Informacje1 kwietnia 2008, 00:00,

Wycieczka rowerowa ŚLADEM WIOSNY z Góry Kalwarii

Portal mieszkańców GóraKalwaria.net zaprasza mieszkańców na wycieczkę rowerową Śladem Wiosny, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 6 kwietnia 2008 roku. Wszystkie zainteresowane osoby spotykają się pod Ratuszem Miejskim w Górze Kalwarii. Wycieczka rowerowa rusza o godzinie 10:00 spod Ratusza. W ramach wycieczki rowerowej, przewidziano ognisko z kiełbaskami w Zalesiu Górnym.

Planowana trasa wycieczki rowerowej liczy 48 km. Osoby niepełnoletnie powinny obowiązkowo zabrać ze sobą kask ochronny, oraz pisemną zgodę rodziców / opiekunów na udział w wycieczce. Informacja pochodzi z serwisu GóraKalwaria.net (współpracują z nami). Serdecznie zapraszamy na wycieczkę rowerową Śladem Wiosny.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje2 kwietnia 2008, 00:00,

Burmistrz Zalewski Samorządowcem Spółdzielcą Roku 2007

Już po raz piąty Krajowa Rada Spółdzielcza i redakcja magazynu Tęcza, zdecydowały się wyróżnić samorządowców, którzy z przychylnością i zrozumieniem patrzą na działalność spółdzielni działających na ich terenie. 28 marca 2008 roku w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielców w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie przyznanych tytułów - Samorządowiec Spółdzielca 2007 roku.

Burmistrz Józef Zalewski - odbiera nagrodę z rąk Podsekretarza Stanu Zbigniewa Sosnowskiego i Prezesa Krajowej Rady Spółdzielców Alfreda Domagalskiego

We wszystkich województwach przedstawiciele KRS, zebrali opinie o działaniach władz lokalnych i skonsultowali je w terenowych środowiskach spółdzielczych. Wśród 22 wyróżnionych osób w gronie laureatów znalazł się Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski, który odebrał wyróżnienie z rąk Zbigniewa Sosnowskiego Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W ten sposób środowisko spółdzielcze stara się wyróżniać tych przedstawicieli samorządów lokalnych, którzy pomagają spółdzielniom w rozwiązywaniu problemów - m.in. poprzez korzystną politykę podatków lokalnych, stosowanie ulg oraz wspieranie spółdzielczych inicjatyw zmierzających do tworzenia nowych miejsc pracy.
autor/źródło: £ukasz Wyleziński - Kierownik Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno