Informacje21 listopada 2015, 16:30,

Wspominamy artystę Wojciecha Fangora w Kolonii Artystycznej

Kolonia Artystyczna zaprasza 21 listopada 2015 roku o godz. 16.30 na spotkanie zadedykowane niedawno zmarłemu wielkiemu polskiemu artyście Wojciechowi Fangorowi. Razem z przyjacielem i fotografikiem Fangora - Bogdanem Sarwińskim, pokażemy nieznane zdjęcia artysty przy pracy, opowiemy o naszych rozmowach z Mistrzem. Kolonia Artystyczna mieści się przy ul. Dębowej 3 w Zalesiu Dolnym / Piaseczno. Zapraszamy!

WSPOMINAMY ARTYSTĘ WOJCIECHA FANGORA W KOLONII ARTYSTYCZNEJ
Fot. Bogdan Sarwiński

Wojciech Fangor - malarz, rysownik, rzeźbiarz i plakacista. Współtwórca Polskiej Szkoły Plakatu. Wojciech byłe Fangor jednym z najbardziej znamienitych żyjących malarzy, który znalazł ogromnie uznanie w kraju i za granicą. Jego obrazy cieszą się ogromnym zainteresowaniem galerii i kolekcjonerów na całym świecie. Jest jedynym Polakiem, który miał indywidualną wystawę w Muzeum Guggenheim w Nowym Jorku. Wojciech Fangor urodził się w 1922 roku, w 1946 roku uzyskał dyplom Akademii Sztyk Pięknych w Warszawie. W latach 1953-1961 był docentem ASP, do śmierci Stalina tworzył m.in. prace związane z okresem socrealizmu, najsłynniejsze dzieło tamtego okresu to „Matka Koreanka”. W 1958 roku wraz ze Stanisławem Zamecznkiem zaprezentował pierwsze „Studum przestrzeni” był też współtwórcą Polskiej Szkoły Plakatu. W 1961 roku Fangor wyjechał z kraju od 1966 roku zamieszkał w USA gdzie tworzył i wykładał na wielu uczelniach. 1970 roku jego pracami zachwycili się recenzenci” New York Times” , a Muzeum Guggenheim zorganizowało indywidualną wystawę jego prac. W tym okresie stworzył najsłynniejszy na świecie cykl prac z charakterystycznymi okręgami i falami, które stały się swoistymi symbolami op-artu. Do Polski wrócił w 1999 roku, osiadł w Błędowie w okolicach Radomia, gdzie stworzył nową pracownię, rzeźbi i maluje. Oprócz pracy artystycznej realizuje projekty dla wybranych firm i instytucji – m.in. Metra Warszawskiego i Wydawnictwa Wiedza i Praktyka, dla którego stworzył nową identyfikację firmy. Wojciech Fangor zmarł 25 października 2015 roku. Strona internetowa: fangor.pl

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
wątek na forum: http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=7653&start=45
Informacje17 listopada 2015, 14:51,

Poznaj piękno Kampinoskiego Parku Narodowego - wystawa fotograficzna w pasażu Auchan

Niezwykłe pejzaże Kampinoskiego Parku Narodowego można podziwiać w pasażu Centrum Handlowego Auchan Piaseczno. Zbiorowa wystawa fotograficzna dostępna będzie w galerii handlowej do poniedziałku 30 listopada 2015 roku. Towarzyszy jej również edukacyjna ekspozycja pt. Wystawa klimatyczna, z którą zapoznać można się do 2 grudnia. Wstęp wolny!

Utworzony w 1959 roku Kampinoski Park Narodowy skrywa ponad 50 zbiorowisk roślinnych, będąc domem dla licznych gatunków roślin. Niektóre z nich można poznać dzięki wystawie fotograficznej, która od wtorku 10 listopada dostępna jest w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno.

Na 40 zdjęciach wystawionych w pasażu galerii handlowej każdy może podziwiać niezwykłe pejzaże. Fotografie zostały wykonane w Parku Narodowym wiosną, latem, jesienią oraz zimą. Pokazują nie tylko różnorodność roślinności, lecz także piękno parku o każdej porze roku. Wystawa będzie dostępna do poniedziałku 30 listopada.

Wystawie fotograficznej towarzyszy również edukacyjna ekspozycja pt. "Wystawa klimatyczna". Za pomocą zabawnych grafik oraz krótkich tekstów, najmłodsi goście galerii handlowej oraz ich rodzice dowiedzą się, jak troszczyć się o środowisko. Porady dotyczące ekologicznych postaw obejmują między innymi odpowiednie zachowania w domu, w mieście czy przy stole. Można się z nimi zapoznać do 2 grudnia.

Wystawa fotograficzna oraz ekologiczna dostępne są w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46 w godzinach otwarcia galerii handlowej. Pejzaże Kampinoskiego Parku Narodowego można podziwiać do 30 listopada, natomiast plansze edukacyjne będą dostępne do 2 grudnia. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
galeria: http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=1263&start=135
Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
wystawy: http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=43&t=2410&start=90