Informacje18 maja 2013, 00:00,

WIOSENNE WIETRZENIE SZAF W PIASECZNIE

19 maja 2019 roku od godz. 10.00 będzie miało miejsce Wielkie Wiosenne Wietrzenie Szaf. Zapraszamy do siedziby KS Grawitacja przy ul. Okulickiego 7/9 w Piasecznie. - Zrób porządki w swojej szafie, wybierz co chcesz sprzedać, wyceń to, zadzwoń pod nr. 509 383 357 lub wyślij maila targiedu@gmail.com i zarezerwuj miejsce pod stoisko - informuje organizatorka Monika Stasiak. W programie imprezy ponadto: metamorfozy i makijaże, pokaz mody dziecięcej, zbiórka ubrań dla rodzin będących pod opieką Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie. Wstęp dla odwiedzających wolny. Zapraszamy na Wiosenne Wietrzenie Szaf.

WIOSENNE WIETRZENIE SZAF W PIASECZNIE

Program Wielkiego Wiosennego Wietrzenia Szaf:

9.00 - 9.50 Przygotowanie stoisk
10.00 - 10.05 Powitanie wystawców i gości, dwa słowa od pomysłodawczyni imprezy, oficjalne otwarcie szaf do wietrzenia
10.10 - 10.30 Poznajmy się, integrujmy się. Chętni wystawcy mówią o sobie 3 minuty do mikrofonu
12.00 - 12.20 Pokaz Zumby – poprowadzą dwie instruktorki Fitness Pani Ania Jakubik i Iwona Rogalska
13.00 - 13.10 Animki Piaseczno – pokaz iluzji poprowadzi Pani Magdalena £yszcz
15.00 - 15.10 Losowanie nagród, wśród osób, które wypełniły poprawnie ankiety
16.00 Zakończenie Wietrzenia – podziękowanie wystawcom i partnerom.

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje18 maja 2013, 00:00,

Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej wystąpi w ramach XIII Piaseczyńskiej Wiosny Muzycznej

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Parafia Matki Bożej Różańcowej, Kościół pw. Św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu oraz Centrum Kultury w Piasecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną. 19 maja 2013 roku o godz. 20.30 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej (ul. Słowicza w Piasecznie) odbędzie się koncert Męskiego Zespołu Muzyki Cerkiewnej, pod dyr. ks. Jerzego Szurbaka. Prowadzenie – Zofia Sajkowska.

XIII PIASECZYńSKA WIOSNA MUZYCZNA W PIASECZNIE

W programie: Swietie Tichij – A.Kastalski, Otcze Nasz – F. Dubiański, Jedinorodnyj Synie- opr. P. Dinew, Spasi Gospodi – P. Czesnokow, Kto Ny Razłuczit – J. Sołomin, Dostojno Jest – Śpiew Grecki, Dwie pieśni W. Subboty – Śpiew Wałaamski, Jelicy Wo Chrysta – Śpiew tradycyjny, Chrystos Woskresie – gr. łac. Słowa, Jegda Prestawlenije – Śpiew Kijowski, Ave Maria – G. Donizetti, Głasom Moim – A. Archangielski, Chrystos Woskresie – A. Kastalski, Budi imia Gospodnie – D. Bortniański, Barka – C. Gabarain.

XIII PIASECZYńSKA WIOSNA MUZYCZNA W PIASECZNIE

Zespół Muzyki Cerkiewnej istniej 40 lat. Jego założycielem i dyrygentem jest ksiądz Jerzy Szurbak . Repertuar zespołu – to muzyka cerkiewna, będąca swoistą syntezą elementów bizantyjsko-greckich oraz staroruskich. Na przestrzeni owych 40 lat istnienia, w kronice zespołu odnotowano ponad 1500 koncertów, wiele nagrań radiowych, telewizyjnych i filmowych. W swoim dorobku artystycznym zespół posiada 8 płyt analogowych, 14 kompaktowych oraz 24 kasety audio. Obok regularnej działalności koncertowej ZMC uczestniczył w licznych festiwalach muzyki sakralnej i oratoryjnej w kraju i zagranicą. Wielokrotnie dawał oprawę muzyczną do filmów A. Wajdy, J. Skolimowskiego, A. Holland i innych reżyserów. Ksiądz Jerzy Szurbak był współtwórcą Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce i wieloletnim członkiem jury tegoż festiwalu.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno