Informacje22 marca 2012, 00:00,

Wiesław Grendus - Piaseczno w obrazach

Przystanek Kultura w Piasecznie zaprasza mieszkańców na wystawę Wiesława Grendusa: PIASECZNO W OBRAZACH. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy piątek 23 marca 2012 roku o godz. 18.00 w budynku Przystanku Kultura przy Pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wystawę będzie można oglądać do 27 kwietnia 2012 roku, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 12.00-21.00. Zapraszam w imieniu organizatorów wystawy!

WIES£AW GRENDUS WYSTAWA PIASECZNO W OBRAZACH

Wiesław Grendus maluje od 1957 roku. Uprawia malarstwo olejne i akwarele. Tematyka – pejzaż, obrazy symboliczne. Jest członkiem Związku Artystów Plastyków, członkiem-założycielem Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych Triada oraz członkiem Twórczej Grupy Piaseczno. Inne zainteresowania to poezja, scenografia i teatr. Brał czynny udział w tworzeniu Teatru Lalki i Młodego Widza Kacperek w Jarosławiu; aktor- amator i recytator. W latach osiemdziesiątych był członkiem Rady Programowej Państwowej Wyższej Szkoły

Wiesław Grendus

Teatralnej w Warszawie. Był kierownikiem Klubu Kultury Jowisz przy Zakładach Polkolor w Piasecznie. Podczas 11-letniego stażu pracy na tym stanowisku zorganizował 10 plenerów ogólnopolskich i wystaw poplenerowych. Uczestniczył w wielu plenerach i warsztatach plastycznych; ogólnopolskich i międzynarodowych. Swoje prace prezentuje na wystawach zbiorowych i poplenerowych. Ma na swoim koncie około 40 wystaw indywidualnych. Bierze czynny udział w aukcjach charytatywnych. Prace artysty znajdują się w zbiorach urzędów gmin, urzędów miast i ośrodków kultury oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą (USA, Niemcy, Szwecja, Holandia, Portugalia, Dania, Izrael oraz w krajach dawnej Jugosławii).
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje22 marca 2012, 00:00,

Kiermasz Wielkanocny w Konstancinie-Jeziornie

Zespół Szkół nr 2 w Konstancinie serdecznie zaprasza na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w najbliższą sobotę 24 marca 2012 roku, w godzinach 9.00 - 13.00. Miejsce: Zespół Szkół nr 2 przy ulicy żeromskiego 15 w Konstancinie-Jeziornie. W programie stoiska z ozdobami świątecznymi, przygotowanymi przez uczniów, kawiarenka, występy artystyczne itp. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup pomocy naukowych. Zapraszamy!

KIERMASZ WIELKANOCNY W KONSTANCINIE-JEZIORNIE
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna