Informacje11 marca 2010, 00:00,

Wyniki konkursu fotograficznego - portret z charakterem

10 marca 2010 roku, zakończyło się głosowanie w konkursie fotograficznym tematycznym: PORTRET Z CHARAKTEREM. Spośród 12 zdjęć, które zostały nadesłane na konkurs, mieszkańcy udzielający się na forum powiatu piaseczyńskiego, wybrali 3 najciekawsze zdjęcia. Serdecznie gratulujemy Markowi, Darkowi, oraz Marcinowi, których zdjęcia zostały wyróżnione w naszym konkursie. Poniżej prezentujemy zwycięskie zdjęcia:

MIEJSCE 1
Autor: Amon (Marek)

MIEJSCE 2
Autor: daro (Darek)

MIEJSCE 3
Autor: Martin (Marcin)

Z głosowaniem i większym formatem powyższych zdjęć, można zapoznać się wątku konkursowym: PORTRET Z CHARAKTEREM. Jednocześnie informuję, że obecnie rozpoczęło się głosowanie w drugim konkursie fotograficznym, który jest organizowany na łamach forum mieszkańców: ZDJęCIE MIESI¡CA MARZEC 2010. Zachęcam mieszkańców do przyłączenia się do konkursów fotograficznych i nadsyłania swoich zdjęć, na kolejne edycji konkursów, które będą organizowane na naszym forum.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:

Informacje13 marca 2010, 00:00,

Koncert zespołu 2Tm2,3 Kościół Św. Huberta Zalesie Górne

Czas Wielkiego Postu to czas refleksji nad doczesnością i wiecznością, nad życiem i śmiercią, to także czas zatrzymania się w zabieganej codzienności i spojrzenia na życie z głębszej perspektywy. Aby pomóc w przeżywaniu tego czasu, proponujemy udział w niecodziennym koncercie zespołu 2Tm2,3, który odbędzie się w niedzielę 14 marca 2010 roku w kościele parafialnym p/w Św. Huberta w Zalesiu Górnym www.parafia-zalesie.pl, przy ul. Białej Brzozy 23. Koncert zespołu 2Tm2,3 rozpocznie się o godzinie 19.30. Teksty wykonywanych utworów mówią o życiu i śmierci, przemijaniu i wieczności, o pragnieniach i tęsknotach człowieka. Występ w Zalesiu Górnym jest częścią trasy obejmującej kilkanaście miast Polski w marcu 2010 roku. Zapraszamy!

Koncert zespołu 2Tm2,3 Kościół Św. Huberta Zalesie Górne

Zespół 2Tm2,3 ("Tymoteusz") www.2tm23.art.pl powstał w 1996 roku, po fali spektakularnych nawróceń jakie miały miejsce na polskiej scenie muzyki rockowej. W niepojęty dla ludzi sposób "frontmani" niezmiernie popularnych (i nie kojarzonych raczej z chrześcijaństwem) grup jak Acid Drinkers, Armia czy Houk (choć lista zespołów w których występowali jest znacznie dłuższa) zostali dotknięci przez Boga i jako ludzie z dużym bagażem - nie zawsze dobrych - życiowych doświadczeń zadziwili wszystkich swoim radykalizmem w wyznawaniu wiary. Można o tym przeczytać w świetnej książce pt "Radykalni" autorstwa Marcina Jakimowicza. Owocem tego stała się debiutancka płyta "Przyjdź", która ukazała się w 1997 roku. Taka niespodziewana "zmiana kierunku" skłoniła także wielu ludzi do refleksji i zastanowienia się nad motywami swoich idoli.

2Tm2,3 - Gdy usłyszałem Jego głos (Psalm 40)

Znanych jest wiele przypadków nawróceń pod wpływem ich muzyki i tekstów. Zespół stworzyli początkowo trzej muzycy: Tomasz Budzyński "BUDZY" - lider legendarnej grupy Armia, Dariusz Malejonek "MALEO" - założyciel grupy Houk, obecnie lider Maleo Reggae Rockers, Robert Friedrich "LICA" współtwórca zespołów Acid Drinkers i Flapjack, Kazik na żywo, założyciel i lider zespołu Arka Noego. Muzycy zespołu grają na co dzień w takich formacjach jak: Arka Noego, Maleo Reggae Rockers, Armia, Voo Voo, Izrael, Deus Meus, New Life M, Rodzina Pospieszalskich.

2TM2,3 - Psalm 137 - Nad rzekami Babilonu - Tymoteusz

2Tm2,3 ma na koncie 6 płyt, na których łączą się różne style muzyczne, od ostrego metalowego brzmienia przez reggae, punk rock, folk aż do spokojnych utworów akustycznych. Wszystkie płyty mimo tak wielkiej różnorodności stylistycznej, łączy wspólny mianownik - teksty, są to biblijne psalmy, oraz fragmenty ksiąg i listów Starego i Nowego Testamentu. Zespół 2Tm2,3 pierwotnie rockowy, od kilku lat wykonuje także (raz w roku w okresie Wielkiego Postu) koncerty akustyczne, wzbogacając swoje brzmienie instrumentami dętymi oraz kwartetem smyczkowym, zapraszając znanych i wysoko cenionych muzyków z rodziny państwa Pospieszalskich. Do tej pory 2TM2,3 zagrał niezliczoną ilość koncertów w Polsce, grał również w USA, Wielkiej Brytanii, Czechach, Chorwacji, na Słowacji i Ukrainie. Wielokrotnie brał udział w koncertach telewizyjnych emitowanych przez TVP1, TVP2, TV Polonia i TVP Kultura.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno