mnie do domu na rowerowej ramie. Jechaliśmy przez pół nocy z Mokotowa na Wolę z przerwami na rozmowy oraz uzupełnienie płynów w okolicznych knajpach. Nigdy tego nie zapomnę… I to najlepiej nam wychodzi: wspólna jazda! Nawet jeśli nie na rowerze to z aparatem lub kamerą zamiast niego.” Maga Hilt

Informacje18 października 2014, 10:00,

VII Otwarte Mistrzostwa Konstancina w Pływaniu Masters

18-19 października na pływalni Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie odbędą się VII Otwarte Mistrzostwa Konstancina w Pływaniu Masters. Pływacy będą rywalizować na dystansach od 50 do 400 m w stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym, zmiennym i motylkowym. Prawo startu w zawodach mają zawodniczki i zawodnicy w wieku od 25 roku życia (rocznik 1989 i starsi).

VII Otwarte Mistrzostwa Konstancina w Pływaniu Masters

Organizatorzy:
- Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie
- Integracyjny Klub Sportowy "Konstancin"

Partnerzy:
- Gmina Konstancin-Jeziorna