Informacje7 maja 2007, 00:00,

Wycieczka szlakiem stolic nadbałtyckich: Wilno Ryga Tallin

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli oraz Biuro Podróży Word Travel w Piasecznie zapraszają na 7dniową wycieczkę szlakiem stolic nadbałtyckich: Wilno Ryga Tallin. Planowany termin wycieczki jest na okres od 30 czerwca do 6 lipca 2007 roku. Cena wycieczki to 1290 PLN, oraz na bilety wstępu dodatkowo 100 PLN. Zapisy i wpłata zaliczki (500 PLN) w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowola, telefon (022) 757-92-09.

W cenie wycieczki organizatorzy zapewniają: transport autokarem lux, zakwaterowanie w hotelach (**), pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami lub w formie studio (2 pokoje + łazienka), śniadania i obiadokolacje według programu, ubezpieczenie KL i NW SIGNAL IDUNA POLSKA, opieka pilota na całej trasie.

Program wycieczki szlakiem stolic nadbałtyckich:

Dzień 1 (30 czerwiec 2007): 6.00 wyjazd z pod Urzędu Gminy Lesznowola, przejazd na Litwę, po drodze ok. godzinny postój w Druskiennikach - malowniczo położone uzdrowisko nad Niemnem, spacer z pilotem, ew. posiłek we własnym zakresie. Wieczorem zakwaterowanie w Wilnie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2 (01 lipca 2007): śniadanie, całodniowe zwiedzanie Wilna z przewodnikiem: Wzgórze zamkowe, Katedra Św. Stanisława, Dom Adama Mickiewicza, Kościół Św. Anny i Bernardynów, Pomnik Mickiewicza, Pałac Biskupi – obecna Prezydentura, Uniwersytet, Cerkiew Św. Mikołaja, Ratusz, Cerkiew Św. Ducha, Ostra Brama, Kościół Św. Ducha – O. Dominikanów. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu w Wilnie.
Dzień 3 (02 lipca 2007): śniadanie, dalsze zwiedzanie Wilna: Cmentarz na Rossie, kościół Św. Piotra i Pawła na Antokolu, przejazd do Trok - zwiedzanie zamku Książąt Litewskich, ul. Karaimska. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie
Dzień 4 (03 lipca 2007): śniadanie przejazd do Rygi, zwiedzanie miasta: Katedra, Wielka Gildia, Mała Gildia, Kamieniczki Tris Brali, Zamek Ryski, przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolice Rygi.
Dzień 5 (04 lipca 2007): śniadanie przejazd do Tallina, zwiedzanie Miasta: Raekoja Plats, Ratusz, Baszta Kiek in de Kok, Sobór Aleksandra Newskiego, Zamek – wieża Pikk Hermann, Parlament, Katedra, Wielka Gildia, Baszta Paks Margerita, obiadokolacja i nocleg w okolicach Tallina.
Dzień 6 (05 lipca 2007): śniadanie. Wyjazd w kierunku Litwy, po drodze zwiedzanie Szawli – słynna góra krzyży – sanktuarium, (ze względu na późny przyjazd do hotelu obiadokolacja we własnym zakresie), przyjazd na nocleg w okolice Wilna.
Dzień 7 (06 lipca 2007): śniadanie, przejazd do Kowna zwiedzanie miasta: Fort IX, ruiny zamku, rynek z ratuszem, gimnazjum jezuickie, katedra, Al. Wolności, Sobór Św. Michała Archanioła. Wyjazd w kierunku Polski, przyjazd w godzinach wieczornych do Lesznowola.

źródło informacji: www.gok-lesznowola.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje7 maja 2007, 00:00,

Klub Filmowy Kulturalny Marian zaprasza na film Babel

Klub Filmowy Kulturalny Marian zaprasza na film pod tytułem: Babel w reżyserii Alejandro Gonzaleza Inarritu. Występują : Brad Pitt, Cate Blanchett, Gael Garcia Bernal, Koji Yakusho. Projekcja filmu odbędzie się 8 maja 2007 roku (wtorek) o godzinie 20:00 na sali w Ośrodku Kultury w Piasecznie, przy ulicy Kościuszki 49. Wstęp 8 złotych.

Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

Na film "Babel" składają się trzy historie, rozgrywające się w Maroko, Tunezji, Meksyku i Japonii. Pierwsza historia dzieje się na marokańskiej pustyni. W ręce synów pasterza trafia strzelba. Chłopcy ostanawiają sprawdzić jej zasięg i strzelają do jadącego w oddali autokaru pełnego zachodnich turystów. Kula trafia Amerykankę Susan, która wybrała się z mężem Richardem w podróż mającą uzdrowić ich małżeńskie relacje po śmierci dziecka. Zrozpaczony Richard telefonuje do domu w San Diego, gdzie wieloletnia gosposia Amelia opiekuje się ich dwójką dzieci. Błaga ją, by nie odstępowała ich w obliczu tych tragicznych okoliczności. Amelia wybiera się jednak w rodzinne strony do Meksyku, na ślub syna. Nie mogąc znaleźć zastępczej opiekunki, postanawia zabrać dzieci ze sobą. Za kierownicą samochodu siada jej porywczy bratanek, Santiago. Przeprawa przez granicę przerodzi się w kolejny dramatyczny incydent. W tym samym czasie w Tokio, głuchoniema dziewczyna Chieko zmaga się z rozpaczą po samobójczej śmierci matki. Nasila się jej konflikt z równie przygnębionym ojcem, a czarę goryczy dopełniają frustracje okresu dojrzewania. (opis dystrybutora filmu w Polsce: Monolith Plus)
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno