Informacje24 listopada 2018, 16:00,

Wirtualne Muzeum Konstancina - Natansonowie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


24 listopada 2018 roku o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie w ramach Wirtualnego Muzeum Konstancina, podczas którego będzie można poznać Rodzinę Natansonów. Miejsce: KDK, Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. 

Wirtualne Muzeum Konstancina - Natansonowie

Edward Natanson, współwłaściciel Mirkowskiej Fabryki Papieru i współtwórca osiedla Mirków, zbudowanego dla pracowników tej fabryki, jest jedną z najwybitniejszych postaci związanych z Konstancinem-Jeziorną. Przemysłowiec, finansista, działacz gospodarczy, ale także naukowiec, kolekcjoner dzieł sztuki, autor książki kucharskiej pochodził z rodziny bankierów i potentatów przemysłowych rywalizujących (i współpracujących!) z Kronenbergami. Ma swój udział także w budowaniu niepodległego państwa. Był bowiem doradcą ekonomicznym delegacji polskiej na kończącej I wojnę światową Konferencji Pokojowej w Paryżu. O tym kim był na tle swojej niezwykłej rodziny i jakie były powiązania tej rodziny z Konstancinem-Jeziorną opowie Stanisław Wyganowski i inni potomkowie Natansonów. Zapraszamy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje24 listopada 2018, 18:00,

Zaduszki Jazzowe w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

24 listopada 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na Tarczyńskie Zaduszki Jazzowe. Koncert odbywa się w ramach trasy - Mechanical Cats / Autumn Tour 2018. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury, ul. J. Stępkowskiego 17. Bilety w cenie 10 zł. Zakup biletów przed koncertem lub za pomocą aplikacji Bilety Online Zapraszamy.

Zaduszki Jazzowe w Tarczynie

Skład zespołu:
- Gniewomir Tomczyk - drums / samples / fx
- MIN t - vocal / rap / synth bass
-Piotr Schmidt - trumpet
-Zdzisław Kalinowski - keys / synth bass
-Daniel Popiałkiewicz - guitar

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie