Informacje18 marca 2015, 20:42,

Wycieczka do Łysych na piękną Niedzielę Palmową

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza do zapisania się na wycieczkę na piękną Niedzielę Palmową do Łysych, która odbędzie się 29 marca 2015 r. W programie wycieczki: uczestnictwo w Mszy Świętej z procesją, po której odbędą się między innymi takie atrakcje jak: występy zespołów folklorystycznych, wystawa i kiermasz sztuki ludowej, zwiedzanie Skansenu Wsi Kurpiowskiej i inne. Wyjazd z Mysiadła o g. 7.00, planowany powrót ok. g. 22.00. Koszt wycieczki: 40 zł/osoby - w cenie: przejazd, ubezpieczenie, bilety. Wyżywienie we własnym zakresie. Prosimy o zapisywanie się w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ul. Topolowej 2.

Wycieczka do Łysych na piękną Niedzielę Palmową

Informacje20 marca 2015, 10:00,

Dzień Motyla Dzień Wrażliwości na Rynku Miejskim w Piasecznie

20 marca 2015 roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza do udziału w obchodach Dnia Wrażliwości - Dnia Motyla. Obchody te wpisują się w realizowany przez bibliotekę program Mały Wolontariat, którego zadaniem jest uczyć dzieci i młodzież wrażliwości społecznej, pomagania innym oraz odpowiedzialności za otaczający nas świat. - "Chcemy, by 20 marca ulice Piaseczna zaroiły się od motyli, ponieważ są one symbolem Małego Wolontariatu" - informuje dyrektorka biblioteki Magdalena Wolak - Gawrych. Tego dnia wszystkich uczestników Dnia Motyla spotkamy na piaseczyńskim rynku od godz. 10.00. O 10.20 rozpocząć się mają zabawy animacyjne dla Wolontariuszy oraz prezentacje ich dokonań wolontariackich. Na godz. 11.00 zaplanowano posadzenie krzewu Budleja Dawida (motylego krzewu) a pół godziny później mali wolontariusze wraz z opiekunami rozdawać zaczną przygotowane przez siebie motyle mieszkańcom Piaseczna.

Dzień Motyla Dzień Wrażliwości na Rynku Miejskim w Piasecznie