Informacje17 czerwca 2013, 00:00,

Wystawa Dwory Polskie Pałace Rody Szlacheckie

Serdecznie zapraszamy mieszkańców na wystawę grafik oraz malarstwa artysty Roberta Lisowskiego połączonej z wystawą pamiątek związanych z dworami polskimi oraz rodami szlacheckimi. Wystawę pt.: Dwory Polskie, Pałace, Rody Szlacheckie, można oglądać do 14 lipca 2013 roku na terenie Impresji Rękodzieło w Piasecznie przy ul. Kruczkowskiego 8a.

Wystawa Dwory Polskie Pałace Rody Szlacheckie

Robert Lisowski na wystawie pokazuje inną stronę swoich artystycznych poszukiwań. Interesują go słynne rody: Branickich, Szembeków, Czartoryskich, a na wystawie przewijają się takie postaci jak ksiądz Zdzisław Peszkowski (herbu Jastrzębiec – Peszkowski) czy prezydent Ryszard Kaczorowski (herb Jelita). Zgromadzone materiały są bardzo różnorodne. Na wystawie obejrzeć można obrazy, zdjęcia, dokumenty, pamiątki i np. dwory szlacheckie rysowane na znalezionych deskach, pejzaże, martwe natury, sceny polowań itd. Szczególne wrażenie robi duże zdjęcie z 1881 roku prezentujące ślub szlachecki – na jednej fotografii zobaczyć można przedstawicieli wszystkich najważniejszych polskich rodów szlacheckich (59 rodów). Zapraszamy na wystawę Dwory Polskie, Pałace, Rody Szlacheckie.

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje17 czerwca 2013, 00:00,

Koncert Małych Pianistów w Nowej Iwicznej

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza na koncert małych pianistów z GOK, który odbędzie się w poniedziałek 17 czerwca 2013 roku o godz. 17.00. Miejsce: świetlica GOK Lesznowola przy ul. Zimowej 25 c w Nowej Iwicznej. Będzie to koncert uczniów p. Agnieszki Lis, która prowadziła zajęcia przez bieżący rok kulturalny w świetlicy GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej. Dzieci zagrają pięknie dla swych gości z okazji zakończenia roku kulturalnego.

KONCERT MA£YCH PIANISTÓW Z GOK
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Lesznowola