Informacje3 sierpnia 2014, 18:23,

Wycieczka rowerowa do Kawęczyna z cyklu Chodź na rower

Zapraszamy Was serdecznie na kolejną wycieczkę z cyklu Chodź na rower, która odbędzie się 3 sierpnia 2014 roku. Tym razem, wybierzemy się w kierunku Kawęczyna (między Tarczynem a Grójcem). Prognozy pogodowe na weekend zapowiadają dość wysokie temperatury, dlatego też, trasa najbliższej wycieczki będzie biegła głównie przez odcinki leśne, dając rowerzystom przyjemny cień i chłód.

Wycieczka rowerowa do Kawęczyna z cyklu Chodź na rower

Oczywiście nie zapominany o zabraniu ze sobą dużej ilości picia, czapek na głowę, kasków oraz kremu ochronnego przed słońcem. Do przejechania mamy 50 km, w tempie rekreacyjnym (tzn. około 17-18km/h). Godzinna przerwa na ognisko zaplanowana jest w urokliwym miejscu – Łowisku Pod Dębową Beczką , odkrytym przypadkiem podczas rowerowania. Planowany powrót do Piaseczna koło godz. 16.00. Do zobaczenia o 10.00 na rynku w niedzielę.

Agnieszka Jarzębska

Informacje1 sierpnia 2014, 19:32,

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Ks. prałat Władysław Michalczyk - proboszcz, dziekan dekanatu tarczyńskiego, Burmistrz Tarczyna, Towarzystwa Przyjaciół Tarczyna, Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zapraszają na uroczyste obchody 70tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wystąpią: Klasyczny kwintet dęty FAVORI w składzie: Sylwia Lorenc - flet, Katarzyna Soja - obój, Konrad Putowski - klarnet, Anna Muszyńska - fagot, Emilian Bońkowski – waltornia Soliści: Małgorzata Urbaniak - Lehmann - sopran, Krzysztof Ciupiński - Świątek – tenor, Prowadzenie - Tomasz Szuran.

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Program uroczystości w Tarczynie:
1 sierpnia (piątek) 2014 r.
Godz. 16.00 - kościół pw. Św. Mikołaja w Tarczynie
- Eucharystia w intencji poległych i żyjących powstańców warszawskich,
Godz. 17.00 - Rynek
- ognisko dla „Płonącej Warszawy”
- złożenie kwiatów pod pomnikiem na Rynku w Tarczynie.
2 sierpnia (sobota) 2014 r.
Godz. 18.30- kościół pw. Św. Mikołaja w Tarczynie
- Koncert pieśni patriotyczno - religijnych.