Informacje13 lipca 2015, 18:38,

Wolny Rynek w Piasecznie po raz trzeci

W niedzielne popołudnie 21 czerwca 2015 r. po raz trzeci z rzędu wystartowała letnia akcja pod nazwą Wolny Rynek, która w swym założeniu promować ma ideę szerzenia kultury w miejscach publicznych z inicjatywy samych artystów.

Jej pomysłodawcą jest Michał Kisielewski, twórca projektu KOLOROFONIA, który w lipcu 2013 roku rozpoczął regularne występy na Placu Piłsudskiego, próbując zaszczepić ją w tych idealnych ku temu warunkach, jakie niewątpliwie tworzy ten wielki plac wokół fontann. Tegoroczna inauguracja sezonu nastąpiła wcześniej, niż w latach ubiegłych, łącząc w sobie Pierwszy Dzień Lata oraz obchodzone w Piasecznie po raz pierwszy Światowe Święto Muzyki, których daty zbiegły się w tym samym dniu.

WOLNY RYNEK W PIASECZNIE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Warto dodać, że krótką relację z tego wydarzenia wyemitowało Polskie radio Czwórka, które tej niedzieli zawitało na piaseczyński Rynek. Kolejna akcja z tego cyklu miała miejsce 9 lipca, kiedy to na prośbę wspierającego tę inicjatywę od samego początku Grzegorza Rowińskiego, dyrekcja konstancińskiego Domu Dziecka udostępniła na kolejny już sezon z rzędu swe nagłośnienie, dzięki któremu zarówno skala przedsięwzięcia, jak i jego możliwości techniczne znacząco wzrosły.

Co za tym idzie, już dwa dni później usłyszeć można było pierwszych artystów, którzy na jego zaproszenie wystąpili na, jak to obrazowo ujmuje, „Ławeczce Artystycznej”, umilając te chwile przybyłym w to miejsce mieszkańcom.

Bardzo cieszy też fakt, iż inicjatywę tę podchwycili także inni lokalni twórcy, a co za tym idzie, coraz częściej na placu wokół fontann usłyszeć można dźwięki muzyki, z czego najbardziej zadowolone są osoby spędzające tam swój wolny czas.

Organizatorzy już zapowiadają kolejne występy na Placu Piłsudskiego i jednocześnie zachęcają innych muzyków, do pójścia w ślady pierwszych śmiałków i podzielenia się swym talentem i twórczością w tym właśnie miejscu.

Materiały prasowe.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=9036
Informacje13 lipca 2015, 12:31,

Kulturalny Klub Drabina w świetlicy OSP Skolimów

W świetlicy OSP Skolimów działa Kulturalny Klub "Drabina". Każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Warsztaty kulinarne, zajęcia krawieckie, szkoła makijażu i kursy językowe - to tylko niektóre z propozycji, jakie czekają na mieszkańców przy ul. Pułaskiego 72.

Kulturalny Klub Drabina w świetlicy OSP Skolimów

Klub "Drabina" w konstancińskim Skolimowie został utworzony w ramach budżetu obywatelskiego, a swoją działalność zainaugurował w kwietniu tego roku. Placówka od samego początku jest pod skrzydłami Konstancińskiego Domu Kultury. – Mamy ofertę dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów – wylicza Małgorzata Jarecka, koordynator "Drabiny". – U nas nikt nie będzie się nudził.

Mimo wakacji, klub cały czas prężnie działa. W poniedziałki placówka zaprasza mieszkańców na bezpłatne warsztaty „Modnie, tanio i wygodnie”. Panie uczą się na nich m.in. szycia na maszynie. Są też zajęcia ze stylizacji sylwetki i nauka makijażu. Uczestniczkom spotkań praktycznych porad udziela Karolina Żarczyńska - projektantka mody, stylistka i wizażystka. Zapraszamy od godz. 17.30 do godz. 19.30.

Cały czas prowadzone są też zapisy na wakacyjne zajęcia dla dzieci. Zaplanowano je na drugą połowę lipca i sierpnia. Czekają warsztaty gotowania (20, 22, 24 lipca oraz 17, 19, 21 sierpnia) i rękodzielnicze (21, 23 lipca; 18, 23 sierpnia), a także kurs konwersacyjny języka angielskiego i francuskiego (dla dzieci w wieku od 8 lat oraz dorosłych). Zgłoszenia przyjmowane są mailowo (drabinaskolimow@gmail.com) oraz telefonicznie (730-959-100 lub 22-484-20-20). Zajęcia są odpłatne. Koszt udziału w nich to 80 zł (kurs gotowania) i 120 zł (kurs językowy). Dla rodzin przewidziana jest zniżka - 20 proc.

Nie mniej atrakcyjnie zapowiada się nowy sezon, który rusza we wrześniu. W planach jest uruchomienie zajęć pilates i jogi, warsztatów - dietetycznego gotowania i emisji głosu. Po wakacyjnej przerwie swoją działalność wznowi też Koło Gospodyń Miejskich. Kontynuowane będą również kursy językowe. Być może powstanie kabaret i

Bliższych informacji na temat poszczególnych zajęć można uzyskać pod nr tel.: 730-959-100 i 22-484-20-20, a także na facebooku www.facebook.com/Klub-kulturalny-Drabina

Uwaga! Opłaty za wakacyjne warsztaty należy wpłacać na konto Konstancińskiego Domu Kultury - pamiętajmy o podaniu imienia i nazwiska oraz nazwy zajęć i daty.

Anonimowy, 16 lipca 2019
[quote=Anonimowy]Wakacje http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=25&t=11181&start=15[/quote]
Redkacja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=11274