Informacje26 listopada 2017, 16:00,

Wspomnienia o Józefie Hlebowiczu - Wirtualne Muzeum Konstancina


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


26 listopada 2017 roku o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie w ramach Wirtualnego Muzeum Konstancina nt.: Wspomnienia o Józefie Hlebowiczu. Miejsce: KDK przy ul. Mostowej 15 w Konstancinie. Wstęp wolny. Zapraszamy do Wirtualnego Muzeum Konstancina!

WSPOMNIENIA O JÓZEFIE HLEBOWICZU - WIRTUALNE MUZEUM KONSTANCINA

Wspomnienia o Józefie Hlebowiczu - spotkanie będzie poświęcone Józefowi Hlebowiczowi (1916-2000), pierwszemu burmistrzowi Konstancina-Jeziorny w III RP (lata 1990-1993). Był absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Podchorążych Rezerw Kawalerii w Grudziądzu. Uczestniczył w kampanii wrześniowej w składzie 13 Pułku Ułanów z Nowej Wielkiej, w stopniu podporucznika; więzień obozu w Colditz, żołnierz Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie. Jako burmistrz propagował funkcję uzdrowiskową miasta, zainicjował współpracę Konstancina z Leidschendam w Holandii i Saint-German-en-Laye we Francji. Spotkanie z udziałem żony Hanny z Rossmannów Hlebowicz i zaproszonych przez nią gości.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje26 listopada 2017, 13:30,

Historie domowe Teatr Rufi Rafi - Bajkowa Niedziela Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

26 listopada 2017 roku o godz. 14:30 i 16:00 zapraszamy na Bajkową Niedzielę do Piaseczna, podczas której będzie można obejrzeć spektakl Historie domowe, w wykonaniu teatru Rufi Rafi. Miejsce: Dom Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Bilety 10 zł do nabycia w godzinach pracy kasy Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, w dniu imprezy na godzinę przed jej rozpoczęciem oraz na stronie biletyna.pl Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Ilość miejsc ograniczona.

HISTORIE DOMOWE TEATR RUFI RAFI - BAJKOWA NIEDZIELA PIASECZNO

Spektakl Historie domowe to przestrzeń domu, do tego jeden klaun i masa rzeczy codziennego użytku, z których każda jest inspiracją do opowiedzenia krótkiej historii. To opowieść o rzeczach powszednich, które przydarzają się każdemu, ale każdemu przydarzają się inaczej. Pod kołdrą zwykłości uśpione są żart, groteska i niezwykłość. Historie domowe to połączenie języka teatru, cyrku z poetyką czeskich kreskówek.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie