Artykuł partnerski28 września 2019, 15:15,

Wybór urządzenia hakowego - czym się kierować?

Wybór urządzenia hakowego - czym się kierować?

Transport jest jedną z wielu branż, która musi sprostać stale rosnącym wymaganiom rynkowym. Przedsiębiorstwom eksploatującym tabor samochodowy w ograniczaniu kosztów i podnoszeniu efektywności wykonywanych zadań pomoże optymalizacja taboru samochodowego. 

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Rozwiązania hakowe ogromną popularnością cieszą się w usługach komunalnych

Czym są urządzenia hakowe?

Hakowiec to niezwykle uniwersalny sprzęt. Pełniąc jednocześnie dwie funkcje - haka oraz wywrotki, ułatwi każdy załadunek i rozładunek. Składa się z dwóch podstawowych elementów konstrukcyjnych: ramy pomocniczej oraz ruchomego, wychylnego ramienia. Urządzenie hakowe możesz zamontować niemal na każdym podwoziu pojazdu dostawczego lub ciężarowego. Systemy te współpracują z wieloma rodzajami zabudowań oraz urządzeń, których nie musisz mocować do konstrukcji ramy podwozia. 

Dysponując jednym autem wymieniasz tylko to, co znajduje się za jego kabiną, a mogą to być między innymi: kontenery z dachem i otwarte, beczki na wodę, beczki asenizacyjne, posypywarki, platformy, skrzynie czy polewaczki. Dzięki temu możesz odebrać i przetransportować prawie każdy rodzaj ładunku - od trocin, śmieci, ziemi i gruzu, aż po substancje płynne czy niebezpieczne, jak na przykład zużyte akumulatory. Zapewniają maksymalne bezpieczeństwo w trakcie wykonywanej pracy i są chętnie wykorzystywane w wielu branżach. 

Zastosowania urządzeń hakowych

Rozwiązania hakowe ogromną popularnością cieszą się w usługach komunalnych. Pierwotnie zostały skonstruowane właśnie z myślą o nich do współpracy z pojemnikami na śmieci czy odpadami przemysłowymi. Szybko okazało się, że znacznie obniżają pracochłonność oraz skracają czas potrzebny do załadunku i rozładunku. Inni użytkownicy dostrzegli możliwości urządzeń hakowych, dlatego dzisiaj są one stosowane również w budownictwie, projektach drogowych i wodociągowych, recyklingu, złomowaniu - wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość działania.

Wykonane z doskonałej jakości surowców oraz przy zastosowaniu innowacyjnych technologii produkcji pozwalają na realizację prac w naprawdę trudnych warunkach atmosferycznych i drogowych czy podczas długotrwałej eksploatacji. Urządzenia hakowe producenta MWM z systemami hakowymi dedykowane są szerokiej gamie odbiorców dzięki możliwości dopasowania ich do wielu różnych sytuacji. 

Kryteria wyboru hakowca

Bez względu na to dla jakiej branży potrzebujesz urządzenia hakowego, najpełniej wykorzystasz jego zalety i uzyskasz najlepszą wydajność z tej inwestycji, analizując wcześniej kilka czynników, które pomogą dokonać właściwego wyboru. Zastanów się, jaki rodzaj pracy będzie najczęściej wykonywał twój sprzęt i porównaj to z jego wieloma możliwościami :

  • różne zakresy ruchu - hakowiec umożliwia ruch przesuwny i przechylny oraz ich kombinację 

  • opcje wyższych prędkości i sterowania sekwencyjnego - tu liczy się ilość zmian nadwozi w trakcie dnia, częstotliwość opuszczania i przechylania

  • przenoszenie nadwozi o różnych wysokościach - wyższe wymienne nadwozie to możliwość przenoszenia większego ładunku w czasie przejazdu

  • zwiększona moc lub zasięg - przy występowaniu zawsze tych samych warunków pracy, nie ma potrzeby mieć wbudowanej rezerwy mocy

  • system sterowania - pneumatyczny czy programowalne sterowniki logiczne - przemyśl swoje potrzeby dzisiaj i w przyszłości

  • zabezpieczenia - jakich norm bezpieczeństwa oczekujesz i jakiego wymagasz do tego wyposażenia: automatyczne zatrzaski, blokady bezpieczeństwa czy inteligentne systemy ostrzegające przed problemami

Jeśli tylko dopasujesz odpowiedni model na miarę swoich potrzeb, to funkcjonalność urządzeń hakowych zracjonalizuje twoje przedsiębiorstwo i pozwoli długo cieszyć korzyściami z jego posiadania.

 

 
autor/źródło: mwmbrzesko.com

Napisz komentarz

Artykuł partnerski28 września 2019, 15:12,

Trendy na ekologiczną żywność – skąd się wzięły i czy są warte zainteresowania?

Trendy na ekologiczną żywność – skąd się wzięły i czy są warte zainteresowania?

Eko żywność jest na czasie – ekologiczne sklepy internetowe odcinają kupony od medialnej burzy promującej naturalne i zdrowe produkty spożywcze. Pierwsza fala entuzjazmu powoli mija, do grupy zwolenników produktów ekologicznych dołączają sceptycy, doszukujący się w tym nurcie lobby firm, sprzedających drożej produkty owiane bardziej medialną otoczką, niż faktyczną jakością. Czy boom na zdrową żywność warty jest uwagi i czy warto inwestować w produkty sprzedawane w sklepach online ze zdrową żywnością?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Najgorszym mitem, dotyczącym ekologicznej żywności jest to, że jest ona droga

Ekologiczne jedzenie – sklepy odpowiadają na kiepski stan zdrowia konsumentów?

Nieodpowiednia dieta to plaga naszych czasów. Kiepskie, przetworzone i niezróżnicowane pod kątem zawartości posiłki, sprawiają, że stajemy się podatni na choroby i dolegliwości cywilizacyjne, takie jak nadwaga czy cukrzyca. Polscy konsumenci zauważają te zmiany w swoim otoczeniu, tendencje do tycia i chorowania są dziś większe niż jeszcze przed dwoma czy trzema dekadami. Świadomie więc poszukują produktów o sprawdzonej jakości i składzie, tak dla siebie, jak i z myślą o rodzinie. Mamy więc odpowiedź, skąd w ostatnich latach popyt na ekologiczną żywność. Eko sklepy mnożą się jak grzyby po deszczu, a klientów nie brakuje – Polacy wreszcie, przykładem krajów wysoko rozwiniętych, gotowi są zapłacić więcej za produkt o sprawdzonym pochodzeniu i jakości.

Co znajdziemy w sklepie ekologicznym? Obalamy mity!

Produkty ekologiczne w sklepach internetowych to często towary importowane, ciężko je dostać w osiedlowych sklepach, czy nawet w sieciach marketów spożywczych. Są jednak wśród nich produkty całkiem pospolite, jednak z niewiadomych względów nieco zapomniane i rzadko pojawiające się w jadłospisie przeciętnego Polaka. Mowa między innymi o produktach pochodzenia roślinnego, które przecież w dużej mierze stanowiły podstawę diety naszych przodków: ziarnach, zbożach czy roślinach strączkowych.

Ważna jest znajomość zawartości substancji odżywczych oraz zastosowanie w kuchni danego produktu. Pozwala to między innymi wyeliminowanie z diety bezwartościowych lub wręcz szkodliwych składników, kosztem żywności ekologicznej. Mowa między innymi o zdrowych mąkach, cukrach, mleku i napojach itd. Świetnym przykładem są słodycze, które są główną przyczyną próchnicy oraz nadwagi, także w młodym wieku. Ze sklepu z ekologicznym jedzeniem można w ich miejsce wybrać np. suszone owoce. Mają świetny smak, dają spory zastrzyk energii, posiadają moc witamin i minerałów, a także błonnika, który dobrze wpływa na przemianę materii.

Najgorszym mitem, dotyczącym ekologicznej żywności jest to, że jest ona droga. Już sama wiedza o zdrowej żywności pozwoli nam lepiej dokonywać zakupów i wybierać produkty rzeczywiście wartościowe dla naszej kondycji. Przykład? Kasze i ryże – większość z nich posiada doskonałe właściwości dla naszego zdrowia i prawidłowego wzrostu dzieci, a produkty te są niedrogie i dostępne praktycznie w każdym sklepie. Podobnie sprawa ma się z miodami i zdrowymi przyprawami, takimi jak np. kurkuma.

Źródło: Internetowy sklep ekologiczny Ekoflos.pl

autor/źródło: Ekoflos.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie