Informacje6 września 2007, 00:00,

Wioletta Piasecka spotkanie w Bibliotece Publicznej

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na spotkanie z Wiolettą Piasecką. Spotkanie odbędzie się 19 września 2007 roku, o godzinie 10.00 w Oddziale dziecięcym Biblioteki Publicznej w Piasecznie, przy ul. Kościuszki 49. W czasie spotkania z Wiolettą Piasecką można będzie nabyć książki autorki. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury Piaseczno, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

Wioletta Piasecka

Wioletta Piasecka to pisarka z Elbląga, autorka książek dla najmłodszych czytelników. Pisarka zadebiutowała jako korespondent gazety Dzienniek Bałtycki pisząc artykuły o charakterze społecznym. Twórczością dla najmłodszych zadebiutowała w 1999 roku książką Zaczarowana kraina bajek, w której znalazło się siedem utworów. Jest autorką biografii Hansa Christiana Andersena, pt. W poszukiwaniu szczęścia, Baśniowa biografia Andersena 2001 rok, oraz serii książek, w skład, której wchodzą: Zaczarowane bąbelki, Bajka na dobranoc, Dwie Małgosie, Bajka o królewnie, Sześć życzeń Natalki, Bajka o królewnie, W poszukiwaniu szczęścia, Dawno temu..., Domek marzeń, Włóczęga, Kluseczka, Kosmiczna przygoda, Księżniczka dziecięcych serc.

Wioletta Piasecka w swe opowieści wkłada serce i duszę. Baśnie zachwycają lekkością pisania, prostotą, zręcznością stylu. Za pośrednictwem swych bohaterów autorka przekazuje dzieciom wiarę w moc własnych zdolności i możliwości realizacji marzeń. Baśnie jej niosą w sobie przesłanie, zmuszają do refleksji. Praca, poszukiwanie prawdy, zwycięstwo dobra nad złem to tylko nieliczne wartości wynikające z treści. Ktokolwiek sięgnął po jedną z baśni z pewnością przeczyta następne. Utwory zawierają dużo ciekawych dialogów, dzięki czemu znakomicie nadają się na przedstawienie teatralne. Zapraszamy na spotkanie z Wiolettą Piasecką w Bibliotece Publicznej Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje7 września 2007, 00:00,

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lesznowoli - zaproszenie

Gminny Ośrodku Kultury w Lesznowoli zaprasza na inaugurację kolejnego semestru Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznowoli, która odbędzie się w piątek 5 października 2007 roku, o godzinie 19:00, w restauracji Ceregiela w Lesznowoli. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich seniorów, oraz osób niepracujących zawodowo.

W restauracji Ceregiela o godzinie 19:00 rozpocznie się Wieczór Kubański. Będzie muzyka na żywo, poczęstunek, nauka tańca i pokazy slajdów. Zaproszenia jest w cenie 25 zł od osoby, do nabycia w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli, ul. Gminnej Rady Narodowej 60, 05-506 Lesznowola.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

W tym semestrze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznowoli będą odbywać się spotkania w każdą środę o godzinie 10:30 w świetlicy w £azach (ul. Przyszłości 8). Raz w miesiącu będą organizowane wycieczki do muzeów. Opłata za I semestr 2007/2008 Uniwersytetu Trzeciego Wieku to koszt 40 złotych. Bardziej szczegółowe informacje, można uzyskać pod numerem tel. 022 757 92 09 u Aleksandry Gąsowskiej (Koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku). Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lesznowoli istnieje od marca 2006 roku.

Informację o inauguracji kolejnego semestru Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznowola otrzymaliśmy od Aleksandry Gąsowskiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli www.gok-lesznowola.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola