Informacje18 stycznia 2008, 00:00,

Wszechnica Obywatelska spotkanie z Bronisławem Wildstein

Wszechnica Obywatelska zaprasza na spotkanie z Bronisławem Wildsteinem, które odbędzie się 19 stycznia 2008 roku, o godzinie 19:00. Miejsce: Stańczyk, ul. Chylicka 79, Konstancin Jeziorna. Wstęp wolny. Tym razem do gościnnego pensjonatu Stańczyk, zawita pan redaktor Bronisław Wildstein. Znany wszem i wobec, literat, dziennikarz, były prezes TVP. Postać, wobec której nie można przejść do porządku dziennego. Krytyczny, konserwatywny publicysta, komentator życia politycznego. Zapraszamy!

BRONIS£AW WILDSTEIN

Ogólnym tematem spotkania z Bronisławem Wildsteinem, będzie budowa społeczeństwa obywatelskiego w środowisku lokalnym, czyli to co redaktora i nas bardzo interesuje. Jako, że chcemy by spotkania Wszechnicy Obywatelskiej, były interaktywne, liczymy na udział mieszkańców i ich pytania. Na pewno będą pytania o udział redaktora w mediach, o jego nowy program w TVP, o jego bieżącą diagnozę społeczno-polityczną, być może o Karcie Praw Podstawowych.

Wszechnica Obywatelska to projekt osób fizycznych, bez umocowań formalnych w postaci stowarzyszenia. Zapraszamy do nas, do Konstancina osoby, które w naszej opinii mają coś do powiedzenia, czy to na tematy społeczne czy też polityczne, medialne etc. Korzystamy podczas spotkań z gościnności pensjonatu Stańczyk w Konstancinie. Wszechnica Obywatelska nie jest projektem politycznym, choć oczywiście każdy/każda z nas ma własne poglądy. Jest to platforma do wymiany myśli, poglądów, rozwinięcia horyzontów naszych i naszych gości (mieszkańców).

Do tej pory naszymi gośćmi specjalnymi, byli redaktor pan Rafał Ziemkiewicz i pani redaktor Maria Wiernikowska. Nasi goście nie pobierają honorariów za swój udział w spotkaniu, jest to z ich strony czysta kurtuazja i oczywiście wynik skutecznych namów organizatorów. Serdecznie zapraszamy na spotkania Wszechnicy Obywatelskiej.
autor/źródło: Paweł Kopiec - Wszechnica Obywatelska

Informacje18 stycznia 2008, 00:00,

Progi na Fabrycznej - odpowiedź z UMiG Piaseczno

Po sugestiach na temat progów zwalniających, które ukazały się w komentarzach pod informacjami na temat przebudowy ulicy Fabrycznej na odcinku od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Powstańców Warszawy w Piasecznie, oraz na forum Piaseczna gazeta.pl, napisałem w tej sprawie maila do Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Otrzymałem dziś odpowiedź z Wydziału Inwestycji UMiG Piaseczno:

Numer pisma: INW/DK/ 2211/DR/11/29/41/2008. W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 10.01.2008 roku dotyczące wykonania dodatkowego progu zwalniającego na realizowanym odcinku ulicy Fabrycznej informuję, że Gmina Piaseczno rozważy możliwość jego budowy. W przypadku podjęcia decyzji o budowie dodatkowego progu, zlecimy opracowanie projektu nowej organizacji ruchu, który należy uzgodnić z Wydziałem Komunikacji Starostwa Powiatowego. Z poważaniem Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski.

Osoby, które są zainteresowane sprawą remontu ulicy Fabrycznej, zapraszam do zapoznania się z poprzednimi informacjami w naszym serwisie: jak remontują drogi w Piasecznie (2007-05-06), przeniesiona latarnia z ulicy na chodnik (2007-05-30), Piaseczno remont ulicy Fabrycznej - pół roku później (2007-10-31), Piaseczno remontują Fabryczną i skończyć nie mogą (2007-12-16), oraz Przebudowa Fabrycznej - odpowiedź z UMiG Piaseczno (2008-01-10). Czekamy na Wasze komentarze pod informacją, oraz zapraszamy do rozmowy na forum: jak remontują drogi w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO