Informacje2 czerwca 2016, 09:20,

Wymień stary piec węglowy - Gmina Piaseczno udziela dotacji

Gmina Piaseczno udziela dotacji na wymianę systemu ogrzewania polegającą na likwidacji tradycyjnych pieców węglowych.

Wymień stary piec węglowy - Gmina Piaseczno udziela dotacji

Do Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej wpłynęło w tym roku już 10 wniosków o udzielenie dotacji celowej na zmianę systemu ogrzewania na proekologiczny. Zgłoszenia dalej są przyjmowane. Zainteresowani wymianą pieca węglowego na urządzenie działające na paliwo gazowe, olejowe lub elektryczne mogą ubiegać się o dofinansowanie na częściowe pokrycie kosztów zakupu i instalacji nowego źródła ogrzewania. Wysokość dotacji wynosi do 4 tys. zł a przekazywane jest na podstawie wcześniej zawartej umowy między Gminą Piaseczno a wnioskodawcą, po wykonaniu i dokonaniu odbioru zadania przez pracowników gminy.

Wniosek o udzielenie dotacji oraz harmonogram rzeczowo – finansowy inwestycji można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno www.bip.piaseczno.eu (zakładka: przewodnik interesanta, ochrona środowiska i rolnictwo) oraz w pokoju nr 2 przy ul. Wojska Polskiego 54.

Informacje4 czerwca 2016, 16:30,

Konferencja o zdrowiu Żyj Świadomie

Instytut Profilaktyki Zdrowia i Amazonki Powiatu Piaseczyńskiego 4 czerwca 2016 roku o godz. 16.30 zapraszają do sali konferencyjnej Urzędu Miasta na unikalne spotkanie nt. zdrowego żywienia.

Konferencja o zdrowiu Żyj Świadomie

Gość specjalny - dr PIOTR KARDASZ - niezwykły człowiek, wybitny biolog, pasjonat zdrowego i harmonijnego życia, autor wielu publikacji i filmów na ten temat. Laureat nagrody „EUREKA 2003", współtwórca i szef Instytutu Profilaktyki Zdrowia, wybitna osobowość, człowiek , którego można słuchać bez końca ...

Konferencja skierowana jest szczególnie do tych, którzy:
- chcą skutecznie zadbać o kondycję fizyczną i psychiczną,
- interesują się medycyną naturalną,
- chcą poszerzać swoją wiedzę na temat zdrowia,
- zmagają się z chorobą lub opiekują się chorymi,
- aktywnie uprawiają sport,
- prowadzą działalność związaną ze zdrowym stylem życia, w tym do fizjoterapeutów, trenerów fitness, dietetyków, właścicieli sklepów ze zdrową żywnością, ziołami itp.

4 czerwca godz. 16.30 sala konferencyjna Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 5. Wstęp bezpłatny.