Informacje10 listopada 2018, 15:00,

Wirtualne Muzeum Konstancina - Rodzina Bliklów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


10 listopada 2018 roku o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie w ramach Wirtualnego Muzeum Konstancina, podczas którego będzie można poznać Rodzinę Bliklów. Miejsce: KDK, Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszamy.

WIRTUALNE MUZEUM KONSTANCINA - RODZINA BLIKLÓW

O historii Rodziny Bliklów, najsłynniejszych warszawskich cukierników i o ich związkach z Konstancinem-Jeziorną opowiedzą przedstawiciele rodziny z przedsiębiorcą, mistrzem cukierniczym, informatykiem, profesorem nauk matematycznych Andrzejem Blikle na czele. Będą mu towarzyszyli żona Małgorzata Wróblewska-Blikle, syn Łukasz, synowa Małgorzata oraz wnuki Florentyna i Antoni. Bliklowie związali się z Konstancinem już w okresie międzywojennym. Przyjeżdżali tu wówczas na wakacje. Podczas wojny wynajmowali parter domu „Boża Wola”, a potem, po wojnie, mieszkali naprzeciw kościoła w Konstancinie i w domu Pana Pomianowskiego. Na początku lat 50. nabyli nieruchomość przy ul. Kazimierzowskiej, która należy do nich do dziś.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje10 listopada 2018, 10:00,

Bajki z kliszy w Przystanku Kultura oraz plastyczne warsztaty rodzinne Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

10 listopada 2018 roku o godz. 11.00 Wszechnica Rodzica zaprasza na Bajki z Kliszy oraz plastyczne warsztaty rodzinne pt. "100 lat Niepodległości" dla dzieci. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma na zakończenie imienny DYPLOM MAŁEGO POLAKA. Miejsce: Przystanek Kultura (pl. Piłsudskiego 9) w Piasecznie. Wstęp wolny! Zapraszamy dzieci z rodzicami na Bajki z Kliszy!

BAJKI Z KLISZY W PRZYSTANKU KULTURA ORAZ PLASTYCZNE WARSZTATY RODZINNE PIASECZNO

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie