Informacje31 marca 2014, 00:00,

Wyspy Japońskie Od Tropików, Okinawy po Fuji w Klubie Podróżnika w Konstancinie-Jeziornie

Klub Podróżnika Konstancin-Jeziorna serdecznie zaprasza na spotkanie i pokaz slajdów Ani i Marcina Szymczaków pn.: Od Tropików, Okinawy po Fuji. Spotkanie odbędzie się w czwartek 3 kwietnia 2014 roku o godz. 19.00 w KDK Hugonówka przy ul. Mostowej 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny! Zapraszamy podróżników i sympatyków różnych podróży na spotkanie z Klubem Podróżnika w Konstancinie-Jeziornie.

WYSPY JAPOŃSKIE OD TROPIKÓW, OKINAWY PO FUJI W KLUBIE PODRÓŻNIKA W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

WYSPY JAPOŃSKIE Od Tropików, Okinawy po Fuji - Japonia to cztery tysiące wysp rozrzuconych pomiędzy Pacyfikiem a wschodnim wybrzeżem Azji. Pierwsze skojarzenie to tętniące życiem metropolie, takie jak Tokio, Jokohama czy Osaka, superszybkie pociągi i zaawansowana technika. Ale dzisiejsza Japonia to także kryte strzechą chaty, pradawne świątynie, senne przedmieścia i ubrane w kimona gejsze. Spędziliśmy w nim wiele tygodni, schodząc z utartych szlaków. Dlatego pokaz ten przedstawia Kraj Kwitnącej Wiśni z perspektywy niedostępnej dla przeciętnego turysty. Niezwykłe bogactwo japońskiej przyrody – malownicze rafy koralowe, nieprzebyte ostępy lasów monsunowych, dziewicze szczyty górskie, a wszystko to przeplatające się z magnetyzującą kulturą tego kraju... W programie pokaz slajdów Ani i Marcina Szymczaków którzy od przeszło trzech lat wędrują po najbardziej niezwykłych zakątkach globu, Omanie, Rumunii, Nowej Zelandii, Japonii i Maroku, czy amazońskiej dżungli. Ze wszystkich wypraw przywożą fantastyczne pamiątki, zdjęcia i wiedzę która chętnie dzielą się z innymi.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis informacyjny gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje31 marca 2014, 00:00,

Dysproporcje w rozwoju Gminy Lesznowola

Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców w ramach cyklu "Samorząd XXI w." zaprasza na debatę pt. "Dysproporcje w rozwoju Gminy Lesznowola". Spotkanie odbędzie się 4 kwietnia 2014 roku o godz. 19:00 w Restauracji Bazylia przy ul. Łączności 1B w Łazach.

DEBATA DYSPROPORCJE W ROZWOJU GMINY LESZNOWOLA
autor/źródło: Kamil Myszyński - Stowarzyszenie Niezależne Porozumienie Mieszkańców