Artykuł partnerski26 maja, 09:06,

Wypalenie zawodowe i życiowe w dobie koronawirusa. Gdzie szukać pomocy?

Wypalenie zawodowe i życiowe w dobie koronawirusa. Gdzie szukać pomocy?

Okoliczności, w których powstaje ten tekst, wprowadziły całkowicie nowy kontekst opisywanego zjawiska - epidemii koronawirusa zmieniła radykalnie zachowania życiowe i społeczne. Z dnia na dzień większość z nas zaczęła doświadczać ogromnych ograniczeń poczucia wolności, sensu i bezpieczeństwa.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zamknięci w domach, pozbawieni szybkiego tempa doświadczeń, zamykamy się także w swoich głowach, częściej i silniej poddając refleksji swoje życie. Moment przymusowego postoju staje się okazją do uzmysłowienia sobie ile motywacji, zaangażowania - mówiąc krótko “chęci życia” - w nas zostało. Czy mamy siłę i zapał aktywnie mierzyć się z tak poważnym problemem? I nie chodzi tu o stres i niepokój, bo ten jest po pierwsze zrozumiały, a po drugie nierzadko motywujący do działania. Raczej o zniechęcenie, poczucie wypalenia właśnie.

Przyczyny i etapy wypalenia są dobrze zbadane i opisane. Wspólną cechą dla zjawiska jest długotrwałe doświadczenie rozdźwięku między potrzebami a ich realizacją. Tak w pracy, jak w życiu prywatnym, jeśli narasta w nas wrażenie, że aspiracje, plany i marzenia nie znajdą wystarczającego odzwierciedlenia w rzeczywistości, jesteśmy na prostej drodze do wyczerpania emocjonalnego, pogorszenia relacji oraz postępującego obniżenia samooceny. Presja zagrożenia, brak swobody w regulowaniu kontaktów i niepewność jutra w sposób oczywisty mogą je pogłębić.

Wypalenie zawodowe i życiowe - reaguj!

Zadbaj o siebie

Najważniejsze to w najprostszy sposób zadbać o komfort fizyczny i psychiczny. Nawet zamknięci w czterech ścianach powinniśmy dbać o ruch, dietę i odpoczynek. Być może ta sytuacja jest najlepszym momentem byśmy, wyrwani z rutyny, zmienili nawyki na świadome i pozytywne. Z brakiem motywacji walczmy dyscypliną - to ona tworzy nowe przyzwyczajenia. Bez wychodzenia z domu znajdziemy w Internecie mnóstwo darmowych materiałów, odpowiednich dla każdego poziomu i intensywności treningów. Zarówno fizycznych jak i mentalnych - w postaci ćwiczeń uspokajających, uważnościowych czy medytacyjnych.

Specjaliści nie bez powodu, w grupie najwyższego ryzyka wypalenia zawodowego umieszczają profesje, wymagające intensywnych relacji z innymi ludźmi. Od zawsze należeli do niej pracownicy służby zdrowia i innych zawodów publicznych. Obciążenia interpersonalne są najsilniejszym wrogiem naszej życiowej i zawodowej motywacji. Tymczasem dziś wzrosły one lawinowo - napięcia zawodowe związane z niepewną przyszłością przenoszą się również drogą online. Podobnie zamknięcie w domu z rodziną - partnerem, z którym częściej teraz wchodzimy w konflikty czy z dziećmi, których aktywność i oczekiwania potrafią irytować - jest wielkim testem dla naszego samopoczucia. I choć na tym polu najwięcej min, to i najwięcej możemy tu dobrego dla siebie zrobić. To czas na sięgnięcie do źródeł własnej złości, napięcia i zniechęcenia. Im więcej życzliwości, wyrozumiałości i otwartości wniesiemy teraz, w tym szczególnym, bez wątpienia historycznym momencie w nasze relacje, tym większa szansa że zrealizujemy nasze marzenia o przełomie “życiowej zmiany”.

Pomoc psychoterapeuty

Objawów wypalenia nie można ignorować i zagłuszać nawet w zwyczajnych, standardowych okolicznościach życiowych. Konsekwencje epidemii koronawirusa, z którymi zmagamy się obecnie powinny jeszcze bardziej wyostrzyć naszą uwagę w tej kwestii. To także okazja na rozważenie konsultacji ze specjalistą - psychologiem, psychoterapeutą, być może coachem zawodowym. Wielu z nich świadczy usługi online, więc jeśli dysponujemy stabilnym łączem i bezpieczną przestrzenią do wirtualnego spotkania, warto spróbować. Wszyscy mierzymy się z ogromnymi obciążeniami dnia dzisiejszego, ale bądźmy świadomi, że wirus to kontekst a nie sedno naszego życia. Wielu dylematów doświadczyliśmy, zanim pojawił się w naszym życiu. On tylko uzmysłowił je z większą mocą.

autor/źródło: sensity.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski26 maja, 09:04,

Czy szukać pomocy prawnej na forum internetowym? Poradnik dłużnika

Czy szukać pomocy prawnej na forum internetowym? Poradnik dłużnika

Wiele osób zadłużonych poszukuje informacji prawnych na forach internetowych. W sieci znajdziesz wiele takich stron, ale uważaj bo wiele z nich nie daje gwarancji, że treści na nich zamieszczane są poprawne merytorycznie. Często osoby zadające tam pytania korzystają z porad użytkowników nieposiadających wiedzy prawniczej i odpowiednich kwalifikacji. Zatem jak znaleźć takie forum, gdzie uzyskamy porady poparte wiedzą prawną i doświadczeniem? O tym w poniższym artykule.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Wujek dobra rada na internetowym forum kredytowym.

Zacznijmy od tego co jest największym problemem wszelkiego rodzaju forów internetowych, szczególnie tych o tematyce specjalistycznej, np. prawniczej. W większości osoby korzystające z takich miejsc posiadają często pewne doświadczenie w danej dziedzinie, ale nie mają odpowiedniej wiedzy. Jest to szczególnie istotne w tematyce prawniczej, albo na przykład medycznej!

Oczywiście doświadczenie jest potrzebne. Jeśli jednak nie jest poparte solidną i fundamentalną wiedzą merytoryczną, to słuchając takich porad możesz popaść w dodatkowe kłopoty.

Musisz też wiedzieć, że pracownicy firm windykacyjnych także odwiedzają takie fora internetowe. Taka osoba może próbować zniechęcić cię do obrony swoich praw w walce z firmami finansowymi! Chodzi przecież o to, abyś przypadkiem nie pomyślał, że z Twoim kredytem albo pożyczką jest coś nie tak. A może masz sprawę sądową? Wtedy będą próbowali przekonać cię, że na etapie sądowym już nic się nie za zrobić i sprawa jest przegrana, a to oczywiście nieprawda!

Takich kłopotów można uniknąć korzystając z pomocy  doświadczonych prawników, których można znaleźć np. w sieci. Jedną z kancelarii prawnych, które specjalizują się w pomocy osobom zadłużonym jest Kancelaria EUROLEGE.

Kancelaria działa już od ponad 8 lat i zrzesza ponad 30 zawodowych prawników - radców prawnych i adwokatów. To co wyróżnia Kancelarię EUROLEGE to fakt, że jest prowadzona przez fundację pomocy zadłużonym. Dzięki temu opłaty za prowadzenie sprawy jakie musi ponieść klient są niewielkie, dostosowane do sytuacji finansowej osób zadłużonych. Mówiąc wprost w EUROLEGE jest dużo taniej niż w zwykłej kancelarii, a jednocześnie mamy gwarancję jakości, bo ta kancelaria specjalizuje się w pomocy dłużnikom.

Prawnicy z kancelarii doradzają i pomagają rozwiązywać nawet skomplikowane sprawy, w tym również sprawy sądowe. Sporządzają sprzeciwy od nakazów zapłaty, odpowiedzi na pozew i reprezentują w sądach osoby pozwane przez firmy windykacyjne, banki i firmy pożyczkowe.

Błędne porady na forum dla zadłużonych. Gdzie szukać prawdziwej pomocy?

Już wiesz, że nie każde forum dla zadłużonych, bankowe albo o tematyce finansów jest kopalnią wiedzy i punktem pomocy. Więc gdzie znaleźć dobre forum z poradami? Większość użytkowników na takich forach to osoby z takimi samymi problemami jak Twoje. Co naturalne, takie osoby starają się pomagać innym i dzielić swoim doświadczeniem, niestety bardzo często powielając błędy, które same wcześniej popełniły! A na to przecież tylko czekają wyspecjalizowani prawnicy firm windykacyjnych, firm pożyczkowych czy banków.

Dlatego jeżeli chcesz korzystać z porad na forum internetowym, to powinno być ono prowadzone i moderowane przez prawników! Jednym z takich miejsc jest Forum Dla Zadłużonych prowadzone przez Kancelarię EUROLEGE. Prawnicy z kancelarii stale czuwają nad poprawnością merytoryczną informacji, które zamieszczają użytkownicy i od razu sygnalizują, gdy ktoś zamieści poradę niezgodną z przepisami prawa. Jednocześnie prawnicy osobiście udzielają odpowiedzi na pytania prawne zadane przez użytkowników na forum. Tym sposobem poziom porad stoi na bardzo wysokim poziomie.

Forum prawne prowadzone przez EUROLEGE znajdziesz pod adresem https://www.forumdlazadluzonych.pl

Forum kredytowe zadłużonych to tylko doraźna pomoc.

Porady na forach internetowych nigdy nie zastąpią bezpośredniej rozmowy z prawnikiem oraz jego pomocy i udziału w sprawie. Są jednak pewne wyjątki, ale zawsze należy mieć na uwadze, że to rozwiązanie tymczasowe. Na przykład jeżeli czeka cię za chwilę wizyta komornika forum i porady na nim zawarte mogą stanowić pewne wsparcie. Pamiętaj jednak żeby na tym nie poprzestawać i skorzystać z bezpośredniej pomocy prawnika!

Pomoc uzyskana na forum nie rozwiąże Twoich problemów definitywnie, jest jak tabletka przeciwbólowa na problemy z zębem. Pomoże tylko na chwilę! Dlatego nie ryzykuj działania na własna rękę w konfrontacji z wielkimi korporacjami finansowymi, bankami, firmami windykacyjnymi. Zawsze korzystaj z pomocy doświadczonych prawników, a porady na forum traktuj jako dobry punkt wyjścia do rozmowy ze specjalistą.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Niniejszy tekst powstał we współpracy z Kancelarią EUROLEGE, która pomaga osobom zadłużonym na terenie całej Polski. Nie musisz spotykać się z nami osobiście, możesz zgłosić swoją sprawę i załatwić wszystkie formalności przez Internet, bez wychodzenia z domu i osobistego kontaktu. Ma to teraz szczególne znaczenie, gdy wszyscy walczymy z epidemią koronawirusa. Dlatego jeśli jesteś osobą dotkniętą problemem zadłużenia już dziś skontaktuj się z naszą kancelarią i skorzystaj z darmowej analizy sprawy!

Jak zgłosić sprawę? Oto wygodne sposoby:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. wyślij zgłoszenie na: https://www.darmowyprawnik.eu/
  4. napisz na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
autor/źródło: forumdlazadluzonych.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie