Informacje5 czerwca 2012, 00:00,

WYBIERAMY NAJLEPSZ¡ IMPREZę POWIATU

Powiat piaseczyński niewątpliwie obfituje w wiele cyklicznych imprez o zasięgu, zarówno lokalnym, jak i ogólnopolskim, które niejednokrotnie wtedy, kiedy się odbywają, stają się największą atrakcją całej okolicy. Przyciągają miejscowych, a także turystów i przyjezdnych spoza i już są lub niebawem mogą stać się imprezami markami naszej ziemi. Najwięcej odbywa się ich w maju oraz czerwcu. Jakie to imprezy? Które warto zaliczyć? Zdecydujmy sami.

WYBIERAMY NAJLEPSZ¡ IMPREZę POWIATU PIASECZYńSKIEGO

Chcąc zainteresować mieszkańców odbywającymi się na terenie ziemi piaseczyńskiej wydarzeniami radny powiatu piaseczyńskiego Arkadiusz Strzyżewski zaproponował Konkurs na najlepszą imprezę - markę powiatu piaseczyńskiego, promującą nasz region i będącą jego marką, lub mogącą być nią w niedalekiej przyszłości. Nasze forum wydaje się najlepszym i najbardziej obiektywnym miejscem w internecie, gdzie będzie można wyrazić opinię na ten temat oraz oddać głos na wydarzenia, które są warte zarówno uczestnictwa, ale także jeszcze większej promocji czy samej uwagi nas wszystkich oraz oczywiście środków finansowych i zaangażowania w ich organizację.

Do propozycji konkursowych zaproponowano imprezy ponadgminne, dlatego takich wydarzeń jak np. Dni Miasta, Dni Gminy, Gminne Dożynki nie uwzględniono ze względu na fakt, że są to wydarzenia skierowane przede wszystkim do mieszkańców danej gminy lub miasta. Skupiamy się na ciekawych, oryginalnych wydarzeniach ogólnodostępnych, cieszących się popularnością, wynikających z historii i tradycji regionu i przede wszystkim ponadlokalnych. Zaproponowano zarówno imprezy kulturalne, jak i sportowe, które przez swą atrakcyjność warte są, aby w nich uczestniczyć, przyjechać z daleka, wracać w kolejnych edycjach i zachęcać do uczestnictwa wszystkich bliskich.

W pierwszym etapie zabawy, czekamy na uwagi do zaproponowanej listy oraz propozycje imprez nieuwzględnionych w poniższym spisie. W drugim etapie na naszym koncie facebookowym (Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego) zamieścimy galerię zdjęć, z których każde będzie wizytówką jednej imprezy kandydatki opatrzonym w krótki opis. No i zaczniemy lajkować na te wydarzenia, które podobają nam się najbardziej i gwarantują niezapomniane chwile, mogące być naszą wizytówką. Na każde wydarzenia będzie można oddać głos tylko raz. A wygra to wydarzenie, które 30 czerwca będzie miało najwięcej lajków, od mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. Na propozycje imprez czekamy do 10 czerwca 2012 roku do godz. 20:00. Po tym terminie zaprosimy na facebooka do głosowania, które potrwa do końca czerwca.

Jeżeli jest impreza, która powinna znaleźć się na liście Kandydatów na najlepszą imprezę - markę powiatu piaseczyńskiego - prosimy o informację na e-maila: arkadiusz.strzyzewski@gmail.com

Prosimy, aby była to impreza: ponadlokalna, jedyna w swoim rodzaju, z ciekawym, bogatym i różnorodnym programem, ogólnodostępna, z zachęcającą nazwą, odbywająca się cyklicznie i przede wszystkim taka, o której już dziś lub niebawem będziemy mówić z dumą.

Kalendarz imprez powiatu piaseczyńskiego (propozycje)

Rajd Monte Calvaria (Góra Kalwaria, Piaseczno, Tarczyn, Chynów)
Czarodzieje Słowa – Festiwal Bajek, Baśni i Opowieści (Konstancin-Jeziorna)
Misterium Męki Pańskiej (Góra Kalwaria)
Turniej rycerski (Czersk)
Mila Konstytucyjna (Piaseczno)
Flis Festiwal (Gassy)
Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe (Piaseczno)
Wianki nad Wisłą (Gassy)
Młodzieżowy Festiwal Muzyki Kameralnej (Konstancin-Jeziorna)
Zlot Motocykli Sokół i Pojazdów Zabytkowych (Czersk)
Festiwal Otwarte Ogrody (Zalesie Dolne)
Pieczenie Ziemniaka (Lesznowola)
Festiwal Otwarte Ogrody (Konstancin-Jeziorna)
Frog Race (żabieniec)
Owocobranie (Tarczyn)
Otwarty Bieg Papieski (Habdzin)
Ogólnopolski Festiwal Sportów Teatralnych 3dwa1 Improff (Konstancin-Jeziorna)

Informacje3 czerwca 2012, 00:00,

Kolizja samochodu z pociągiem w Głoskowie

2 czerwca 2012 roku po godzinie 15:00, nastąpiła kolizja samochodu z lokomotywą kolei wąskotorowej w Głoskowie (skrzyżowanie GrKD z drogą powiatową tj. ulicą Millenium w Głoskowie). Kierowca Toyoty nie zatrzymał się przed znakiem STOP i zahamował dopiero na boku lokomotywy Lxd2. Informuję o tym, ku przestrodze innym, którzy nie zatrzymują się przed znakiem STOP. Na szczęście, przy tej kolizji nikomu nic się nie stało (kierowca i pasażerowie samochodu zabrani zostali do szpitala), ale następnym razem osoby jadące samochodem, mogą mieć mniej szczęścia. ZATRZYMUJ SIę PRZED PRZEJAZDEM KOLEJOWYM!!!

KOLIZJA SAMOCHODU OSOBOWEGO Z KOLEJ¡ W¡SKOTOROW¡ W G£OSKOWIE
kliknij, aby powiększyć zdjęcie z wypadku
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno