Informacje30 października 2013, 00:00,

Wyniki Konkursu Poezji Angielskiej Piaseczno

25 października 2013 odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie IV Międzyszkolny Recytatorski Konkurs Poezji Angielskiej, który od tego roku został objęty patronatem burmistrza Piaseczna. Pomysłodawczynią i głównym organizatorem konkursu jest anglistka, która uczy w tej placówce. Głównymi celami konkursu były: popularyzacja języka angielskiego, zachęcenie do rozwijania kompetencji językowych, rozwijanie zainteresowań literackich, kształtowanie kultury żywego słowa, doskonalenie umiejętności recytatorskich w języku angielskim, promocja talentów, rozbudzenie wrażliwości artystyczno‐literackiej dzieci.

MIęDZYSZKOLNY RECYTATORSKI KONKURS POEZJI ANGIELSKIEJ

Adresatami konkursu byli uczniowie klas 3-4 oraz 5-6 szkół podstawowych z Piaseczna i okolic. Osobami odpowiedzialnymi za jego organizację były panie Sylwia Krawczyk i Małgorzata Podraza. W konkursie wzięło udział 10 szkół podstawowych. £ącznie 34 uczniów recytowało wiersze w języku angielskim. W jury zasiadły panie: Monika Witkoś - reprezentant metodyczny wydawnictwa Macmillan, Agnieszka Behnam – native speaker oraz Sylwia Krawczyk - nauczyciel języka angielskiego. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani. Nagrody zostały ufundowane przez gminę Piaseczno, Radę Rodziców SP nr 2, wydawnictwo Macmillan oraz Szkołę Języków Obcych SPOT. Sponsorom serdecznie dziękujemy.

MIęDZYSZKOLNY RECYTATORSKI KONKURS POEZJI ANGIELSKIEJ

WYNIKI DLA KLAS 3-4
1 MIEJSCE Lulu Samborska SP Zalesie Górne
2 MIEJSCE Maciej Wójcik SP nr 2 Piaseczno
3 MIEJSCE Jan Tarczyński SP nr 72 ul. Zielona
Wyróżnienie Barbara Duszczyk SP Złotokłos
Wyróżnienie Mateusz Książek SP Głosków
Wyróżnienie Jagoda Szkoda SP Mysiadło
WYNIKI DLA KLAS 5-6
1 MIEJSCE Józef Sierzputowski SP Zalesie Górne
2 MIEJSCE Hanna Kolasińska SP nr 72 ul. Zielona
3 MIEJSCE Julia Szymczak SP nr 2 Piaseczno
Wyróżnienie Kalina Kliszczak SP nr 72 ul. Zielona
Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

Informacje30 października 2013, 00:00,

Zamiany w rozkładzie jazdy PKS Polonus

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej POLONUS w Warszawie S.A, Al. Jerozolimskie 144 pragnie poinformować, że od dnia 4 listopada 2013 r.: na linii 204 relacji Wągrodno - Zalesie Górne -Warszawa (zezwolenie nr ZTM/ND/87/ 2010/2) oraz linii 222 relacji Wągrodno - Piskórka - Warszawa (zezwolenie nr ZTM/ND/476 / 2011) nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy:

Zamiany w rozkładzie jazdy PKS Polonus
autor/źródło: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej POLONUS