Informacje15 kwietnia 2008, 00:00,

Wyniki III PFPA Festiwalu Piosenki Angielskiej Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W czwartek 3 kwietnia 2008 roku, w budynku Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Piaseczno, odbył się trzeci już finał Piaseczyńskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu piaseczyńskiego. W wielkim finale wystąpiło 40-oro reprezentantów 19 szkół z naszego regionu od Konstancina, aż po odległą Pamiątkę. O Festiwalu PFPA, informowaliśmy Was w naszej wcześniejszej informacji: Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej.

Maja Ryszkowska - Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej
Maja Ryszkowska, laureatka 1 miejsca w kat. klas 0-3 szkoły podstawowej
kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Wśród najmłodszych okazały puchar i atrakcyjne nagrody za zdobycie pierwszego miejsca odebrała Maja Ryszkowska ze Szkoły Podstawowej w £azach za nastrojową interpretację piosenki Eternal flame. Tuż za nią uplasowała się Agnieszka Dębska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie, która wyśpiewała drugie miejsce mimo ogromnej tremy i dzięki pomocy koleżanki, która trzymała ją za rękę przez cały występ dodając jej w ten sposób otuchy. Trzecie miejsce przypadło Kamili Danielewskiej za czyściutko zaśpiewaną piosenkę o angielsko brzmiącym tytule: Que sera, sera.

Marianna Czerczer - Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej
Marianna Czerczer, 1 miejsce w kat. klas 4-6 szkoły podstawowej
kliknij, aby powiększyć zdjęcie

W kategorii klas 4-6 szkoły podstawowej zwyciężyła Marianna Czerczer z piosenką: Don’t know why. Jak podkreślali jurorzy Marianna dysponuje ładną barwą głosu, a na scenie zachowuje się swobodnie i potrafi stworzyć liryczny klimat.

Finalistki w kat. klas gimnazjalnych - Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej
Wszystkie finalistki w kat. klas gimnazjalnych, pierwsza z prawej Ania Shimomura
kliknij, aby powiększyć zdjęcie

W najstarszej kategorii gimnazjalistów, których występy zawsze elektryzują publiczność, tym razem gwiazdą festiwalu okazała się Ania Shimomura z Prywatnego Gimnazjum nr 2 w Jazgarzewszczyźnie. Interpretacja piosenki Stinga - Always on your side, do własnego akompaniamentu na fortepianie wzbudziła niekłamany zachwyt wszystkich jurorów, jak i w pełni zasłużony aplauz na widowni.

Wyniki III Piaseczyńskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej:

Kategoria Klasy 0-III szkoły podstawowej:
1 miejsce: Maja Ryszkowska - piosenka Eternal flame (Szkoła Podstawowa w £azach).
2 miejsce: Agnieszka Dębska - piosenka Wid out ya (Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie).
3 miejsce: Kamila Danielewska - piosenka Que sera, sera (Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 72 w Jazgarzewszczyźnie).
Wyróżnienie: Ola Markowska, Marta Borawska, Agnieszka Wodniak – piosenka Animals (Szkoła Podstawowa w Nowej Iwicznej).
Kategoria klasy IV-VI szkoły podstawowej:
1 miejsce: Marianna Czerczer - piosenka Don’t know why (Szkoła Podstawowa nr 1 w Piasecznie).
2 miejsce: Jagoda Franczak, Marta Jaczewska - piosenka Crocodile rock (Szkoła Podstawowa nr 3 w Piasecznie).
3 miejsce: Anna Szymczyk - piosenka The power of love (Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie).
Wyróżnienie: Katarzyna Gil - piosenka Crazy (Szkoła Podstawowa w Nowej Iwicznej).
Kategoria klasy IV-VI szkoły podstawowej:
1 miejsce: Ania Shimomura – piosenka Always on your side (Prywatne Gimnazjum nr 2 w Jazgarzewszczyźnie).
2 miejsce: Katarzyna Maleńczyk – piosenka My heart will go on (Gimnazjum nr 1 w Konstancinie-Jeziorna).
3 miejsce: Katarzyna Klimska – piosenka I need a Hero (Gimnazjum w Nowej Iwicznej).
Wyróżnienie: Klaudia Czerwieńska – piosenka Skaterboy (Gimnazjum w £azach).

Najmłodsze finalistki w komplecie - Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej
Najmłodsze finalistki III PFPA w komplecie
kliknij, aby powiększyć zdjęcie

GRATULUJEMY ZWYCIęZCOM I WYRÓżNIONYM! W tegorocznym jury III Piaseczyńskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej, zasiedli: Małgorzata Miernecka (właścicielka szkoły językowej SPOT w Piasecznie), Anna Adamczyk (przedstawiciel wydawnictwa Person Education-Longman), Paweł Górski (wokalista i gitarzysta występujący solowo lub z zespołem 24 HA, pracownik Ośrodka Kultury w Piasecznie), Piotr Maciejczyk (saksofonista, grający również na akordeonie w zespole 24 HA). Wśród organizatorów i sponsorów imprezy należy wymienić: Niepubliczną Szkołę Podstawową nr 72 i Prywatne Gimnazjum nr 2 w Jazgarzewszczyźnie, Szkoła Języków Obcych SPOT w Piasecznie, Wydział Promocji Gminy Piaseczno, Wydawnictwo Pearson Educations Longman, Ośrodek Kultury w Piasecznie. Honorowym patronem festiwalu jest Starosta Piaseczyński pan Jan Dąbek. Imprezę poprowadził pomysłodawca i organizator festiwalu: Filip £opuski, nauczyciel języka angielskiego w NSP nr 72 w Jazgarzewszczyźnie.
autor/źródło: Filip £opuski - Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej PFPA

Napisz komentarz

Informacje15 kwietnia 2008, 00:00,

Weekend Malowany Kwiatami w Galerii Auchan Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Już w najbliższy weekend: 19 i 20 kwietnia 2008 roku, Galeria Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46 w Piasecznie, zaprasza całe rodziny na pełne atrakcji powitanie długo oczekiwanej wiosny. W tych dniach Galeria Handlowa, zamieni się w kwiecistą łąkę, a floryści z pracowni: Galeria Kwiatów, podpowiedzą jak udekorować dom. Najmłodszych Pani Wiosna zaprosi do zabawy w Malowniczym Kąciku. Odwiedź Galerię Handlową.

Weekend Malowany Kwiatami w Galerii Auchan Piaseczno

Wreszcie nadeszła długo wyczekiwana wiosna. Galeria Auchan Piaseczno, postanowiła ją powitać zapraszając wszystkich mieszkańców Warszawy i Piaseczna na pełen atrakcji: Weekend Malowany Kwiatami. W najbliższą sobotę (19 kwietnia) i niedzielę (20 kwietnia) - Galeria Handlowa zamieni się w kolorową i pachnącą łąkę. Na jej terenie pojawi się prawdziwy trawnik ozdobiony kompozycjami z wiosennych kwiatów. Z głośników popłynie wprawiająca w pozytywny nastrój relaksująca muzyka, a hostessy w zwiewnych strojach Pani Wiosny będą obdarowywać klientów kolorowymi kwiatami.

Po środku wiosennej łąki stanie scena, na której floryści pracowni: Galeria Kwiatów, zaprezentują technikę komponowania wiosennych bukietów oraz tworzenia nietypowych kwiatowych konstrukcji. Na specjalne pokazy układania kwiatów zapraszamy zarówno w sobotę, jak i w niedzielę o godzinie 10:30, 13:30 oraz 16:30. Pokazom o godzinie 13:30 towarzyszyć będą atrakcyjne konkursy z nagrodami. W sobotę odwiedzający Galerię Handlową Auchan w Piasecznie, będą mieli okazję spróbować swoich sił w tworzeniu kwiatowych koszy. W niedzielę ich zadaniem będzie stworzenie wiosennej kompozycji w szklanym naczyniu. Pomiędzy pokazami, w godzinach od 10:00 do 18:00, będzie można skorzystać z indywidualnych porad florystyki.

Atrakcje czekają także na najmłodszych. W sobotę i niedzielę w godzinach od 10:00 do 18:00, Pani Wiosna zaprasza wszystkie dzieci do Malowniczego Kącika. Podczas gdy mamy będą układać pachnące kompozycje pod okiem florystyki, maluchy będą rysować wiosnę, uczyć się robić bukiety i pleść kwiatowe wianki.

Do powitania wiosny przyłączy się również perfumeria Marionnaund, która w sobotę, w godzinach od 10:00 do 16:00 zaprasza wszystkie Panie na bezpłatne porady dotyczące trendów makijażu obowiązujących w tym sezonie. Dodatkowo dla wszystkich, którzy zdecydują się na zakup wybranych kosmetyków perfumeria przygotowała rabaty do 20%. W zadbaniu o kondycje włosów pomoże salon urody Studio S, który przez cały weekend zaprasza do skorzystania z zabiegu regenerującego włosy w cenie niższej o 50%.

Po wspaniałej wiosennej zabawie i owocnych zakupach zapraszamy całe rodziny do części gastronomicznej. Restauracja Flunch przygotowała specjalne zestawy dla dzieci, w których do pizzy, napoju i deseru, najmłodsi otrzymają w prezencie grę komputerową. Pizzeria Pizza Pai, zaprasza natomiast do spróbowania nowych potraw meksykańskich oraz deserów lodowych w promocyjnych cenach.

Weekend Malowany Kwiatami w Galerii Handlowej Auchan Piaseczno, to doskonała okazja by zrelaksować się przy dźwiękach spokojnej muzyki, w otoczeniu pachnących, wiosennych kompozycji. To również szansa by pod okiem utalentowanych florystów nauczyć się tworzyć je samemu, a później wstąpić do butików po nowe buty i ubrania z kolekcji wiosennych. Daj się wpleść w zabawę z kwiatami i poczuj wiosnę w Galerii Auchan Piaseczno! Informację otrzymaliśmy od firmy Effective Public Relations.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie