Informacje3 listopada 2007, 00:00,

Wtorek Jazzowy Piaseczno - Grechuta - Majewski Quintet

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza serdecznie na Wtorek Jazzowy, który odbędzie się 6 listopada 2007 roku, o godzinie 20:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49. Podczas Wtorku Jazzowego, będzie można zapoznać się z niezwykłą interpretacją utworów Grechuty w wykonaniu Quintetu Wojciecha Majewskiego. Wstęp 15 złotych. Serdecznie zapraszamy na Wtorek Jazzowy!

Wtorek Jazzowy Grechuta Wojciech Majewski Quintet

Wystąpi Wojciech Majewski Quintet w składzie: Wojtek Majewski (piano), Robert Majewski (trąbka), Tomasz Szukalski (saksofon), Jacek Niedziela (kontrabas), £ukasz żyta (perkusja). Wojciech Majewski to pianista, kompozytor, aranżer, pedagog. Pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych. Ojciec Henryk Majewski był jedną z najbardziej prominentnych postaci polskiego jazzu, brat Wojtka - Robert jest jednym z najwybitniejszych polskich trębaczy jazzowych. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: www.majewski-piano.pl

Wojciech Majewski Quintet zademonstruje utwory z płyty autorskiej: Grechuta. Będą to niezwykłe interpretacje utworów Grechuty w wykonaniu Quintetu Wojciecha Majewskiego. Dziesięć największych przebojów Marka Grechuty zaaranżowanych przez świetnego jazzmana i pianistę. To nie Marek Grechuta nagrał jazzowy album, ale po jego kompozycje sięgnął młody pianista Wojciech Majewski. Na jazzowy język przełożony został jeden z klasyków polskiej piosenki, odkrywany dziś na nowo Marek Grechuta. Na płytę Grechuta trafiły starsze i nowsze kompozycje, te przebojowe jak "Będziesz moja panią", "Dni, których nie znamy" i "Ocalić od zapomnienia" oraz mniej popularne: "Zmienionaż po rozłące" i "Śpij bajki śnij". Jazzmani odkryli w tych kompozycjach uniwersalne piękno trafiające do słuchaczy niezależnie od ich stylistycznych upodobań.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje4 listopada 2007, 00:00,

Jak sobie radzić ze smutkiem - warsztaty w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury www.kdk-info.pl zaprasza serdecznie na warsztaty: Jak sobie radzić ze smutkiem - Być Kobietą. Warsztat odbędzie się w czwartek, 8 listopada 2007 roku, w godzinach od 18:00 do 21:00 w Filii Konstancińskiego Domu Kultury, przy ulicy Sobieskiego 6, Konstancin-Jeziorna. Wstęp na warsztaty jest wolny.

Jak sobie radzić ze smutkiem - Być Kobietą
kliknij, aby powiększyć plakat

Warsztat: Jak sobie radzić ze smutkiem - Być Kobietą, jest dla kobiet, które szukają swojego miejsca w życiu i wiedzą, że zawsze jest czas na rozwój i nowe wyzwania. Warsztaty poprowadzi psycholog: Monika Gołębiewska. Zapraszamy na warsztaty dla kobiet w KDK Konstancin.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna