Informacje18 października 2015, 11:00,

Wyścig kolarski MTB Bogatki

18 października 2015 roku od godz. 11.00 Grupa Inicjatywna Bogatki zaprasza mieszkańców, sołtysów, urzędników gminy Piaseczno oraz wszystkich pozostałych do wspólnej jazdy na rowerze i nie tylko. Organizator: Grupa Inicjatywna Bogatki. Sponsorzy: Rada Sołecka, Gmina Piaseczno, sklep rowerowy Mapi Sport, sklep muzyczny Gitara nr 1, firma STAWO, GOSIR Piaseczno.

Wyścig kolarski MTB Bogatki

Kochasz rower? Ścigaj się na dystansach mini, średni (3,5 km), max (10km) po lasach i łąkach (dzieci i dorośli). Dla rolkarzy – przejazd po nowej szosie ale bez ścieżek rowerowych rolkowych, chodników. Dla zwycięzców przewidywane puchary oraz nagrody.

Zapisy e-mailowo na adres: zgloszenie.bogatki@wp.pl, telefonicznie: tel. 605 216 556, 663 545 252 na miejscu w dniu zawodów – Klub Kultury w Bogatkach – do godz.10.00

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=11520
Informacje18 października 2015, 16:00,

Wystawa malarstwa Jakuba Dominika w Kolonii Artystycznej

18 października 2015 roku w Kolonii Artystycznej w Zalesiu Dolnym odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jakuba Dominika. Na wernisaż zapraszamy w godz. 16.00 - 19.00. Wystawa potrwa do 28 listopada w Kolonii Artystycznej zlokalizowanej przy ul Dębowej 3.

Wystawa malarstwa Jakuba Dominika w Kolonii Artystycznej

Jakub Dominik urodzony 1956 w Warszawie. Pochodzi z artystycznej rodziny. Syn prof. Tadeusza Dominika, brat Tomasza. Studiował na warszawskiej ASP w latach 1975 - 1980. Dyplom obronił w roku 1980. W latach 1984 - 2015 brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Uprawia malarstwo sztalugowe i grafikę komputerową. Prace artysty znajdują się w zbiorach w Polsce, Japonii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Szwecji. Jakub Dominik maluje prawie wyłącznie pejzaże. Kolorowe, odrealnione, czasem zredukowane do pojedynczego drzewa, niezmącone obecnością człowieka. Geometryczne płaszczyzny, ascetyczne wnętrza, na niektórych pojawia się kot czy nawet wiele kotów, doskonale wpisują się ten lekko surrealistyczny przekaz. Paleta barw Dominika od lat jest niezmienna. Artysta operuje czystymi, zasadniczymi barwami, którym nadaje niezwykłe nasycenie kolorystyczne. Beztroska i wyrafinowanie kolorystyczne najbardziej podobają się wielbicielom jego obrazów. Niebieskie koty czy różowe drzewa, fioletowe łąki z jednej strony przeczą naszym przyzwyczajeniom, z drugiej zaś zaskakują i zachwycają.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=7653&start=30