Informacje31 stycznia 2016, 14:15,

Wolontariat Czytamy - Pomagamy


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Piaseczyńskie biblioteki łączą siły z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piasecznie, aby wspólnie wychodzić ze swoją ofertą do osób starszych i niepełnosprawnych. Wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piasecznie biblioteki postanowiły utworzyć program wolontariatu "Czytamy – Pomagamy".

WOLONTARIAT CZYTAMY - POMAGAMY

Na czym polega ta akcja i dla kogo jest przeznaczona? Zamysł jest prosty: osoby, którym ciężko jest dostać się do bibliotek mogą skorzystać z pomocy w ich wypożyczaniu. Dlatego bibliotekarze z Piaseczna poszukują wolontariuszy, którzy będą dostarczać materiały biblioteczne seniorom i osobom niepełnosprawnym. Jeżeli jesteś osobą starszą lub nie masz możliwości dotarcia do biblioteki po książki, a bardzo brakuje ci rozrywki – skontaktuj się z Powiatową Biblioteką Publiczną w Piasecznie (tel. 22 756-79-11 lub e-mail: wypozyczalnia@pbp-piaseczno.eu) lub skontaktuj się z najbliższą biblioteką w gminie Piaseczno, a znajdziemy dla Ciebie wolontariusza, który przyniesie Ci książki do domu.

Jeżeli masz odrobinę wolnego czasu i silną chęć niesienia pomocy innym, a przy okazji jesteś pasjonatem literatury – nawiąż kontakt z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piasecznie (tel. 22 750 72 63 wew. 105 lub 22 750 33 08 wew. 105, e-mail: wolontariat@piaseczno.eu), a zapoznamy Cię z osobą, której będziesz mógł dostarczyć rozrywki w postaci przyniesienia do domu ciekawej literatury, udostępnionej przez biblioteki biorące udział w akcji.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno oraz Starosty Piaseczyńskiego. Zapraszamy serdecznie do udziału w wolontariacie. Pomagajcie, bo dobre uczynki zawsze wracają ze zdwojoną siłą!

Paulina Kopczyńska

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje31 stycznia 2016, 14:22,

Seniorze, nie masz HIV?


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Mazowiecki Urząd Wojewódzki prowadzi akcję edukacyjną skierowaną do seniorów w kwestii zagrożeń zakażeniem HIV i zwalczania AIDS na Mazowszu. Połowa chorych na AIDS na Mazowszu nie wiedziała wcześniej, że jest zakażona HIV. Leczony HIV to już nie wyrok. Jeśli ktoś ma wątpliwości - może zrobić test (bezpłatnie, anonimowo) w punkcie konsultacyjno-diagnostycznym, których wykaz prezentowany jest na ulotce obok. Materiały na ulotkę przygotował Zespół ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS w województwie mazowieckim.

Seniorze, nie masz HIV?

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie