Informacje22 maja 2009, 00:00,

Wycieczka z Pędziwiatrem Piaseczno po okolicach Piaseczna

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr Piaseczno zaprasza wszystkich wielbicieli dwóch kółek, na niedzielną wycieczkę rowerową: PO OKOLICACH PIASECZNA. Tym razem trasa wycieczki, będzie przebiegała po najbliższych okolicach Piaseczna. Podczas niedzielnej wycieczki odwiedzicie znane, a także mniej znane miejsca w naszym regionie.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr

Osoby zainteresowane niedzielną wycieczką rowerową, spotykają się 24 maja 2009 roku, o godzinie 10:00. Miejsce spotkania: przed budynkiem GOSiR, przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie. Informację o niedzielnej wycieczce, można znaleźć również na stronie Klubu Pędziwiatr: piaseczno.masa.waw.pl (współpracują z nami). Zapraszamy na wycieczkę rowerową z członkami Klubu Rowerowego Pędziwiatr.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje22 maja 2009, 00:00,

Autobus ZTM 739 z Warszawy do Józefosławia i Julianowa

739 to nowa linia podmiejska, którą Zarząd Transportu Miejskiego we współpracy z gminą Piaseczno, uruchamia od września 2009 roku na trasie Metro Wilanowska - Józefosław. Dokładna trasa: Metro Wilanowska - Puławska - Geodetów - Wilanowska - Kameralna - Julianów. W godzinach szczytu autobusy będą podjeżdżały na przystanki, co 20 minut. Poza szczytem będą kursowały, co ok. 30 a w dni wolne od pracy, co 40 minut.

Linia 739, będzie dofinansowywana przez władze gminy Piaseczno. Piaseczyńscy radni zarezerwowali już na ten cel środki w budżecie. Władze gminy przebudowały też infrastrukturę na potrzeby komunikacji. Zmodernizowana została pętla autobusowa na osiedlu Julianów. Do uruchomienia nowej linii potrzebne będzie jeszcze zdjęcie progów zwalniających na ul. Geodetów.

Osiedle Józefosław i jego najbliższe okolice zamieszkuje w tej chwili ok. 10 tys. mieszkańców. Uruchomienie nowej linii zgodnie z postulatami zgłaszanymi przez pasażerów i mieszkańców Piaseczna, pozwoli na odciążenie ul. Puławskiej i zapewni lepszy dojazd do i z pracy, mieszkańcom tej gminy.

To nie koniec planów komunikacyjnych na terenie gminy Piaseczno. Prowadzone są obecnie rozmowy z władz Piaseczna z zarządem ZTM na temat uruchomienia linii lokalnych. Byłyby obsługiwane przez prywatnego przewoźnika, wyłonionego w przetargu ogłoszonym przez gminę. Obowiązywałyby w nich bilety ZTM. Nowe połączenia umożliwiłyby mieszkańcom gminy, w tym np.: Bobrowca, Głoskowa, Złotokłosu czy ul. Julianowskiej, dojazd do stacji kolejowej w Piasecznie i pozostałych linii autobusowych ZTM. Nowe połączenia mogłyby zostać uruchomione również po wakacjach.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno