Informacje21 lutego 2007, 00:00,

Wielki sukces kick boxerów KS Piaseczno we Włoszech

14 medali w tym 4 złote zdobyli zawodnicy KS Klubu Sportowego Piaseczno w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju Golden Gloves w Mareno di Piave, wygrywając w sumie 51 walk. Zawodnicy naszej Sekcji zdobyli aż 8 medali. To co wczoraj wydawało się niemożliwe dziś stało się rzeczywistością. Odnieśliśmy jeden z największych sukcesów w historii polskiego semi contactu i to w jaskini lwa.

Złote medale zdobyli: Dorota Godzina (semi 60 kg), Piotr Bąkowski (semi 57 kg) i Mariusz Niziołek (semi 84 kg) w konkurencjach indywidualnych,jednak największą sensacją i niespodzianką zawodów było zwycięstwo w prestiżowej konkurencji drużynowej "double team" naszego żeńskiego duetu SPEC POLAND TEAM w składzie: Emilia Szabłowska i Dorota Godzina. W finale dziewczyny zmusiły do kapitulacji szwajcarsko-włoski Bestfighter team będący zdecydowanym faworytem gospodarzy.

Ponadto brązowe medale zdobyli: Aleksandra Dolińska (semi,light 50 kg), Anna Słowik (light+70 kg), Emilia Szabłowska (semi 60 kg), Marika Markiewicz (semi +70 kg), Piotr Bąkowski (semi 63 kg),2x Krzysztof Zakrzewski (semi -65,-70 kg kolorowe pasy) oraz Piotr Bąkowski + Wojciech Ołtarzewski (double team semi), Rafał Prażmo + Krzysztof Zakrzewski (double team semi).

Na turnieju Golden Gloves za zwycięstwo oprócz nagród finansowych zawodnicy otrzymali Złote Rekawice. Dwie pary wywalczyła Dorota Godzina - indywidualnie i w konkurencji Double Team wraz z Emilią Szabłowską. Panowie też nie zawiedli. Piotr Bąkowski i Mariusz Niziołek wygrali swoje kategorie wagowe. Na zdjęciu "złota" czwórka wraz z trenerem Piotrem Siegoczynskim.

źródło: www.kspiaseczno.pl
autor/źródło: GRATULUJEMY! Redakcja prywatnego serwisu informacyjnego powiatu piaseczyńskiego

Informacje18 lutego 2007, 00:00,

Zabłyśnij na drodze - uczniowie w odblaskowych opaskach

Szkoła w Pamiątce chce zaopatrzyć wszystkich uczniów w odblaskowe opaski. W zimie zmrok zapada po godzinie 16. Rano, gdy spieszymy się do pracy lub szkoły, jest jeszcze ciemno. Idąc poboczem drogi, ubrani często w ciemne kurtki, nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że kierowcy samochodów nie widzą nas z dostatecznej odległości. Właśnie zimą zdarza się najwięcej wypadków z udziałem pieszych, często są to dzieci.

Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Pamiątce – położony przy ruchliwej trasie E7 – postanowił być mądrym przed szkodą. Po feriach na terenie szkoły zostanie zorganizowana akcja, podczas której każdy uczeń dostanie opaskę odblaskową oraz materiały promujące bezpieczne zachowanie na drodze. Przy okazji zostaną zaprezentowane materiały filmowe uświadamiające, jak mało widoczny jest nieoświetlony pieszy z perspektywy kierowcy. W szkole zostaną ogłoszone także konkursy - plastyczny i literacki - propagujące wśród dzieci akcję "Zabłyśnij na drodze".

Celem akcji jest również dotarcie za pośrednictwem dzieci do dorosłych i uświadomienie, że poruszając się poboczem drogi po zmroku bez należytego oświetlenia, uczestniczymy w grze losowej, w której stawką jest nasze życie. Dzięki sponsorowi uczniowie szkoły otrzymają opaski nieodpłatnie. Obecnie trwają starania, aby opaski - w rozsądnej cenie - były do nabycia w sklepach na terenie Tarczyna.

Szkoła poszukuje sponsorów gotowych wspomóc akcję "Zabłyśnij na drodze". Dzięki zebranej kwocie może uda się zaopatrzyć uczniów także w odblaski rowerowe, kaski, albo nawet kamizelki. Wszelkie propozycje w tej sprawie należy kierować do sekretariatu szkoły pod nr tel. (0-22) 72 77 149. Chętnie widziane są również nagrody rzeczowe dla zwycięzców konkursów plastycznego i literackiego - książki, zabawki i słodycze. - Uznamy, że akcja zakończyła się sukcesem, jeżeli po zmroku, jadąc samochodem, spotkamy przy trasie krakowskiej oświetlonych pieszych - mówią organizatorzy.

źródło: Nad Wisłą - Gazeta Podwarszawska
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Tarczyn