Informacje20 września 2012, 00:00,

Wykład o Witoldzie Skórzewskim w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na wykład prof. Ryszarda Nowickiego z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, który przedstawi sylwetkę hrabiego Witolda Skórzewskiego, założyciela Konstancina. Wykład odbędzie się 22 września 2012 roku o godz. 17.00 w Konstancińskim Domu Kultury, przy ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna.

WYK£AD O WITOLDZIE HR.SKÓRZEWSKIM

Setna rocznica tragicznej śmierci hrabiego Witolda Skórzewskiego, jest okazją do przypomnienia jego życia i działalności. Podczas wykładu zaprezentowane zostaną dzieje rodziny Skórzewskich - jednej z czołowych rodzin arystokratycznych Wielkopolski, której siedziby w Czerniejewie i Lubostroniu były aktywnymi ośrodkami życia politycznego i kulturalnego dawnej Rzeczpospolitej. Wykład realizowany jest w ramach cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje18 września 2012, 00:00,

MAZOVIA CUP 2012 i STREETBALL PIASECZNO

Warszawski Okręgowy Związek Koszykówki Województwa Mazowieckiego, Klub Sportowy Piaseczno, GOSiR Piaseczno, MUKS Piaseczno oraz PWiK Piaseczno serdecznie zapraszają na TURNIEJ KOSZYKÓWKI MężCZYZN MAZOVIA CUP 2012, który odbędzie się w dniach 21-23 września 2012 roku. Zawody będą miały miejsce w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Szkolnej 14 w Piasecznie. Turniej będzie z udziałem mazowieckich drużyn ligowych. W trakcie ostatniej, przedligowej konfrontacji mazowieckich zespołów będzie można podziwiać umiejętności takich drużyn jak: MKS ZNICZ BASKET Pruszków, SKK Siedlce, LEGIA Warszawa, PWiK Piaseczno. Zawody pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

TURNIEJ KOSZYKÓWKI MężCZYZN MAZOVIA CUP 2012

TERMINARZ SPOTKAń MAZOVIA CUP 2012

21 września 2012 (piątek)
Godz. 18.00 SKK Siedlce – LEGIA Warszawa
Godz. 20.00 PWIK PIASECZNO – ZNICZ Basket Pruszków
22 września 2012 (sobota)
Godz. 17.00 ZNICZ Basket Pruszków – LEGIA Warszawa
Godz. 19.15 PWiK PIASECZNO – SKK Siedlce
23 września 2012 (niedziela)
Godz. 11.45 SKK Siedlce – ZNICZ Basket Pruszków
Godz. 14.00 PWiK Piaseczno - LEGIA Warszawa
Godz. 15.45 – uroczyste zakończenie Turnieju

Zawodom Mazovia Cup 2012, towarzyszyć będzie Turniej Streetballa dla młodzieży i dorosłych. Rozegrany zostanie on na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane będą 23 września 2012 roku w godz. 9.00 a 10.00 w Biurze Zawodów, a rozgrywki zaplanowano między godz. 10.00 a 13.00. Zapoznaj się z regulaminem Turnieju Streetballa dla młodzieży i dorosłych: Streetball Piaseczno (.pdf).
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno