Informacje29 maja 2009, 00:00,

Wizyta gości z Turcji w oczyszczalni ścieków w Piasecznie

W dniu 27 maja 2009 r. grupa przedstawicieli szczebla zarządzającego Ministerstwa Środowiska i Leśnictwa z Turcji odwiedziła oczyszczalnię ścieków w Piasecznie, rozbudowywaną w ramach projektu Funduszu Spójności Program gospodarki wodno-ściekowej w Piasecznie. Wizyta miała na celu poszerzenie wiedzy na temat realizacji inwestycji współfinansowanych z Unii Europejskiej.

Wizyta gości z Turcji w oczyszczalni ścieków w Piasecznie

Grupa została oprowadzona po terenie budowy przez Inżyniera Kontraktu, który przybliżył zwiedzającym wysoko zawansowany proces technologiczny oczyszczania ścieków. Przedstawiciele tureckiego ministerstwa zainteresowani byli problemami, jakie stoją na drodze realizacji tak dużej inwestycji, w szczególności dopytywali o problemy związane z jej finansowaniem. Tureccy goście otrzymali foldery i ulotki promujące piaseczyński projekt oraz nośniki z audiowizualną prezentacją.

Realizowany przez gminę Piaseczno - Program gospodarki wodno-ściekowej w Piasecznie, został wskazany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jako modelowy przykład wdrażania projektów FS w Polsce, który warto zaprezentować gościom z Turcji. Więcej informacji o projekcie gospodarki wodno-ściekowej w Piasecznie uzyskają Państwo w serwisie informacyjnym www.fs.piaseczno.eu oraz pod numerami tel. 022 70 17 656, 022 70 17 663. Projekt ten, współfinansowany przez Unię Europejską, przyczynia się do zmniejszania różnic społeczno-gospodarczych między obywatelami Unii.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje29 maja 2009, 00:00,

Wyniki konkursu ZDJęCIE MIESI¡CA - Kwiecień 2009

25 maja 2009 roku, zakończyło się głosowanie w pierwszej edycji konkursu fotograficznego na naszym forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego i wybraliśmy 3 najciekawsze zdjęcia, z czego jedno z nich otrzymało tytuł ZDJęCIE MIESI¡CA KWIECIEń 2009. Serdecznie gratulujemy Piotrowi, a także Izie oraz Marzenie, których zdjęcia zostały wyróżnione w naszym konkursie. Poniżej prezentujemy zwycięskie zdjęcia:

Górki Szymona
MIEJSCE 1 - Górki Szymona. Autor: VIA (Piotr)

Rozmowy przy zachodzie słońca
MIEJSCE 2 - Rozmowy przy zachodzie słońca. Autor: Schiza (Iza)

Nogi
MIEJSCE 3 - Nogi... Autor: Leelooo (Marzena)

Z głosowaniem możecie zapoznać się wątku: głosowanie na Zdjęcie Miesiąca kwiecień 2009. Z przyjemnością informujemy, że jedną z nagród jest wystawa wyróżnionych zdjęć w restauracji Zawrotnica przy ul. Sienkiewicza 14 w Piasecznie. Osoby zainteresowane obejrzeniem powyższych zdjęć, zapraszamy do restauracji. Zachęcamy mieszkańców do przyłączenia się do comiesięcznego konkursu fotograficznego. Od 1 czerwca 2009 roku, rozpoczynamy przyjmowanie mailem zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu: ZDJęCIE MIESI¡CA MAJ 2009. Zainteresowane osoby, odsyłam do zapoznania się z nagrodami i regulaminem konkursu: regulamin konkursu fotograficznego. Zapraszam i zachęcam wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym!
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno