Informacje5 grudnia 2012, 00:00,

Wizyta Świętego Mikołaja - Bajkowa Niedziela z aktorami z Teatru Wariacja w Słomczynie

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza mieszkańców na Bajkową Niedzielę, podczas które zaprezentowana zostanie bajka: Wizyta Świętego Mikołaja. Przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów Teatru Wariacja, będzie można obejrzeć 8 grudnia 2012 roku o godz. 16.00, w Domu Ludowym w Słomczynie. Wstęp wolny. Wizyta Świętego Mikołaja to zabawna bajka świąteczna z atrakcjami dla dzieci. Zapraszamy do Słomczyna!

WIZYTA ŚWIęTEGO MIKO£AJA TEATR WARIACJA
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje5 grudnia 2012, 00:00,

Ceili i Mordewind zagrają koncert Dla Patrycji

8 grudnia 2012 roku w Centrum Kultury Piaseczno przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie, odbędzie się kolejny koncert charytatywny Dla Patrycji. Tym razem dwa folkowe składy ofiarowały swoją pracę. Zagrają "Ceili" i "Mordewind". Wejście za dobrowolny datek nie mniejszy niż 5 PLN do puszki kwestorskiej. Ale jeżeli ktoś nie będzie mógł wytrzymać, można dać więcej. Na miejscu po raz kolejny fanty ze stolika za wkład do puszki. Koncert zaczyna się o godz. 19:00. Zapraszamy na koncert charytatywny Dla Patrycji.

CEILI I MORDEWIND ZAGRAJ¡ DLA PATRYCJI W PIASECZNIE

Na podstawie pozwolenia na publiczną zbiórkę pieniędzy, organizatorzy prezentują numer konta, na które do 8 grudnia można wpłacać dobrowolne datki: 21 2160 0003 2000 1608 5299 0001

Ceili to fuzja tradycyjnej muzyki celtyckiej z kompozycjami autorskimi utrzymanymi w charakterze tradycyjnych utworów irlandzkich, szkockich, bretońskich czy galickich. Krzysztof Szmytke i Paweł Szymiczek w duecie Ceili łączą ludowe melodie celtyckie z nowoczesnymi aranżacjami, improwizacją oraz oryginalnymi kompozycjami współczesnymi. Skład zespołu Ceili: Krzysztof Szmytke - skrzypce akustyczne, elektryczne, gitara, głos, Paweł Szymiczek - flety irlandzkie, dudy szkockie, dudy hiszpańskie, gitara, głos, koncovka. Więcej informacji o zespole Ceili, można znaleźć na stronie internetowej: www.ceili.pl

Mordewind to warszawska grupa folk-rockowa (folk irlandzki / piosenki żeglarskie), grająca koncerty w całej Polsce jak i za granicą. Swoją muzyką tworzy specyficzny klimat, łączy lekkie folkowe brzmienia z mocnym gitarowym graniem. To wszystko jest przyprawione słowami, przyodziane w różne myśli i historie. Efektem tej syntezy jest gigantyczna pozytywna energia. Zespół pierwszy raz wystąpił w 1999 roku. Przez te wszystkie lata zmieniało się brzmienie zespołu. Na początku instrumentarium było bardziej tradycyjne, akustyczne. Z biegiem lat dołączono instrumenty kojarzące się z muzyka rockową (m.in. gitara elektryczna, perkusja). Zespół wydał trzy płyty: Mordewind Mordewind (2003 r.), Mordewind DEFAAC’TO (2008 r.), Mordewind X LAT – LIVE (2010 r.). Ta ostatnia pochodzi z koncertu z okazji dziesięciolecia zespołu. Nagrana została z towarzyszeniem sekcji dętej (saksofon, trąbka, puzon). W czerwcu 2011 r. pojawił się singiel z utworami zapowiadającymi czwartą płytę.

Mordewind

Skład zespołu Mordewind: Mariusz Kuczewski – śpiew, gitara akustyczna, Paweł Szymiczek – śpiew, gitara elektryczna, flety, dudy, Krzysztof Kłos – konga, rototomy, bodhran, tamburyn, chimes, Dariusz Goc – śpiew, gitara basowa, Krzysztof Szmytke – śpiew, skrzypce, mandolina, Juraj Gergely – perkusja. Więcej informacji o Mordewind: www.mordewind.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno