Informacje30 czerwca 2011, 00:00,

Woda i kwiaty w pięknym malarstwie Anny Buczkowskiej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Dyrektor Ogrodu Botanicznego Warszawa Powsin Prof. Jerzy Puchalski zaprasza wszystkich mieszkańców, na wystawę malarstwa Anny Buczkowskiej KWIATY, POLA, WODA, WIATR... Wernisaż wystawy odbędzie się 2 lipca 2011 roku o godz. 16.00. Miejsce: Ogród Botaniczny Centrum Edukacji Powsin ul. Prawdziwka 2 (www.ogrod-powsin.pl). Polecamy wystawę malarstwa w Ogrodzie Botanicznym, którą można oglądać codziennie od 3 do 31 lipca 2011 roku, w godzinach 10.00-18.00.

WYSTAWA MALARSTWA ANNY BUCZKOWSKIEJ KWIATY, POLA, WODA, WIATR

Anna Buczkowska, ur. 1943 w Warszawie. Mieszkała od dziecka na Saskiej Kępie, a po wyjściu za mąż na pierwszym roku studiów przeprowadziła się do Konstancina. Studia w Akademii Sztuk Pięknych ukończyła z wyróżnieniem i miała nawet propozycję pracy asystenckiej. Jej mistrzami w zakresie malarstwa byli profesorowie Ejbich, Jurkiewicz i Gierowski, zaś w zakresie tkaniny – prof. prof. Sadley, Śledziewska i Szamański. Jest trzykrotną stypendystką ministra kultury i sztuki (1972, 1984, 1998). Uzyskała także stypendium The Pollock-Krasner Fundation w USA. Prezentowała prace na ponad 90 wystawach zbiorowych i ponad 20 indywidualnych w Polsce, Niemczech, Szwecji, Holandii, Finlandii, Japonii. Prace te były wystawiane między innymi w: Galerii St. Paul w Sztokholmie (1974), Instytucie Kultury Polskiej w Berlinie, Hotelu de Ville i Muzeum Maksa Berga w Heidelbergu, Muzeum Ein Harod w Izraelu. Wiele jej dzieł pozostaje w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w £odzi, Muzeum Sportu i Turystyki oraz Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie, jak również w kolekcjach prywatnych. Specjalności Anny Buczkowskiej to tkanina, malarstwo sztalugowe i kolaż.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje30 czerwca 2011, 00:00,

PI¡TEK NA PI¡TKę Z PIASECZNEM NA 106,4 FM


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Po raz kolejny zapraszamy na audycję PI¡TEK NA PI¡TKę Z PIASECZNEM NA 106,4 FM, którą przeplatamy na przemian muzyką naszych rodzimych artystów, zarówno z Piaseczna, jak i z okolic Mazowsza, oraz wiadomościami dotyczącymi życia kulturalnego naszego miasta i powiatu. Tym razem gośćmi audycji będą organizatorzy OPEN HARDCORE FESTIVAL, Grzegorz "Pyza" Marczak i Maciek "Matys". Opowiedzą o imprezie, która w tym roku obchodzić będzie swoje 10 urodziny!

PI¡TEK NA PI¡TKę Z PIASECZNEM NA 106,4 FM

Z tej okazji również nasi goście będą mieć dla Was masę ciekawostek i niespodzianek, a także przybliżą muzykę, która jest jej integralnym elementem. Zachęcamy do dzwonienia w trakcie audycji i zadawania pytań. Telefon do studia: 48 664 00 44 Możecie również pisać do nas na adres: piateknapiatke@gmail.com Zapraszamy! Pamiętajcie, że możecie nas słuchać zarówno na falach FM, jak i przez internet. Link do transmisji on-line: radio-mazowsze.pls
autor/źródło: Michał Kisielewski

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie