Informacje14 lutego 2012, 00:00,

Wystawa akwareli Jana Lipińskiego w Mysiadle

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zaprasza mieszkańców na wernisaż wystawy malarstwa akwarelowego Jana Lipińskiego, oraz na koncert w wykonaniu śpiewaka operowego Piotra £apińskiego przy akompaniamencie Marcina Piotra £opackiego. Wernisaż wystawy odbędzie się 17 lutego 2012 roku o godz. 18.00 w Galerii PASAż, filia GOK przy ul. Topolowej 2 w Mysiadle. Wstęp wolny. Wystawę akwareli Jana Lipińskiego, będzie można oglądać przez miesiąc.

WYSTAWA AKWARELI JANA LIPIńSKIEGO W MYSIADLE

Jan Lipiński to student na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Mieszka w Woli Mrokowskiej na terenie gminy Lesznowola. Malarstwem akwarelowym pasjonuje się od kilku lat, najbardziej ceniąc w nim subtelność, spontaniczność i lekkość. Wielką zaletą wyróżniającą malowanie akwarelami jest jej delikatność, wysoki poziom trudności oraz szerokie spektrum możliwości przekazywania emocji. Oprócz malowania i rysowania interesuje się muzyką dawną, na co dzień projektuje plakaty, logo i okładki. Uczestnik wielu krajowych i zagranicznych plenerów malarskich oraz warsztatów malarskich. Ostatnie wystawy: w Cafe Roskosz (indywidualna), w SARP (zbiorowa). Więcej informacji, można przeczytać na stronie internetowej: www.janlipinski.com

WYSTAWA AKWARELI JANA LIPIńSKIEGO W MYSIADLE
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje12 lutego 2012, 00:00,

Bezpłatne Badania Profilaktyczne dla Kobiet £azy

Urząd Gminy Lesznowola serdecznie zaprasza panie w dniach od 13 do 15 lutego 2012 roku do CYTOMAMMOBUSU, zaparkowanego przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w £azach. Uwaga! W przypadku złych warunków pogodowych możliwe przesunięcie terminu badań! Szczegółowe informacje o terminie i badaniach można uzyskać pod numerami telefonów: pon. - pt., godz. 8.00 - 15.30 w Centrum Onkologii, tel. 22 546 31 03, po godzinach pracy Centrum oraz w weekendy informacji udziela pracownik Centrum - Pan Zbigniew Wiśniewski, tel. 603 416 140

BEZP£ATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE DLA KOBIET W £AZACH

Akcja profilaktycznych bezpłatnych badań organizowanych przez Urząd Gminy Lesznowola we współpracy z warszawskim Centrum Onkologii, adresowana jest do kobiet. W dniach od 13 do 15 lutego w £azach przy Zespole Szkół im Jana Pawła II, ul. ks. Słojewskiego 1, zaparkowany będzie nowoczesny gabinet mobilny, gdzie w komfortowych warunkach Panie będą mogły wykonać bezpłatne badania cytologiczne i mammograficzne. Badania te służą zachowaniu jak najlepszego zdrowia kobiet. Bezpłatną profilaktyczną cytologię może wykonać każda kobieta w wieku pomiędzy 25 a 59 lat, która w ciągu ostatnich 3 lat nie wykonywała tego badania. Na bezpłatne badanie mammograficzne zapraszamy Panie w wieku 50 - 69 lat, które w przeciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej profilaktycznej mammografii. Badania wykonywane będą bez wcześniejszych zapisów, w godzinach od 10.30 do 18.00.Na badanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty i okulary, jeśli używa się ich do czytania. Serdecznie zachęcamy Panie z Gminy Lesznowola do udziału w akcji i zgłoszenia się na badania, tym bardziej że nasze województwo znajduje się na końcu statystyk w zakresie profilaktyki antyrakowej, co niestety przekłada się na wzrost zachorowań. Warto znaleźć chwilę, by zadbać o to co najcenniejsze - zdrowie! Zapraszamy!
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Lesznowola