Informacje8 marca 2013, 00:00,

Wstydź się nie sprzątać po psie - ruszyła akcja społeczna na terenie gminy Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Sprzątanie po czworonogach to nie dobra wola, to obowiązek. Jak co roku, z nastaniem pierwszych oznak wiosny powraca nieśmiertelny temat sprzątania po pupilach. Musimy pamiętać, że decydując się na czworonoga, obok frajdy z posiadania psa, spadną na nas również obowiązki. Jednym z nich – zgodnie z obowiązującym prawem lokalnym (Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Piaseczno par. 21 pkt. 3) – jest sprzątanie odchodów po swoich zwierzakach. Odchody należy wyrzucać do przeznaczonych do tego pojemników. W sytuacji gdy takich pojemników jest mało lub nie ma w okolicy, torebki z odchodami można wyrzucić do zwykłego kosza na śmieci lub kontenera. Właścicielom, którzy zapisów regulaminu nie przestrzegają grozi mandat w wysokości nawet 500 zł. Psie odchody na chodnikach i trawnikach to nie tylko niemiły zapach i ryzyko wdepnięcia w „niespodziankę”, ale realne zagrożenie, zwłaszcza dla bawiących się dzieci.

SPRZ¡TANIE PO CZWORONOGACH TO NIE DOBRA WOLA, TO OBOWI¡ZEK

Darmowe zestawy. Aby zachęcić mieszkańców do zmiany niewłaściwych nawyków, Urząd Miasta zakupił 20 tys. torebek na psie odchody. Będą one nieodpłatnie dostępne dla właścicieli czworonogów w siedzibie straży miejskiej, na recepcji Urzędu Miasta oraz w firmie PUK Sita Piaseczno (ul. Techniczna 6). Jednorazowo można otrzymać 10 zestawów do sprzątania.

Zapraszamy przedsiębiorców. Zachęcamy także właścicieli lecznic weterynaryjnych, sklepów z artykułami dla zwierząt, kiosków oraz innych punktów handlowych i usługowych do włączenia się w akcję i odebrania pakietu torebek do rozdawania mieszkańcom. W Biurze Promocji i Informacji Gminy (ul. Kościuszki 5, pok. 96, tel. 70 17 650) otrzymać można plakat reklamowy oraz naklejkę informującą, że w tym miejscu dostępne są darmowe zestawy. Akcja będzie prowadzona do wyczerpania zapasów.

Co potem? Po zakończeniu akcji zestawy będą nadal dostępne, już odpłatnie, w PUK Sita Piaseczno. Również przedsiębiorcy, którzy zdecydują się przyłączyć do akcji będą mogli nabyć zestawy do odsprzedaży. Jednocześnie informujemy, że strażnicy miejscy będą bezwzględnie egzekwować przestrzeganie zapisów prawa i karać mandatem tych, którzy uchylają się od sprzątania po swoim zwierzaku.

Czipowanie. W ciągu miesiąca rozstrzygnięty zostanie przetarg na czopowanie psów. Zabieg, wprowadzenie danych zwierzaka do ewidencji i jego zbadanie będzie bezpłatne dla mieszkańców. Pula bezpłatnych zabiegów uzależniona będzie od wyników przetargu- im niższa cena tym więcej czipów do dyspozycji mieszkańców. Zabiegów dokonywać będą lokalni weterynarze. W ubiegłym roku z akcji skorzystało ponad 2,5 tys. właścicieli psów.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Komentarze

Anonimowy, 16 lipca 2019
I bardzo dobrze, że mieszkańcy są uświadamiani i dodatkowy plus za rozdawanie zestawów. Ja sama wolę korzystać z worków bo mam dużego psa i jego "dzieła" mogą się nie zmieścić do małej torebki. Ale też kupuję takie które są duże i biodegradowalne bo to ważne aby rozkładały się tak szybko jak kupa. Worki które ja stosuje są przeznaczone do dystrybutorów takich w parkach ale mi to nie przeszkadza, ważne że są wygodne i wysyłka bezpłatna, jakby ktoś potrzebował to worki nazywają się Pucek ja je kupuję tutaj : http://koszeuliczne.istore.pl/pl/p/Woreczki-PUCEK-Slim-na-psie-odchody-200-sztuk-dostawa-gratis/23042870 pozdrawiam wszystkich psiarzy i nie psiarzy też :)
Informacje8 marca 2013, 00:00,

Mobilne punkty zbiórki odpadów segregowanych


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Wzorem roku ubiegłego dla mieszkańców Piaseczna zostały uruchomione mobilne punkty zbiórki odpadów segregowanych w miejscowościach: Zalesie Górne, Zalesie Dolne i Złotokłos. Z punktów mogą korzystać mieszkańcy gminy Piaseczno posiadający stałe zameldowanie na terenie gminy Piaseczno oraz osoby, które złożyły informację ZAP-3 w urzędzie skarbowym ze wskazaniem gminy Piaseczno jako miejsca zamieszkania.

Mobilne punkty zbiórki odpadów segregowanych

Mobilne punkty będą działać w okresie od marca do końca czerwca 2013 r. wg następującego harmonogramu:
- Zalesie Dolne - 2 i 4 sobota miesiąca (ul. Bukowa/al. Brzóz, plac przy szkole podstawowej)
- Zalesie Górne 2 i 4 sobota miesiąca (ul. Wiekowej Sosny, przy przepompowni PWiK)
- Złotokłos - 3 sobota miesiąca (ul. Dworcowa/3-go Maja, na terenie placu targowego) Punkty będą czynne w godzinach 9.00 – 17.00

Na potrzeby mieszkańców Piaseczna działa również stały punkt zbiórki, w siedzibie firmy PUK SITA przy ul. Technicznej 6 w Piasecznie, który jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 17:00.

W punktach można bezpłatnie oddać odpady pochodzące z gospodarstw domowych:
- odpady ulegające biodegradacji (liście, trawa, rozdrobnione gałęzie)
- złom stalowy i metali kolorowych
- puszki po napojach i żywności (tylko opróżnione z zawartości)
- butelki po napojach (PET) oraz butelki po chemii gospodarczej, kosmetykach itp.
- opakowania szklane: butelki, słoiki, itp.
- makulatura: gazety, czasopisma, książki, papier biurowy itp.
- karton i tektura
- zużyte baterie i akumulatory małogabarytowe
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych w tym zużyte świetlówki i żarówki energooszczędne.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie