Informacje15 marca 2008, 00:00,

Wolne miejsca na wycieczkę na Kurpie w Niedzielę Palmową

W najbliższą niedzielę 16 marca 2008 roku, WYCIECZKOWICZ tradycyjnie poprowadzi wycieczkę na Kurpie do £ysych. Na niezdecydowanych czeka jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt wycieczki: 52 zł. Wyjazd o godzinie: 6:00, powrót około godziny 20:00. Najważniejsze punkty programu to Msza Św. (przewodnictwo bp Stanisław Stefanek) z procesją palm o godzinie 11:00, wystawa i kiermasz ludowej sztuki kurpiowskiej. W trakcie wycieczki, w zależności od warunków pogodowych zwiedzimy ciekawe miejsca historyczne. Zapisy możliwe już tylko pod numerem telefonu: 0603-943-965 (program). Serdecznie zapraszamy na wycieczkę w Niedzielę Palmową na Kurpie do £ysych.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu Góra Kalwaria - www.wycieczkowicz.pl
Tematy:

Informacje10 marca 2008, 00:00,

Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka - eliminacje

Konstanciński Dom Kultury www.kdk-info.pl informuje, że 11 marca 2008 roku, o godzinie 10:00 odbędą się eliminacje gminne do XXXI Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Konkurs recytatorski jest organizowany przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Miejsce eliminacji: Konstanciński Dom Kultury przy ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna.

Uczestnikami konkursu recytatorskiego, są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Konstancin-Jeziorna. Laureaci eliminacji gminnych wezmą udział w finałach XXXI Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, które odbędą się 19 i 20 kwietnia 2008 roku w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (ul Elektoralna 12, Warszawa). Zapraszamy na gminne eliminacje do XXXI Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka w Konstancińskim Domu Kultury.

Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka to konkurs z wieloletnią tradycją. Jego istotą jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury. Wartością Konkursu, w którym uczestniczą kolejne pokolenia dzieci i młodzieży jest jego kulturotwórcza siła: żywy kontakt ze słowem, z największą polską i światową poezją. W Konkursie biorą udział uczniowie klas O – VI szkoły podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjum. Dzieci przechodzą przez kilka szczebli eliminacji. Sądząc z ilości zgłaszających się szkół i ośrodków kultury z całego Mazowsza, uczestników Konkursu są tysiące. Regulamin konkursu: regulamin.pdf
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński KONSTANCIN