Informacje17 stycznia 2014, 00:00,

WYCHOWANIE PRZEZ ROZMAWIANIE - warsztaty pedagogiczno-psychologiczne

Przystanek Kultura, Wszechnica Rodzica oraz Przestrzeń Rozwoju zapraszają na pierwsze warsztaty z cyklu 6 spotkań pn. WYCHOWANIE PRZEZ ROZMAWIANIE. Pierwsze spotkanie odbędzie się 18 stycznia 2014 roku w godz. 10.00-12.30 Koszt to 250 zł za cały cykl, czyli 6 spotkań (soboty 10.00-12.30). Zapisy w Recepcji Przystanku Kultura tel. 22716 79 62.

WYCHOWANIE PRZEZ ROZMAWIANIE - WARSZTATY PEDAGOGICZNO-PSYCHOLOGICZNE W PIASECZNIE

Rola rodzica jest jedną z najpiękniejszych, ale też czasami najtrudniejszych ról, jakie przyjmujemy w życiu, szczególnie, kiedy nasze dziecko wchodzi w okres dojrzewania. Pragnąc przekonać się, kim jest, tworzy ono własny system wartości, niejednokrotnie kwestionując to, czego wcześniej nauczyło się od nas. Nie jest to łatwy moment, dlatego też potrzebujemy wtedy wsparcia i wzmocni enia dla siebie, jako człowieka i jako rodzica.

Warsztaty, na które zapraszam rodziców dzieci od 9 r. ż., są zainspirowane metodą komunikacji Porozumienie Bez Przemocy, w trakcie których rodzice poznają sposoby skutecznej komunikacji z dzieckiem i budowania z nim pozytywnych, głębokich relacji. Stosowanie PBP sprzyja wnikliwemu słuchaniu, wzajemnemu szacunkowi i empatii, a także obustronnemu pragnieniu dawania z serca. W ten sposób język posługujący się krytyką, oskarżeniami i żądaniami można przetłumaczyć na język ludzkich potrzeb. Dlatego też PBP jest często nazywana językiem życia. Zajęcia zawierają również podstawy coachingu rodzicielskiego, który jest ważnym, uzupełniającym narzędziem w komunikacji z dziećmi. Jest, najprościej mówiąc, inspirowaniem rozwoju dziecka, pomaganiem mu w odkrywaniu talentów i umiejętności oraz wzmacnianiem jego wiary we własne możliwości.

CELE WARSZTATÓW WYCHOWANIE PRZEZ ROZMAWIANIE:
- Poznanie metod komunikacji, sprzyjających budowaniu relacji z dzieckiem;
- Poznanie sposobów na rozwiązanie konfliktowych sytuacji;
- Przyjrzenie się swoim przekonaniom i wartościom w byciu rodzicem;
- Wzmocnienie siebie jako człowieka i rodzica;
- Zrozumienie, co kryje się za kolejnym „nie” lub „nie chcę” dziecka;
- Możliwość przedyskutowania swoich problemów w gronie innych rodziców.
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Piaseczno

Informacje16 stycznia 2014, 00:00,

Świeczowisko w Centrum Kultury w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza mieszkańców na ŚWIECZOWISKO, czyli przy herbacie oraz świecach granie i śpiewanie, które odbędzie się w najbliższy piątek 17 stycznia 2014 roku, o godzinie 19.30 w sali Centrum Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich, którzy przez różowe okulary szukają swojego "nieba do wynajęcia". Zapraszamy na Świeczowisko w CK Piaseczno.

ŚWIECZOWISKO W PIASECZNIE
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno