Informacje20 lipca 2014, 09:30,

Wycieczka rowerowa do Żelechowa

20 lipca 2014 roku w ramach akcji Chodź na rower, zapraszamy na wycieczkę do Żelechowa w gminie Żabia Wola. Tym razem zabierzemy Was w malownicze okolice Żelechowa, trasa wyniesie 60 km. Zbiórka jak zawsze na rynku przy fontannie, jedynie godzina ulega zmianie. Prosimy o pojawienie się o godz. 9.30. Wycieczki w ramach akcji "Chodź na rower" dofinansowane są ze środków Gminy Piaseczno.

Będzie można wziąć udział w projekcie „Przewodnik za podpowiedź”. Wystarczy naszkicować swoją ulubioną trasę rowerową przez miasto Piaseczno na mapach przygotowanych przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. Za narysowaną mapkę otrzyma się Przewodnik rowerowy Krainy Jeziorki. Akcja potrwa od godz. 9:30 do 10:00 na rynku w Piasecznie. Liczba przewodników ograniczona. Akcję organizuje Gmina Piaseczno. Więcej o akcji przeczytacie w tej informacji: przewodnik rowerowy Krainy Jeziorki za podpowiedź.

Wycieczka rowerowa do Żelechowa

- o godz. 9.40
Nasz kolega Mariusz służy pomocą w przygotowaniu rowerów do wycieczki m.in. napompowaniu kół.
- o godz. 10.00
wspólne zdjęcie i ruszamy w drogę :)

Pamiętajcie o kiełbaskach, czapkach na głowę i kremach. Możecie wziąć też kostiumy, jeśli chcecie poopalać się nad stawami. Na ognisko zapraszamy Was w niezapomniane miejsce – do Zagrody Ojrzanów. Do zobaczenia w niedzielę! PS. Mój aparat fotograficzny jeszcze nie wrócił z wakacji, czy ktoś z Was może robić zdjęcia?

Agnieszka Jarzębska

Informacje19 lipca 2014, 17:00,

Nad kolorową rzeczką w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza na przedstawienie teatralne pt.: Nad kolorową rzeczką, w wykonaniu aktorów teatru I tak zagramy. Spektakl będzie można obejrzeć w sobotę 19 lipca 2014 roku o godz. 17.00 w Sali widowiskowej GOK przy ul. J. Stępkowskiego 17 w Tarczynie. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Nad kolorową rzeczką w Tarczynie

Sensacja - Słoń sieje spustoszenie w sklepie z porcelaną! Nowe zarządzenie Mysi Króla z Mysikiszek – ZA NIEPRZESTRZEGANIE SROGIE KARY! Poszukiwany przebiegły Kotaus – jest nagroda! Dziś mecz Słoni przeciwko Hipopotamom – kto zwycięży? Żaba porzucona przez ogórka! Ślimak przed sądem za obrażenie Biedronki! Biedronki i Szczypawki powołują leśną policję przeciwko deptaniu trawy – Motyl w tarapatach! Z serii: „O czym mówią liście?” – Drzewa organizują grę w zielone! Doroczne poszukiwania magicznego Kwiatu Paproci rozpoczęte – kto będzie szczęśliwym znalazcą? Kto spełni wszystkie swoje marzenia??

Chcecie dowiedzieć się więcej? Wyruszcie więc z nami w tę niezwykłą podróż po kolorowym miasteczku, podróż pełną wesołych wierszy, pięknych piosenek i zabawnych wydarzeń. Zapraszamy młodszych i starszych do wspólnej wyprawy! A jak trafić do Kolorowego Miasteczka? Wystarczy przyjść na nasz spektakl! Scenariusz i reżyseria: Szczepan Szczykno. Muzyka: Dawid Ludkiewicz. Scenografia: Beata Paruch. Występują: Katarzyna Gruszewska, Dorota Jarząbek/Magdalena Daszkiewicz, Joanna Mazewska, Dominik Wieder.