Informacje27 października 2015, 18:11,

Wypłyń na głębię - wystawa z rejsu Pogorią na rynku w Piasecznie

Biuro Promocji i Informacji gminy Piaseczno przygotowało wspólnie z Katolicką Szkołą Pod Żaglami wystawę zdjęć z tegorocznego rejsu Pogorią, w którym udział wzięli piaseczyńscy wolontariusze. Za nami pierwsza edycja Katolickiej Szkoły Pod Żaglami. W maju kilkudziesięciu uczniów, wolontariuszy z piaseczyńskich szkół oraz szkoły w Prażmowie w ramach nagrody za zaangażowanie w wolontariat popłynęło w rejs dookoła Europy legendarnym polskim żaglowcem „Pogoria”. Relacja zdjęciowa z tej fantastycznej podróży prezentowana będzie do końca listopada na rynku w Piasecznie. – Wystawa ma z jednej strony podzielić się naszymi wrażeniami z przygody na morzu, ale przede wszystkim chcemy w ten sposób zachęcić młodzież do udziału w kolejnej edycji, która właśnie się rozpoczyna – mówi Marcin Kluczyk, koordynator i pomysłodawca projektu.

Wypłyń na głębię - wystawa z rejsu Pogorią na rynku w Piasecznie

Ideą jaka przyświeca projektowi jest promocja wolontariatu, zwrócenie młodzieży uwagi na pomoc drugiemu człowiekowi oraz zaangażowanie w projekty społeczne. Realizując te cele zdobywa się punkty, a te decydują o ewentualnym udziale w rejsie, który jest specjalną nagrodą. – Jest nagrodą nieprzypadkową. Widziałem jak młodzi ludzie zmieniają się, jak dorośleją podczas rejsu i poznają znaczenie słów odpowiedzialność, współpraca, zaufanie. Tak kształci morze. Wspaniale było z tak fantastyczną młodzieżą spędzić wspólnie czas podczas tej miesięcznej przygody – dodaje Marcin Kluczyk ze Stowarzyszenia Wypłyń na głębię.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Wypłyń na głębię - wystawa z rejsu Pogorią na rynku w Piasecznie

Zapisy do II edycji Katolickiej Szkoły Pod Żaglami oraz regulamin na stronie www.kspz.org.pl Nabór trwa od 1 listopada do końca 2015 roku.

Redakcja, 16 lipca 2019
wystawy http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=43&t=2410&start=90
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=9427&start=15
Informacje27 października 2015, 18:32,

Ankieta potrzeb dzieci i ich rodzin w Mieście i Gminie Piaseczno

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice / Opiekunowie! Prowadzimy badania dotyczące potrzeb dzieci z rodzinami w naszym mieście i gminie Piaseczno.

Ankieta potrzeb dzieci i ich rodzin w Mieście i Gminie Piaseczno

Zależy nam na Państwa opinii, bo uważamy, że dobre warunki opieki, rozwoju i edukacji małych dzieci przekładają na lepsze życie nas wszystkich. W związku z tym będziemy Państwu bardzo wdzięczni za wypełnienie anonimowej ankiety. Na odpowiedzi czekamy do 4 listopada 2015 roku. Na podstawie Państwa odpowiedzi opracowana zostanie "Diagnoza problemów i potrzeb małych dzieci" przedstawiająca sytuację na dziś i rekomendująca zmiany w przyszłości. W grudniu 2015 wyniki "Diagnozy" zostaną zaprezentowane mieszkańcom i władzom Piaseczna.

Diagnozę prowadzi zespół roboczy składający się z przedstawicielek instytucji i organizacji działających w Mieście i Gminie Piaseczno we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Fundacją Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego oraz Federacją Partnerstwo na Rzecz Rozwoju i Edukacji Małych Dzieci, ze wsparciem Programu FIO.

Z góry dziękujemy za przesłanie nam swojej opinii!
Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie

wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11552