Informacje6 października 2017, 09:55,

Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim Gminy Piaseczno

Poniżej publikujemy oficjalne wyniki głosowania w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Piasecznie. W głosowaniu wzięło udział 1474 osób, w tym 1278 osób zagłosowało poprawnie. Projekty wybierano internetowo w dniach 1 września – 1 października br., a za pomocą papierowych kart głosowano w dniach 1 września – 17 października.

WYNIKI GŁOSOWANIA W BUDŻECIE OBYWATELSKIM GMINY PIASECZNO

Poniżej znajdują się wyniki głosowania uwzględniające ważne głosy, oddane w poszczególnych kategoriach. Oficjalne statystyki głosowania znajdują się na stronie: piaseczno.budzet-obywatelski.org/wyniki.

Aby projekt został wybrany Regulamin Budżetu Obywatelskiego wymaga spełnienia dwóch kryteriów:
- Wybiera się projekty, zgodnie z ich popularnością tak, aby suma kosztów ich realizacji nie przekroczyła 250 tys. zł dla projektów lokalnych (w każdym z obszarów terytorialnych) oraz 400 tys. zł dla projektów ogólnomiejskich.
- Wybiera się projekty, które otrzymały minimum 10% głosów w swoich kategoriach.

Jednakże, ze względu na wolne środki w puli Budżetu Obywatelskiego Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno zdecydował się rekomendować do realizacji również projekty, które spełniają tylko jedno spośród dwóch powyższych kryteriów.

KOLOREM ZIELONYM oznaczone projekty spełniające dwa powyższe kryteria
KOLOREM JASNOZIELONYM oznaczone projekty spełniające jedno kryterium z dwóch powyższych.

WYNIKI GŁOSOWANIA W BUDŻECIE OBYWATELSKIM GMINY PIASECZNO

Statystyki głosowania wraz z opisami projektów znajdują się na stronie piaseczno.budzet-obywatelski.org/wyniki

Informacje15 października 2017, 09:00,

VI Bieg Złotych Liści w Zalesiu Dolnym

15 października 2017 roku od godz. 11.00 zapraszamy amatorów biegania i Marszu Nordic Walking na kolejną już VI edycję biegu Złotych Liści. Tym razem ze względu na rewitalizację Parku Miejskiego w Piasecznie, biegi odbędą się na terenie Górek Szymona w Zalesiu Dolnym.

BIEG ZŁOTYCH LIŚCI W ZALESIU DOLNYM

Bieg Złotych Liści program:
10.00 -11.30 - zapisy do Biegu Głównego na 5 km, biegów towarzyszących oraz wydawanie pakietów
11:00 - start Biegu dzieci na 500 m 2009 i młodsi
11:20 - start Biegu Rodzinnego na 1 km
11 20 - start marszu Nordic Walking
12.00 - start Biegu Głównego na 5 km
13.00 - wręczenie nagród
13.30 - zakończenie imprezy

Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal. W Biegu Głównym na 5 km prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn, bez podziału na kategorie wiekowe. W Biegu Rodzinnym na 500 m, 1 km, Nordic Walking na 3 km prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn, bez podziału na kategorie wiekowe. Zapisy do biegów dostepne do dnia 10 pażdziernika 2017 r lub do wyczerpania miejsc dostepne na stronie kondycja.com.pl/startmeta/ regulamin www.kondycja.com.pl/aktywnosci/bieg-zlotych-lisci/#Regulamin