Informacje17 września 2011, 00:00,

Wilkoń wreszcie w naszym mieście - wystawy w Piasecznie

Muzeum Regionalne w Piasecznie, oraz Centrum Kultury Piaseczno serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy WILKOń WRESZCIE W NASZYM MIEŚCIE, który odbędzie się 23 września 2011 roku, o godz. 18.00. Wystawa prac Józefa Wilkonia to pierwsza tak duża prezentacja dorobku artysty. W Piasecznie zobaczymy przekrój przez twórczość artysty. Ilustracje publikowane i całkiem jeszcze nieznane, drewniane i stalowe ryby oraz inne małe rzeźby do obejrzenia w Muzeum Regionalnym. W nowo otwartym Przystanku Kultura zbiór ilustracji, a na rynku przez tydzień zamieszkają wielkie drewniane rzeźby zwierząt, w tym po raz pierwszy pokazany słoń.

Wilkoń wreszcie w naszym mieście - wystawy w Piasecznie

Wilkoń wreszcie w naszym mieście - terminarz wystaw:

23.09.2011 – godz. 18.00 wernisaż wystawy Wiłkoń wreszcze w naszym miejście (Muzeum Regionalne). O godz. 18.30 zagra Joszko Broda - Koncert wśród bestii.
23.09 - 30.11.2011 - rzeźby i ilustracje w Muzeum Regionalnym (Pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie)
24.09.2011 zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach rzeźbiarskich, które poprowadzi sam Józef Wilkoń. Zapisy pod nr. 22 7567600. Ilość miejsc ograniczona.
23.09 - 30.11.2011 – ilustracje w Przystanku Kultura (Pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie).
23.09 - 02.10.2011 - duże rzeźby na Placu Piłsudskiego (rynek)

Józef Wilkoń

Józef Wilkoń mieszka w Zalesiu Dolnym, jest uznanym na całym świecie ilustratorem i rzeźbiarzem. Zdobył wszystkie najważniejsze nagrody i odznaczenia artystyczne. Jego rzeźby prezentowane były w najważniejszych muzeach i galeriach świata, od Tokio przez Rzym po Wiedeń. Ten wszechstronny autor ilustracji i szat graficznych do prawie 200 książek wydanych w Polsce i na świecie, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów poza granicami kraju. Jego wystawa w warszawskiej Zachęcie, gdzie zaprezentował swoją „Arkę”, biła rekordy frekwencji i uznana została za kulturalne wydarzenie roku. Rzeźby i prace Józefa Wilkonia prezentowane były w najważniejszych muzeach i galeriach świata, od Tokio przez Rzym po Wiedeń. Szczególną popularnością artysta cieszy się zwłaszcza w Japonii, gdzie jest wręcz postacią kultową. Zdobył wszystkie najważniejsze nagrody i odznaczenia artystyczne m.in. Deutsche Jugendbuchpreiss (1966), japoński Owl Prize (1984), którą przyznaje dziecięco-dorosłe jury, Nagrodę Honorową w konkursie na ilustrację do Don Kichota w Buenos Aires (1965), złoty medal oraz Nagrodę Honorową na BIB w Bratysławie (1969, 1973), Premio Grafico w Bolonii (1974, 1991), Andersen Premio w Genewie (1998).
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje18 września 2011, 00:00,

Wyniki konkursu fotograficznego POCZTÓWKI Z WAKACJI

16 września 2011 roku, zakończyło się głosowanie w konkursie fotograficznym tematycznym: POCZTÓWKI Z WAKACJI. Spośród 14 zdjęć, które zostały nadesłane na konkurs, mieszkańcy udzielający się na forum powiatu piaseczyńskiego, wybrali 3 najciekawsze zdjęcia. Serdecznie gratulujemy Joannie, Arkowi oraz Krzyśkowi, których zdjęcia zostały wyróżnione w naszym konkursie. Poniżej prezentujemy zwycięskie zdjęcia:

MIEJSCE 1
Autor: joannatkaczuk (Joanna)

MIEJSCE 2
Autor: dr (Arek)

MIEJSCE 3
Autor: Krzysztof Dynowski (Krzysiek)

Z głosowaniem i większym formatem powyższych zdjęć, można zapoznać się w konkursowym wątku: POCZTÓWKA Z WAKACJI.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy: