Informacje30 czerwca 2011, 00:00,

Woda i kwiaty w pięknym malarstwie Anny Buczkowskiej

Dyrektor Ogrodu Botanicznego Warszawa Powsin Prof. Jerzy Puchalski zaprasza wszystkich mieszkańców, na wystawę malarstwa Anny Buczkowskiej KWIATY, POLA, WODA, WIATR... Wernisaż wystawy odbędzie się 2 lipca 2011 roku o godz. 16.00. Miejsce: Ogród Botaniczny Centrum Edukacji Powsin ul. Prawdziwka 2 (www.ogrod-powsin.pl). Polecamy wystawę malarstwa w Ogrodzie Botanicznym, którą można oglądać codziennie od 3 do 31 lipca 2011 roku, w godzinach 10.00-18.00.

WYSTAWA MALARSTWA ANNY BUCZKOWSKIEJ KWIATY, POLA, WODA, WIATR

Anna Buczkowska, ur. 1943 w Warszawie. Mieszkała od dziecka na Saskiej Kępie, a po wyjściu za mąż na pierwszym roku studiów przeprowadziła się do Konstancina. Studia w Akademii Sztuk Pięknych ukończyła z wyróżnieniem i miała nawet propozycję pracy asystenckiej. Jej mistrzami w zakresie malarstwa byli profesorowie Ejbich, Jurkiewicz i Gierowski, zaś w zakresie tkaniny – prof. prof. Sadley, Śledziewska i Szamański. Jest trzykrotną stypendystką ministra kultury i sztuki (1972, 1984, 1998). Uzyskała także stypendium The Pollock-Krasner Fundation w USA. Prezentowała prace na ponad 90 wystawach zbiorowych i ponad 20 indywidualnych w Polsce, Niemczech, Szwecji, Holandii, Finlandii, Japonii. Prace te były wystawiane między innymi w: Galerii St. Paul w Sztokholmie (1974), Instytucie Kultury Polskiej w Berlinie, Hotelu de Ville i Muzeum Maksa Berga w Heidelbergu, Muzeum Ein Harod w Izraelu. Wiele jej dzieł pozostaje w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w £odzi, Muzeum Sportu i Turystyki oraz Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie, jak również w kolekcjach prywatnych. Specjalności Anny Buczkowskiej to tkanina, malarstwo sztalugowe i kolaż.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna
Tematy:

Informacje30 czerwca 2011, 00:00,

PI¡TEK NA PI¡TKę Z PIASECZNEM NA 106,4 FM

Po raz kolejny zapraszamy na audycję PI¡TEK NA PI¡TKę Z PIASECZNEM NA 106,4 FM, którą przeplatamy na przemian muzyką naszych rodzimych artystów, zarówno z Piaseczna, jak i z okolic Mazowsza, oraz wiadomościami dotyczącymi życia kulturalnego naszego miasta i powiatu. Tym razem gośćmi audycji będą organizatorzy OPEN HARDCORE FESTIVAL, Grzegorz "Pyza" Marczak i Maciek "Matys". Opowiedzą o imprezie, która w tym roku obchodzić będzie swoje 10 urodziny!

PI¡TEK NA PI¡TKę Z PIASECZNEM NA 106,4 FM

Z tej okazji również nasi goście będą mieć dla Was masę ciekawostek i niespodzianek, a także przybliżą muzykę, która jest jej integralnym elementem. Zachęcamy do dzwonienia w trakcie audycji i zadawania pytań. Telefon do studia: 48 664 00 44 Możecie również pisać do nas na adres: piateknapiatke@gmail.com Zapraszamy! Pamiętajcie, że możecie nas słuchać zarówno na falach FM, jak i przez internet. Link do transmisji on-line: radio-mazowsze.pls
autor/źródło: Michał Kisielewski