Artykuł partnerski29 stycznia 2020, 18:40,

Wyciągarki samochodowe - ile kosztują wyciągarki do samochodów terenowych i quadów

Wyciągarki samochodowe - ile kosztują wyciągarki do samochodów terenowych i quadów

Urządzenia służące do wyciągania samochodów terenowych oraz quadów są niezwykle przydatne. Szczególnie chętnie wybierają je miłośnicy offroadu. Przemierzają oni bezdroża dające ogromną satysfakcję z jazdy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Czeka tam jednak na kierowców wiele pułapek. Jeżeli samochód się w nie dostanie, trudno jest go później wydobyć. Dlatego inwestycja w wyciągarkę to naprawdę dobry pomysł. Tylko, ile trzeba za nią zapłacić i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Ile kosztują wyciągarki samochodowe?

Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów, tak i tutaj cena będzie zależała od wielu czynników. Wskazuje się przede wszystkim na moc urządzenia, jego rodzaj, a także siłę udźwigu i sposób mocowania. Cena może zależeć również od tego, jakiego rodzaju lina została użyta w konstrukcji (stalowa czy syntetyczna). Ceny wyciągarek do quadów zaczynają się już od około 250 zł najdroższe i zarazem najmocniejsze to koszt około 1000 zł. Natomiast, jeśli chodzi o wyciągarki do samochodów terenowych, to koszt dobrej jakości produktu zaczyna się od ok. 1500 zł. Najdroższe modele to ok. 4000 zł. O poszczególnych rodzajach wspomnianych wyciągarek możesz przeczytać na stronie ich producenta – dragonwinch.com.

Co jest ważne przy wyborze wyciągarki samochodowej?

Wybierając wyciągarkę samochodową, zwróć uwagę przede wszystkim na to, co będziesz nią wyciągał. Do quadów wystarczające będą mniejsze wyciągarki o stosunkowo niewielkiej mocy. Jednak już do wyciągnięcia dużego samochodu terenowego konieczne będzie urządzenie o dużej mocy z wytrzymałą liną. To właśnie moc wyciągarki jest jednym z kluczowych parametrów branych pod uwagę przy wyborze. Kolejnym jest mechanizm jej działania. Tutaj do wyboru masz wyciągarki mechaniczne, hydrauliczne i elektryczne. Wybierając wyciągarkę, powinieneś wziąć pod uwagę również to, po jakich terenach będziesz najczęściej się poruszać, czy będą to drogi suche, czy podmokłe. Kwestie te dokładnie zostały wyjaśnione w artykule poruszającym zagadnienia dotyczące doboru wyciągarki do potrzeb kierowcy: Wybór wyciągarki do samochodu terenowego – na jakie parametry zwrócić uwagę?

autor/źródło: dragonwinch.com

Napisz komentarz

Artykuł partnerski29 stycznia 2020, 09:11,

Wizyta w sklepie żeglarskim

Wizyta w sklepie żeglarskim

Żeglarstwo i przemysł stoczniowy rozwija się dynamicznie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Sprzyja temu ogólna koniunktura na świecie oraz wzrost zainteresowania branżą wśród coraz zamożniejszego społeczeństwa. Rozwijają się stocznie, powstają nowe sklepy i hurtownie żeglarskie. Klient ma w końcu w czym wybierać.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Duży wybór sklepów dla żeglarzy.
Zarówno żeglarze, jak i motorowodniacy mają ogromny wybór sklepów z akcesoriami marynistycznymi. Na samych Mazurach można zliczyć kilkanaście mniejszych, lokalnych sklepów oferujących niezbędny osprzęt do łodzi motorowych i jachtów żaglowych. Podobnie jest nad Zatoką Gdańską, gdzie sieć sprzedaży nastawiona jest na większe jednostki pływające. W całej Polsce funkcjonuje kilkanaście dużych sklepów, hurtowni żeglarskich oferujących sprzedaż poprzez sklep online. Posiadają ogromną ofertę asortymentu żeglarskiego, od przysłowiowej szekli poprzez duże silniki zaburtowe i stacjonarne. Niektóre sklepy specjalizują się w wąskiej dziedzinie, można rzec niszy żeglarskiej. Przykładem może być odzież żeglarska marki Gill, Hally Hansen, Henri Lloyd, Musto czy DAD. Angielski producent specjalistycznej odzieży na regaty i do codziennego noszenia Gill Marine, może poszczycić się zaopatrywaniem angielskiej kadry narodowej. Firma Mazuria w sklepie Gillmarine oferuje odzież dla mężczyzn, kobiet oraz juniorów. Wśród ubrań znajdziemy sztormiaki, kurtki regatowe, bluzy żeglarskie, spodnie żeglarskie, okulary żeglarskie, buty i rękawiczki. Moda na markowe ciuchy powoduje, że firmy decydują się otwierać sklepy tylko i wyłącznie z odzieżą. Coraz więcej osób poszukuje solidnych ciuchów mniej znanych, ale prestiżowych marek. Ciuchy znanych sportowych marek są coraz mniej modne. Atrakcyjna cena odzieży żeglarskiej sprawia, że jest ona coraz częściej wybierana przez młodych Polaków. Niespotykane gdzie indziej takie parametry jak wiatroszczelne i wodoszczelne materiały, pozwala używać odzież żeglarską na co dzień podczas niekorzystnej aury.

Branża żeglarska fakty i liczby.
Według badań przeprowadzonych przez specjalistyczne instytucje, żeglarzy w Polsce jest około pół miliona. Jeszcze więcej, bo aż 3 miliony osób miał choć raz w życiu przyjemność żeglowania jako członek załogi. Wraz ze wzrostem majętności naszych rodaków oraz świadomości potrzeby aktywnego spędzania wolnego czasu, te liczby będą rosnąć. Warunki do uprawiania sportów wodnych mamy doskonałe. Ponad 7 tys. jezior, z czego ponad 2500 na samych Mazurach, 770 km linii brzegowej na morzu Bałtyckim, to wszystko sprawia, że pięknych miejsc do pływania jest bardzo dużo.
Warto też wspomnieć, że Polska należy do światowej czołówki w produkcji jachtów. Rynek produkcji jachtów w europie wart jest ponad półtora miliarda Euro.

Wizyta w sklepie żeglarskim.
Duże ogólnopolskie sklepy dla żeglarzy posiadają magazyny z towarem. Dzięki tak rozwiniętej logistyce, towar jest dostępny od ręki. Duży wybór towarów umożliwia na spokojnie przejrzeć całą ofertę. Na półce sklepowej możemy obejrzeć pompy węzowe, koła sterowe, kamizelki asekuracyjne, koła i kapoki ratunkowe. Na wieszakach czaka na przymierzenie odzież żeglarska w różnych rozmiarach. Miłośnicy mody mogą także liczyć na stylowe okulary przeciwsłoneczne z certyfikatami i filtrami UV. Właściciele łódek motorowych mogą obejrzeć silniki zaburtowe oraz stacjonarne popularnych marek. Np w sklepie Mazurii dostępne są od ręki ogromne silniki stacjonarne marki Lombardini oraz Hyundai. Do wyboru są silniki benzynowe oraz z napędem Diesla. Oprócz sprzedaży silników, firma zajmuje się także serwisem jednostek napadowych i montażem na łodzi klienta.
Obecnie nie trzeba wychodzić z domu, wystarczy w przeglądarce internetowej zapoznać się z ofertą sklepów żeglarskich. Pasjonaci żeglarstwa mają do wyboru kilkanaście dobrze zaopatrzonych sklepów. Dostępność od ręki towaru, świadczyć będzie o dobrym wyborze. Zaletą dobrych sklepów marynistycznych jest fachowa pomoc sprzedawców.

Promujemy sporty wodne wśród społeczeństwa.
Aktywny tryb życia na łonie natury zapewnia relaks psychiczny. Żeglarstwo zapewnia rodzinne spędzanie czasu. Poprawia kondycję i sprawność fizyczną. Wymienione aspekty mają ogromny wpływ na nasze społeczeństwo. Na początek naszej przygody ze sportami wodnymi korzystajmy z szerokiej gamy wypożyczalni firm czarterujących. Z czasem zapragniemy własnej łódki lub jachtu. Będzie to trafiona i przemyślana decyzja.

Sklep i hurtownia żeglarska nr 1 w Polsce.
www.mazuria.com
Galiny 2
+48 575 064 050
sklep AT mazuria.com

autor/źródło: mazuria.com

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie