Informacje13 września 2007, 00:00,

Wycieczka rowerowa na Europejskie Dni Dziedzictwa Czersk

Informowaliśmy Was w prywatnym serwisie informacyjnym mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, o zbliżających się Europejskich Dniach Dziedzictwa, które mają odbyć się w najbliższą sobotę 15 września 2007 roku, na Zamku w Czersku. Na forum Piaseczna gazeta.pl pojawiła się propozycja zorganizowania wycieczki rowerowej do Czerska na Europejskie Dni Dziedzictwa.

Mieszkańcy Piaseczna i okolic, którzy są zainteresowani sobotnią wycieczką rowerową do Czerska spotykają się w najbliższą sobotę 15 września 2007 roku, o godzinie 14:00, pod budynkiem GOSiR w Piasecznie. ¬ródło informacji o wycieczce rowerowej: Kto na Czersk?

Więcej o Europejskich Dniach Dziedzictwa w Czersku i program imprezy, przeczytacie w naszej poprzedniej informacji na ten temat: Europejskie Dni Dziedzictwa w Czersku. Serdecznie zapraszamy na wycieczkę rowerową do Czerska.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje14 września 2007, 00:00,

Czy Piaseczno będzie bez Burmistrza Józefa Zalewskiego?

W najnowszej gazecie podwarszawskiej Nad Wisłą nr 17/2007 pojawiła się informacja, że czwartkowym postanowieniem wydanym za zamkniętymi drzwiami Sąd Apelacyjny w Warszawie ostatecznie zamknął ścieżkę odwoławczą dla Burmistrza Piaseczna Józefa Zalewskiego, którego w kwietniu wojewoda pozbawił mandatu burmistrza Piaseczna.

Sąd Apelacyjny oddalił zażalenie Józefa Zalewskiego na rozstrzygnięcie Sądu Okręgowego i teraz tak naprawdę jego dalszy los spoczywa w rękach wojewody. Wojewoda Mazowiecki po otrzymaniu postanowienia Sądu Apelacyjnego powinien w najbliższych dniach ogłosić wybory w Piasecznie i powołać komisarza.

Radny Mariusz Słowik (główny przeciwnik Burmistrza Piaseczna) stwierdził, że Zalewski nie powinien już niczego podpisywać, bo może to być nieważne. Zgodnie z ustawą: "wygaśnięcie mandatu [burmistrza] następuje z dniem wydania przez sąd orzeczenia oddalającego odwołanie".

Co zrobi Wojewoda Mazowiecki? Do czasu otrzymania ostatniego orzeczenia sądu w sprawie Zalewskiego, służby wojewody wstrzymują się z komentarzem. Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski również nie skomentował redaktorom gazety Nad Wisłą, decyzji Sądu Apelacyjnego i czeka na pisemne uzasadnienie. Czy to oznacza, że już wkrótce Piasecznem zacznie rządzić komisarz, oraz zostaną ogłoszone wybory na nowego Burmistrza Piaseczna?

Poprzednie informacje powiązane tematycznie w naszym serwisie: Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski musi odejść (2007-02-24), Piaseczyńscy radni bronią burmistrza (2007-03-20), Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski stracił mandat (2007-04-04), oraz Sprawę Burmistrza Piaseczna Zalewskiego rozstrzygnie sąd (2007-04-21). Czy Piaseczno czekają nowe wybory na burmistrza? Czekamy na wasze komentarze.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno