Informacje5 czerwca 2016, 10:00,

Wydarzenie Rally Piaseczno 2016

5 czerwca na parkingu przy ul. Sierakowskiego rozegrana zostanie widowiskowa „Super Próba” poprzedzona paradą samochodów po wyznaczonych ulicach miasta w eskorcie policji. Wydarzenie "Rally Piaseczno" organizowane będzie już po raz kolejny pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisława Lisa.

Rally Piaseczno 2016

Program Imprezy rozplanowany na dwa dni przedstawia się następująco:
4 czerwca 2016 r. (sobota), 1 sekcja: Piaseczno
Godz.10.00 start do imprezy. Na około 60 kilometrowej trasie w obrębie Piaseczna, Lesznowoli, Nadarzyna Głoskowa i okolic rozegranych zostanie 9 prób sportowych, o maksymalnych dopuszczalnych długościach, łatwych w nawigacji, szybkich zarazem technicznych, rozgrywanych na zamkniętych placach, o różnorodnej charakterystyce, poprzedzonych punktami kontroli czasu.

5 czerwca br. (niedziela), 2 sekcja: Piaseczno
W godzinach 10.00-15.00, w centrum miasta, przy ul. Józefa Sierakowskiego, na wyłączonym z ruchu parkingu rozegrana zostanie widowiskowa „Super Próba” poprzedzona paradą (przejazd kolumny samochodów po wyznaczonych ulicach miasta) zaproszonych gości i uczestników w eskorcie policji, zakończona złożeniem wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniająca marszałka Józefa Piłsudskiego.

Wydarzenie Rally Piaseczno 2016

W ramach Rally Piaseczno przewidziane są dodatkowe atrakcje:
- ekspozycje firm wspierających i sponsorujących imprezę, w tym prezentacje i pokazowe przejazdy najnowszych modeli samochodów wiodących firm motoryzacyjnych.
- konkurs z nagrodami ze znajomości przepisów prawa ruchu drogowego „BEZPIECZNE WAKACJE” organizowany wspólnie z Policją dla młodzieży
- pokaz ratownictwa drogowego prowadzony przez Straż Pożarną w symulowanym wypadku drogowym
- pokazowe przejazdy Mistrzów Polski i utytułowanych zawodników, w tym w KLASIE LEGEND

Zapowiada się piękna sportowa rywalizacja. Zapraszamy.

Informacje1 lipca 2016, 20:00,

Tytuły filmów które będą wyświetlane podczas Piaseczyńskiego Kina Plenerowego 2016

Znamy już tytuły filmów, które zostaną zaprezentowane podczas piaseczyńskiego kina plenerowego. Biuro Promocji i Informacji wspólnie z Młodzieżową Radą Gminy przygotowuje kolejną wakacyjną akcję kina plenerowego. Profesjonalne pokazy „pod chmurką” będą się odbywać każdego piątkowego wieczoru, począwszy od 1 lipca, aż do 26 sierpnia. Zaplanowanych jest 9 projekcji.

Tytuły filmów które będą wyświetlane podczas Piaseczyńskiego Kina Plenerowego

W wyniku głosowania mieszkańców wybrane zostały takie oto filmy:
- Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy
- Marsjanin
- Czarownica
- Królowie lata
- Przepis na miłość
- Kamienie na szaniec
- Dracula historia nieznana
- Makbet
- Koneser

Kolejność projekcji ustalona zostanie już niedługo.

- W tym roku zapewniamy jeszcze większy ekran, lepsze nagłośnienie i plażowe leżaki, które współfinansuje nasz partner szkoła Cosinus - mówi Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji. – Konwencja kina plenerowego się sprawdza, wspaniała frekwencja podczas zeszłorocznej edycji skłoniła nas do uatrakcyjnienia pokazów – dodaje Łukasz Wyleziński.

Partnerem piaseczyńskiego kina plenerowego jest Cosinus – bezpłatne licea i szkoły policealne dla dorosłych.